Büyük Torbalı

3 üniversiteden mezun bakkal!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
3 üniversiteden mezun bakkal!
228 Görüntüleme
01 Mart 2010 - 23:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ege Universitesi Iktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü, Ankara Devlet Konservatuari ve Istanbul Universitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekorasyon Bölümü olmak üzere 3 üniversite bitiren Selahattin Degirmenci, Hamam Sokagi’nda bakkal isletiyor

3 üniversite mezunu olan Selahattin Degirmenci 20 yildir Es-ki Hamam Sokagi’nda bakkal dükkâni isletiyor. Hem iktisatçi, hem tiyatrocu hem de dekoratör olan Degirmenci, çesitli firma-larda çalismis.1978-1979 dön-emleri arasinda Izmir Sanat Ti-yatrosu’nu kuran Degirmenci, annesinin saglik sorunlari nede-niyle Torbali’ya geldikten sonra babasinin bakkal dükkânini is-letmeye baslamis. 57 yasindaki Selahattin Bey, bakkallarin eko-nomik kriz ve marketler karsi-sinda ayakta duramaz hale gel-digini belirtti.

3 UNIVERSITE
1943 yilinda dünyaya gelen Selahattin Degirmenci, Ege Universitesi Iktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirmesinin ardindan Ankara Devlet Konservatuari ve Istan-bul Universitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekorasyon Bölümü-nü bitirmis. Konak Maxim’de yöneticilik yaptiktan sonra Pet-kim ve Asya Ambalaj gibi fir-malar da çalisan Selahattin Bey, 1978-1979 dönemlerinde Izmir Sanat Tiyatrosu’nu kurmus. 2 yil sanat tiyatrosunu isletmesi-nin ardindan devretmek zorun-da kalan Degirmenci 52 yildir Torbali’da yasiyor.

TIYATRO BAKKALCILIKTA ISIME YARADI
ANNESININ rahatsizligi nede-niyle Torbali’ya gelen ve anne-sinin vefat etmesi üzerine bak-kal dükkâni isleten babasini yalniz birakamayan Degirmen-ci, 22 yildir Eski Hamam Soka-gi’nda bakkallik yapiyor. Yanlis tercih yapmasi nedeniyle Iktisat Fakültesine giren ve bu okulu bitirdikten sonra konservatuara baslayan Degirmenci, tiyatroyu çok sevdigini ve ilkokul yilla-rindan beri tiyatroyla iç içe ol-dugunu belirterek “Tiyatro ger-çekten oldukça zevkli bir is. Fa-kat özveri ve sabir istiyor. Bu nedenle de çok yipratici. Bu yastan sonra tekrar tiyatro çalis-malarima baslayabilecegimi sanmiyorum. Fakat tiyatronun bakkal meslegimde bana çok büyük yarari oldu. Buraya ge-len her müsteriyle onun sivesiy-le diyalog kurabiliyorum. Ayri-ca tiyatro egitimim insanlarla daha iyi diyalog kurmami sagli-yor. Dekorasyon egitimimi de sadece evimde ve arabamda kullaniyorum. Benim evimin dekorasyonu her hafta mutlaka degisir” dedi.

ÖGRENCILER SAYESINDE AYAKTA KALDIMINSAN ihtiyaçlarinin sonsuz oldugunu ve yapmayi istedikle-rinin sadece onda birini gerçek-lestirebildigini söyleyen Degir-menci “22 yil önce bakkalcilik-la kazanç oldukça iyiydi. Fakat sonra 1982 yilindan itibaren is-lerimizde önemli oranda düsüs yasanmaya basladi. Simdilerde de hem ekonomik kriz hem de buna bagli olarak büyük mar-ketlerin sayisinin artmasi bak-kallara duyulan ihtiyaci azaltti. Her seye hemen her gün zam geliyor. Bazen almak istedigi ürüne zam geldigini söyleyince almaktan vazgeçip gidenler bile var. Burada ögrenciler ve ço-cuklar sayesinde ayakta kalabi-liyorum.10 Krs’luk-50 Krs’luk satislarla sirkülasyon olustura-biliyoruz. Ekonomik sartlara daha fazla direnemeyecegim. Bu yaz dükkâni kapatmayi dü-sünüyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web