REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

3 modelle piyasaya çıkacak

‘Türkiye’nin otomobili’ projesini yapacak 5 babayiğit, çalışmalar hakkında ilk resmi açıklamayı yaptı. Proje, tek bir platform üzerinde üretilecek 3 farklı elektrikli araç modelinden oluşacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3 modelle piyasaya çıkacak
105 Görüntüleme
17 Şubat 2018 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayesinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda Anadolu Holding, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding’den oluşan 5 babayiğit, yerli otomobil çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (OGG) adı ile başlatılan çalışma hakkında yapılan ilk resmi açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

‘MİLLETİN İSTEDİĞİ OLACAK’

“İstanbul’daki proje ofisinde proje operasyonlarının günlük yönetimi ve takibini yapmaktayız. Farklı ülkelerde başarılı işlere imza atmış çok geniş bir ekip ile çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü başta olmak üzere devletimiz tarafından güçlü bir şekilde desteklenen dünya standartlarında bir sonuca ulaştırma gayesi içerisindeyiz… Türk halkının görüş ve beklentilerine göre ‘Türkiye’nin Otomobili’ni tasarlamanın birinci önceliğimiz olduğunun bilincindeyiz. Türkiye genelinde çok kapsamlı bir tüketici araştırması yürütüyoruz. Milletimizin nasıl bir otomobil istediğini tespit ediyor ve çalışmalarımızı bu yönde şekillendiriyoruz.”

ULUSLARARASI MARKA HEDEFİ

OGG, ‘Türkiye’nin Otomobili’ projesinde aldıkları ilk kararların şunlar olduğunu açıkladı:

‘Türkiye’nin Otomobili’ projesinin uzun soluklu yatırım planlaması gerektiğinin farkındayız. Üç fazdan oluşan 15 yıllık bir yatırım hamlesine yönelik planlarımızı hazırlamaktayız.

Tek platform üzerinde üretilecek 3 farklı elektrikli araç modelinden oluşacak otomobil portföyü, Türk halkının ihtiyaç ve beklentilerine göre detaylandırılmaktadır.

Uluslararası markalarla rekabet edecek yerli otomobilin ilk modelini 2019’da prototip, 2021 sonunda seri üretime geçiş olarak planlamaktayız.

Öncelikle Türk halkının beğenisine sunulacak olan ‘Türkiye’nin Otomobili’ en yüksek standartlarda üretilecek ve sanayimiz açısından da bir kaldıraç vazifesi görecektir.

Elektrikli Türk araçları dünya pazarında da talep gören uluslararası bir marka haline getirilecek.

Önümüzdeki aylarda kurulacak şirketimizin kilit yöneticilerini belirlemek üzere kapsamlı bir süreç yönetiyoruz.

ÖN SİPARİŞ ALINMIYOR

OGG, Türk halkının projeye ilk günden bu yana verdiği destekten gurur duyduklarını belirterek, “Bunu üretilecek araca şimdiden büyük bir talep gelmesinden anlıyoruz. Ancak, şu aşamada bir ön sipariş alma durumu söz konusu olmadığını belirtmemiz gerekir. Üretim yeri kararı ise teknik ve finansal analiz çalışmalarının ardından verilecek. Çalışmalar planlanan takvime uygun gitmekte olup, ilerledikçe gerekli bilgilendirmeleri OGG olarak yapmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web