Büyük Torbalı

4 köy 103 milyar ile güzellesecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
4 köy 103 milyar ile güzellesecek
247 Görüntüleme
27 Ocak 2010 - 23:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ormanköy piknik alanina tuvalet yapimi 24.440, Helvaci’ya istinat duvari yapimi 14.549, Saipler’in köy konagi ve tuvaletinin bakim-onarimi 12.792 ve Tulum’a kantar yapimi 51.920 TL’ye mal olacak.

GEÇTIGIMIZ aylarda yapi-lan seçimle 2010 yili için gö-reve gelen Köylere Hizmet Götürme Birligi, çalismalari-na hizli basladi. Birlik geçtigi-miz günlerde gerçeklestirdik-leri ihale ile tam dört köyün sorunlarini çözüme kavustu-rdu.
Ihalelerde Ormanköy piknik alanina tuvalet yapimi, Hel-vaci’ya istinat duvari yapimi, Saipler’in köy konagi ve tuvaletinin bakim-onarimi ve Tulum’a kantar yapimi karara baglandi. Tulum Köyü’nde kantar için çalismalar baslar-ken, diger köylerdeki çalisma-larin ise 10 gün içerisinde baslamasi bekleniyor. Bu hizmetler Il Özel Idare Müdürlügü kaynakli, Köylere Hizmet Götürme Birligi tarafindan gerçeklestiriliyor.

KÖYLER GELISIYOR, GUZELLESIYOR
BUTÇESi ile köylerde yol, saglik, kilit tasi, egitim gibi hizmetler yapan Torbali Köylere Hizmet Götürme Birligi, Kaymakam Zeki Arslan baskanliginda önceki gün dört ihale gerçeklestirdi. Ormanköy piknik alanina tu-valet yapimi, Helvaci’ya isti-nat duvari yapimi, Saipler’in köy konagi ve tuvaletinin ba-kim-onarimi ve Tulum’a kan-tar yapimi için yapilan ihale sonuçlandi. Ihale kapsaminda Tulum Köyü’ne yaptirilan tir kantari için çalismalar baslar-ken, diger üç köydeki çalis-malarin ise 10 gün içerisinde baslayacagi açiklandi. Dört köyün bekledigi hizmetin sonuçlanmasi en çok muhtar-lari sevindirdi. Özellikle Tulum Köyü’ne yaptirilacak olan tir kantari sayesinde köye ek kazanç saglanacak. Helvaci’ya yaptirilacak olan istinat duvari sayesinde toprak kaymalarinda, yasanabilecek kazalarin önüne geçilmesi hedefleniyor.

DÖRT KÖYE 103 MILYARLIK HIZMET

KASIM ayinda yapilan seçim sonrasinda Köylere Hizmet Götürme Birligi’ne seçilen Il Genel Meclisi Uyeleri Halil Kabasakal, Mahmut Öztas, Karaot Köyü Muhtari Hüse-yin Önder, Karakizlar Köyü Muhtari Yahya Güven, Kay-makam Zeki Arslan baskanli-ginda icraatlarini tüm hiziyla sürdürüyor. Geçtigimiz gün-lerde yapilan ihale sonrasinda, dört köye toplam 103.701 TL’lik hizmet yapilacak. Ormanköy piknik alanina tu-valet yapimi 24.440, Helvaci-ya istinat duvari yapimi 14.549, Saipler’in köy konagi ve tuvaletinin bakim-onarimi 12.792 ve Tulum’a kantar ya-pimi 51.920 TL’ye mal ola-cak. Dört köye yapilacak olan bu hizmetler, Il Özel Idare Müdürlügüfinanse edilip, Köylere Hizmet Götürme Birligi tarafindan gerçekles-tiriliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web