REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

21 yilda 300 okul insa etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
21 yilda 300 okul insa etti
378 Görüntüleme
29 Ekim 2010 - 22:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Islerin yüzde 90’inda resmi kurumlarin çalismalarini gerçeklestiren Çakan Insaat, 21 yillik süre zarfinda bölgede tam 300 adet okulun insasini gerçeklestirerek, bu alanda kirilmasi güç bir rekora imza atti

TORBALI’NIN en eski müteahhit firmasi olma özelligini tasiyan Çakan Insaat, kurulus tarihinden bu yana genellikle resmi kurumlarin ihalelerinde boy gösteriyor. Ilçedeki birçok resmi binanin insasini gerçeklestiren firma ayni zamanda Izmir ve diger ilçelerinde de çalismalara imza atiyor. Son olarak Ilçe Emniyet Müdürlügü binasini yapan firma, özel sektöre de agirlik vermeye basladi. Sirket bu kapsamda, müteahhitlerin en gözde yeri olan Muzaffer Kebapçigil Korulugu bölgesinde yeni projesini hayata geçiriyor. Torbali’da insa edilen evlerin Izmir’e göre çok ucuz oldugunu söyleyen firma sahibi Ramazan Çakan: “Kalite olarak Izmir’deki firmalarin çok önündeyiz ama fiyat olarak onlarin çok çok gerisindeyiz” dedi

21 YILDA 300 OKUL

1989 yilindan önce sektörde sahis üzerine çalisan Hasan-Hüseyin Ça-kan kardesler, bu yildan sonra ku-rumsallasarak sirket olmaya karar verdi. Iki kardese Celal Çakan’in da katilmasiyla birlikte 21 yil önce Ça-kan Insaat’in temelleri atildi. 21 yil-lik süre zarfinda firma yaptigi islerin yüzde 90’inda resmi kurumlarin ça-lismalarini gerçeklestiriyordu. Çakan Insaat, 21 yillik süre zarfinda bölge-de tam 300 adet okulun insasini ger-çeklestirerek, bu alanda kirilmasi güç bir rekora imza atti. Sadece Tor-bali ve Izmir bölgesiyle sinirli kal-mayan firma Türkiye’nin dört bir yanindaki ihalelerde de boy göstererek projeleri hayata geçiriyor.

BAYINDIRLIK BAKANLIGI’NA UYGUN INSAAT

RESMI kurumlarin yaptigi ihaleler-de boy gösteren ve yaptigi çalisma-larla adindan sikça söz ettiren Çakan Insaat, ilçedeki birçok resmi kurum binasinin insaatini gerçeklestirdi. Basta Cengiz Topel Ilkögretim Oku-lu, Ilçe Milli Egitim Müdürlügü bi-nasi, Tarim Ilçe Müdürlügü binasi, Ilçe Emniyet Müdürlügü binasi ol-mak üzere birçok resmi dairenin bi-nasinda Çakan Insaat imzasi oldu-gunu söyleyen Ramazan Çakan: “Firma olarak ana prensibimiz bu. Sürekli olarak resmi kurumlarin iha-lelerinde boy gösterip bu konuda ça-lisiyorduk. Yaptigimiz islerin tama-mi Bayindirlik Bakanligi Teknik Sartnamesi’ne uygundur. Sadece bununla sinirli kalmayip, Torbali sinirlarindaki bütün köylerde mut-laka yaptigimiz bir eser bulunur” di-ye konustu.

ARTIK KIRACI KALMADI

BABASI ve amcalarinin emekli ol-masiyla birlikte son 3 yildir sirketin basinda olan Ramazan Çakan, Tor-bali’daki insaat sektörünün hizla bü-yüdügünü belirtti. Ilçenin hizla bü-yüdügünü ve asiri göç aldigini belir-ten Çakan: “Ilçemizin metropol ol-masi ve büyük is alanlarina sahip ol-masi bu gelisimin en büyük nedeni. Torbali’da ayrica ulasim sikintisi da yok. Izmir’in her yerine kisa süre içerisinde kolaylikla ulasabilirsiniz. Bunlarda buraya gösterilen ilginin baslica nedenlerinden bir tanesi. Bu nedenlerin birlesmesiyle insaat sek-törü de hizli bir ivme kazandi. On-larca müteahhit firma her gün yeni bir projeye basliyor. Torbali’da artik kiraci sayisi pek kalmadi diyebiliriz. Çünkü vatandaslar artik ev aliyor” seklinde konustu.

HAFTASONU GELIP EV ALARAK GIDIYORLAR

TORBALI’YA özellikle Izmir’deki emekli kesimin yerlestigini belirten genç is adami: “Örnek verecek olur-sak, Bayrakli’da insa edilen 150 metrekarelik bir dairenin fiyati 250 ila 400 bin lira arasinda degisir. An-cak Torbali’da bu metrekareye sahip en lüks dairenin fiyati ise 100 ila 170 bin TL arasindadir. Izmir’de uzun yillar çalisip emekli olan vatandas aldigi emekli parasiyla ev almak için Torbali’yi tercih ediyor. Hafta sonu buraya gelip evlerini alarak gidiyor-lar” dedi.

CEBINE 100 BIN TL’YI KOYAN MUTEAHIT OLUYOR

ILÇEDEKI en süper lüks dairenin insaatina devam ettiklerini söyleyen Ramazan Çakan, Torbalililar için sürprizlerinin de oldugunu ifade etti. Bir müteahhit firma olarak en çok sikinti çektikleri noktanin herkesin bu ise atilmasi oldugunu belirten Ça-kan: “Cebine 100 bin lirayi koyan ve projeyi çizen insaat sektörüne atili-yor. Bu sektörün çok karli oldugunu düsünen bu sahislarin birçogu, daire-lerini daha insaat asamasinda sata-madiklari için büyük zarara ugru-yorlar. Ayrica pek fazla taninmadik-lari için dairelerini piyasa fiyatinda satamiyorlar. Bu nedenle 120 bin TL’lik evi 80 bin TL’ye satiyorlar. Bu da piyasayi olumsuz etkiliyor” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web