REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

3 torun ve babaannenin drami

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3 torun ve babaannenin drami
237 Görüntüleme
05 Aralık 2010 - 21:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Babaanne ve dedeleri ile yasayan Ilker, Berker ve Türker Sambur kardesler imkansizliktan okuyamiyor. Aile yardim bekliyor

ANNE ve babalari 3 yil önce ayrilan Ilker, Berker ve Türker Sambur kardeslere anneannesi sahip çikti. Yaslari 13 ila 15 arasi olan çocuklar maddî imkânsizliklar yüzünden okulu birakti. Babaanne Aysel Balta torunlarina uzanacak yardim elini bekliyor. Esinin emekli maasi ile geçindiklerini söyleyen çaresiz babaanne, “Torunlarim okullarinda çok basariliydi. Onlara bir gelecek saglayamadigimiz için kahroluyoruz” dedi.

YOKLUK YUZUNDEN OKULU BIRAKTILAR

HER gün baska bir dramin yasandigi ilçemizde bir baska dramda Baris Yapi Sitesinde yasaniyor. Anne ve babasi 13 yil önce ayrilan Ilker (15), Berker (14), Türker Sambur (13) kardeslerin drami yürek burkuyor. Anneleri bir baskasi ile evlendikten sonra ortada kalan çocuklara dedesi Hayatî ve Anneanneleri Aysel Balta sahip çikti. Isçi maasi ile kit kanaat geçinen Balta çifti, çocuklar büyüdükçe daha zor günler geçiriyor. Maddî durumlari iyi olmayan çocuklar egitimlerini yarida birakmis. Abi Ilker, Mühendis olmak isterken, elektrikçide çirak olarak çalisiyor. Epilepsi hastasi olan genç hiç bir saglik güvencesi olmadigi için tedavi olamiyor ve ilaçlarini alamiyor. Ortanci olan Berker ise Izmir Muharrem Candüs Ilkokulu’nda egitim görüyordu. Bilgisayar mühendisi olmak isteyen Berker, parasizlik yüzünden geçtigimiz günlerde okulu birakti. Cumhuriyet Ilkögretim Okulu 7. sinif ögrencisi olan Türker ise okulu birakmaya hazirlaniyor.

BABAANNENIN ISYANI

HER birinin farkli hayali olan 3 kardes kendilerine uzatilacak yardim eli bek-liyor. Çocuklarin en büyük istegi ise okumak. Anneanne Aysel Balta, çocuklarin çok basarili oldugunu ama imkânsizliklar yüzünden okuyamadiklarini dile getirdi. Balta sözlerini söyle sürdü: “Torunlarim anne ve babasi 13 yil önce ayrildilar. Annesi evlendikten sonra üvey babalari bak-mak istemedi. Ben de evlatlarimi sahiplendim. Esimin 700 TL’lik emekli maasi ile zor geçiniyoruz. Çocuklar büyüdükçe masraflari artiyor. Imkansizliklar yüzün-den yavrularimi okutamiyorum” dedi. Çocuklarin kisin giyecek kazaklari bile olmadigini dile getiren Aysel Balta: “Durumumuz o kadar kötü ki çocukla-rimin kisin giyecek kazak ve ayakkabisi bile yok. Saglik güvenceleri olmadigindan dolayi tedavide göremiyorlar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web