Büyük Torbalı

5 yildir bir türlü yapilamayan Hastane için dernek kuruldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
5 yildir bir türlü yapilamayan Hastane için dernek kuruldu
393 Görüntüleme
11 Haziran 2010 - 21:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’NIN kroniklesen sorunlari arasinda yer alan hastane sorunu bir türlü çözü-lemiyor. Günde ortalama 1600 hastanin geldigi hastane-de yer eksikligi nedeniyle poliklinikler zemin kata tasin-di. 5 yildir yapilmasi gündem-de olan 200 yatakli bölge hastanesine bir türlü start al-madi. Ilçedeki en büyük sikin-tilardan biri olan hastane için dernek kuruldu. Ilçenin ileri gelenleri tarafindan kurulan dernek, çalismalarina önü-müzdeki günlerde baslayacak. Baskanligini Ahmet Özkan’in yaptigi Torbali Saglik Sosyal ve Yardimlasma Dernegi’nin yönetim kurulunda Turgut Bulus, Halis Düzgün, Mehmet Nuri Bulut ve Hüseyin Uysal bulunuyor. Dernek yönetimi ilk hedeflerinin, bölge hasta-nesini bir an önce Torbali’ya kazandirmak oldugunu açik-ladi. Dernek Baskani Ahmet Özkan, hastane için gerekirse Saglik Bakanligi’na kadar çikacaklarini ifade etti.

HASTANE IHTIYACI SAGLIK BAKANLIGI’NA ILETILECEK

GEÇTIGIMIZ günlerde faali-yetlerine baslayan dernek, Torbali Devlet Hastanesi’nin her türlü sikintisiyla yakindan ilgilenecek. Siyasi bir amaç gütmediklerini ve herkese esit mesafede olduklarini ifade e-den Ahmet Özkan: “Biz tama-men Torbali Devlet Hastane-si’nin daha iyi bir ortamda hizmet vermesini istedigimiz için yola çiktik. Torbalili ha-yirseverlerden toplayacagimiz yardimlar sadece hastane için kullanilacak. Hizla büyüyen ilçemizde hastanenin yetersiz kalmasi, ilçenin ihtiyacina ce-vap verememesi büyük sikintiya neden oluyor. Birçok vatandasimiz saglik ihtiyaç-larini baska hastanelerden karsiliyordu. Ancak bunu or-tadan kaldirmak için harekete geçtik” seklinde konustu.

DESTEK BEKLIYORUZ

BASHEKIM Senol Topçu ile gerekli görüsmeleri yaptikla-rini ifade eden dernek yöne-tim kurulu üyelerinden Turgut Bulus: “Torbali’da böyle bir dernegin kurulmasinin ken-disini memnun ettigini ifade etti. Dernek olarak ilk hede-fimiz Torbali’ya kurulacak olan Bölge Hastanesi olacak. Çünkü mevcut hastanemiz artik Torbalililarin ihtiyacina karsilik veremiyor. Bakanlik hastane yapiminin 2010 yatirim planina alindigini açikladi. Önümüzdeki yil temeli atilacak olan hastane yapiminin hizlanmasi için gerekli her seyi yapacagiz. Gerekirse hastanenin projesini bile biz hazirlatacagiz. Ilçe-mizin bu kaliplasmis soru-nunun çözümü için biz bir göreve talip olduk ve harekete geçtik. Tüm ilçe halkindan bu konuda gerekli destegi istiyoruz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web