Büyük Torbalı

36 yillik kulüp küllerinden doguyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
36 yillik kulüp küllerinden doguyor
222 Görüntüleme
17 Mart 2010 - 23:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir dönem 5 spor kulübünün faaliyet gösterdigi Pancar’da ayakta kalan tek kulüp Yildirimspor. Esnafspor, Günesspor, PTT, Çiftçi Gücü ile birlikte uzun yillar firtina gibi esen kulüp, yeniden aktif çalismalarina basliyor

1974 yilinda ortaokul ögrencileri ta-rafindan kurulan Pancar Yildirimspor, simdilerde seçime hazirlaniyor. Semtin, faaliyet gösteren tek futbol takimi olma özelligini tasiyan Yildi-rimspor kulübü en son geçtigimiz yil düzenlenen bir turnuvada boy göster-di. Imkansizliklarla bogusan kulüp, yeniden ayaga kalkmak ve eski sasali günlerine dönmek istiyor. Kulübün kurucularindan olan mevcut baskan Ibrahim Ar, Yildirimspor’un ihtiyaç-larini gidermek için yetkililerden des-tek ve yardim bekliyor. Ar, “Burasi tam bir futbol sehri. Gençlerimizin yeninden top oynamasi için takimi-miza destek verilmesi gerekir” dedi.

KUPA CANAVARI YILDIRIMSPOR
DUNYADA futbolun besigi olarak In-giltere gösterilir, Torbali’da ise bu sifata en uygun yer kuskusuz Pancar Semtidir. 5000 nüfusun oldugu bu mahallede 7’den 70’e herkes futbolu çok sever ve bu spora tutkuyla baglidir. Bu spor o kadar çok sevili-yor ki 1974 yilinda, mahallenin tam 5 futbol takimi vardi. Bunlar; Esnaf-spor, Günesspor, PTT, Çiftçi Gücü ve Yildirimspor’du. Ancak 1980 yilin-dan sonra takimlar teker teker kapan-maya basladi. Sadece Yildirimspor ayakta kaldi. Takim, 1986 yilinda dernek statüsüne geçti ve kulüp oldu. Köyler arasi turnuvalarda, Kayma-kamlik turnuvasinda ve buna benzer birçok turnuvada boy gösteren takim birçok basariya imza atti. Kulüp bi-nasinda, bu basarilara ait tam 25 adet kupa bulunuyor.

KULUBU AYAGA KALDIRACAGIZ
MERDAN Barin, Yusuf Ildiz, Sefik Im-ren’le birlikte takimin kuruculugunu ve 1986 yilindan bu yana da baskan-ligini sürdüren Ibrahim Ar destek bek-liyor. Ar, “Tesisimizin elektrigi yok, formalarimiz yok, futbol topu, kaleci eldiveni ve idman malzemeleri yok. Tamamen yokluklarla bogusuyoruz. Sadece isim olarak hayattayiz. Yar-dim için bir çok idareciyle görüstüm ama sadece söz veriyorlar. Kulübü-müzün yeniden eskisi gibi faal olmasi için, harekete geçtim. 28 Mart’ta ya-pilacak olan seçimde yeni bir yöne-tim kuracagim. 104 üyemizi de seçi-me bekliyorum. Bu kulüp, tam 36 yildir aktif ve yeniden ayaga kaldira-cagiz. Herkesi bu takima sahip çik-masi için davet ediyorum” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web