REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

5 metrelik kaçak mescit bile mühürlü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
5 metrelik kaçak mescit bile mühürlü
615 Görüntüleme
12 Nisan 2012 - 21:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çinar’dan Uygur’a sert yanit: ‘Fabrikaya 30 milyar sundurma cezasi kesilecekti fakat meclis üyesi o isletmeye yemek hizmeti satmaya basladi, is tatliya baglandi. Hangi baskan yardimcisinin fabrikaci ile nasil bir sundurma pazarligina girdigini açiklasam Baskan Uygur üzülür’

DUN bir açiklama yapan Belediye Baskani Ismail Uygur yasalari herkese esit uyguladigini, Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar’in isyerindeki bekçi kulübesinin yikim sebebinin belediye olmadigini söylemisti. Uygur’un açiklamalarina yanit veren Çinar: “Benim isyerimdeki bekçi kulübesi imar sevisi ile ilgili açiklama yaptigim için yikildi. Uyelerimiz magdur edildigi zaman ben çikip bagiririm. Bu, Ticaret Odasi Baskani’nin görevinin bir parçasidir.” dedi.

Uygur’un “Bir tane bile isyerinin sundurmasini yiktigimi gösteremezler” seklindeki sözlerine de Çinar, “Bir degil yüz yer gösteririm. Degil sundurma bir isletmenin küçücük mescidi bile mühürlendi. Sehircilik Bakanligi bahane ediliyor. Bu bakanlik 35 ay önce kuruldu. Söz konusu uygulamalar 2 yildir sürüyor” yanitini verdi.

Pancar’daki marangozun sundurmalari ne için yikildi? Ne kadar ceza kesildi? Ayrancilar’daki kereste fabrikasinin sundurmalarini isletme kendisi yikmak zorunda kalmadi mi? Kemalpasa yolundaki mermer fabrikasi ve kekik fabrikasi ile belediyenin sundurma davasi devam etmiyor mu? Vinç fabrikasi sundurma için mühürenmedi mi?
nImar servisinde Özgün Unver’e yardimci olunmasini destekliyorum. Ama ayni sekilde 100 müteahhide de yardimci olunsun. Torbali’yi güzellestiren müteahhitlere yardimci olunmuyor. Insaat topragi ile ilgili belediyenin uygulamasi dogru degil, karsi çiktim.

Parselasyonda büyük kayiplar yasaniyor. Yüzde 35 i bulan kayiplar söz konusu ama kendi kaynanasinin yerindeki kayip, yüzde 8 ile sinirli kaldi. Herkese esit davranilsin, sanayicinin sorunlari çözülsün.

Bir degil yüz örnek gösteririm

DUN bir açiklama yapan Belediye Baskani Ismail Uygur yasalari herkese esit uyguladigini, Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar’in isyerindeki bekçi kulübesini yikim sebebinin Belediye olmadigini söylemisti. Uygur’un açiklamalarina yanit veren Çinar “Benim isyerimdeki bekçi kulübesi imar sevisi ile ilgili açiklama yaptigim için yikildi. Uyelerimiz magdur edildigi zaman ben çikip bagiririm. Bu Ticaret Odasi Baskani’nin görevinin bir parçasidir” dedi. Uygur’un “Bir tane bile isyerinin sundurmasini yiktigimi gösteremezler” seklindeki sözlerine de Çinar “Bir degil yüz yer gösteririm. Degil sundurma bir isletmenin küçücük mescidi bile mühürlendi. Sehircilik bakanligi bahane ediliyor. Bu bakanlik 35 ay önce kuruldu. Söz konusu uygulamalar 2 yildir sürüyor” yanitini verdi.

KENDI ISI IÇIN SUNDURMA ILE TEHDIT EDEN MECLIS UYESI KIM?

ÇINAR sunlari söyledi “Pancar’daki marangozun sundurmalari ne için yikildi? Ne kadar ceza kesildi? Ayrancilar’daki kereste fabrikasinin sundurmalarini isletme kendisi yikmak zorunda kalmadi mi? Kemalpasa yolundaki mermer fabrikasi ve kekik fabrikasi ile belediyenin sundurma davasi devam etmiyor mu? Vinç fabrikasini sundurma için mühürlenmedi mi? Isletmedeki 5 metrelik mescid için kaçak islemi yapip Cumhuriyet Savciligina suç duyurusunda bulunuldu. Baskan Uygur’un yegeninin 300 metre ilerisindeki fabrikaya 30 milyar sundurma cezasi kesilecekti, fakat bir meclis üyesi o isletmeye yemek hizmeti satmaya basladi, is tatliya baglandi. Karakuyu’da dagin basindaki fabrikaya bile sundurma cezasi kesildi. Yazibasi’da onlarca isletmeye fahis cezalar kesildi, sundurmalar yikildi veya tehdit edildi. Galerici bir esnafimiza 10 milyar sundurma cezasi kesildi. Onlarca örnek verebilirim. Hangi baskan yardimcisinin fabrikaci ile nasil bir sundurma pazarligina girdigini açiklasam, Baskan Uygur üzülür. Bu pazarligi güvenlik kamerasina kayit edip saklayan isletme sahipleri bile var.”

FABRIKALARIN ÖNU AÇILMALI

BASKAN Uygur’un Atatürk Sanayi Sitesi, Sarbek ve Basak Yapi’daki isletmelere yardimci oldugu yönündeki beyanatinin dogru oldugunu ama ayni müsamahanin Yazibasi, Subasi, Karakuyu, Ayrancilar ve Pancar’daki isletme sahiplerine gösterilmedigini söyleyen Çinar sözlerini su sekilde sürdürdü: “Torbali’daki isletmeler ilçenin en büyük zenginligi. Istihdam konusunda çok faydalari var. Sadece Torbali’nin degil Türkiye’nin yüz aki olan fabrikalar var. Baskan bunlarin önünü açmali, sorunlarini çözmeli. Eski beldelerden kalan sorunlar bu isletme sahiplerinin sorunu degil. Bunlari Büyüksehir Belediyesi ile beraber çözmek gerekiyor. Sanayi imari ile ilgili ciddi sorunlar var. Parselasyonda büyük kayiplar yasaniyor. Yüzde 35 i bulan kayiplar söz konusu ama kendi kaynanasinin yerindeki kayip yüzde 8 ile sinirli kaldi. Herkese esit davranilsin. Sanayicinin sorunlari çözülsün. Biz her zaman baskana yardimci olmaya haziriz. Ama sadece bizimle degil ilçedeki hiçbir oda ile ortak çalismalari yok”

YEGENINE GÖSTERDIGI YARDIMI HERKESE GÖSTERSIN

BASKAN Uygur’un müteahhit olan yegeni Özgün Unver’i kayirildigi iddialari ile ilgili olarak da Çinar sunlari söyledi: “Özgün Unver’in fabrikasinin sundurmasi yikilmasin, bu konuda hem fikiriz. Ama ayni müsamaha ve destek diger isletmelere de gösterilsin. Imar servisinde Özgün Unver’e yardimci olunmasini destekliyorum. Ama ayni sekilde 100 müteahhide de yardimci olunsun. Torbali’yi güzellestiren müteahhitlere yardimci olunmuyor. Insaat topragi ile ilgili belediyenin uygulamasi dogru degil, karsi çiktim. Yasanin 14 ve 26. Maddelerinin uygulanmasini istiyoruz. Ayrancilar’daki müteahhit arkadaslar iflasin esiginden döndü. Imar islerinde; hangi mühendislik firmasinin hangi memurla nasil bir iliski içerisinde oldugunu baskana söyledik. Memurlar kendi aralarinda tarife uygulamasi yapmis durumda.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web