Büyük Torbalı

3 haftadir mum isiginda yasiyorlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3 haftadir mum isiginda yasiyorlar
473 Görüntüleme
06 Ocak 2010 - 22:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Su aboneligi verilen eve elektrik aboneligi verilmiyor. Oturma ruhsati olmayan evin kiracilari 3 haftadir mum isiginda yasamaya çalisiyor.

TORBALI Mahallesi 5050 Sokak’ta ikâmet eden Salli ailesi, tam 3 haftadir karan-likta yasiyor. 21 gün önce ki-raladiklari ev elektriksiz çi-kinca aile ne yapacagini bile-mez duruma düstü. Evlerine baglanmasi amaciyla Torbali Belediyesi’ne basvuru yapan 34 yasindaki Selami Salli, evin ruhsati olmadigi ortaya çikinca elektriksiz kaldi. 3 çocugu ve esiyle birlikte 60 metrekarelik bir evde karan-likta kalan aile, evlerine otur-ma izninin verilmesini istiyor. Evlerinin su aboneligi oldu-gunu söyleyen Salli, bürok-rasi arasinda yasanan çeliski nedeniyle magdur olduklarini ifade etti.

SU ABONELIGI OLAN EVE OTURMA IZNI VERILMIYOR
IS hacmi nedeniyle, son yil-larda yogun göçün yasandigi Torbali’da nüfus her geçen gün artiyor. Ancak Torbali’ya gelen aile hayal ettigine kavusamayinca büyük zor-luklar çekiyor. Salli ailesi de bunlardan bir tanesi. 21 gün önce Didim’den Torbali’ya esi ve çocuklariyla gelen Se-lami Salli, Torbali Mahallesi 5050 Sokak’ta kendisine bir ev kiraladi. Ancak kiraladigi evin elektrik sorunu vardi. 3 haftadir karanlikta kaldikla-rini söyleyen Selami Salli, “Evi kiraladigimiz emlakçi, bize elektrik sorununu birkaç gün içerisinde çözecegini be-lirtti. Ama tam 21 gün geçti ne gelen var ne de giden. Tor-bali Belediyesi’ne sorunun çözümü için basvuruda bu-lundum. Fakat eve oturma iz-ni veremeyeceklerini söyle-diler” dedi.

EVLERINI MUMLA AYDINLATIYOR
60 metrekare 2 göz oda bir evde oturan Salli ailesi, ak-samlari mumla evlerini ay-dinlatiyor. Çocuklarinin ders çalismakta zorlandigini ifade eden baba Selami Salli, “Ev sahibi, elektrik ihtiyacini he-men yani basinda ikâmet ed-en abisinden alarak gideriyor-mus. Ancak bizim öyle bir sansimiz yok. Havalar soguk, baska evde bulamiyoruz. 60 metrekarelik bu eve bile 200 TL kira veriyorum. Çocukla-rim karanlikta ders çalisami-yor. Yetkililerden sesimize cevap vermelerini istiyoruz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web