Büyük Torbalı

50 yillik Kösk’e hanim eli degdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
50 yillik Kösk’e hanim eli degdi
321 Görüntüleme
02 Haziran 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

4 yil boyunca Erkek Kuaförü isleten Zuhal Kara, simdi ilçenin en eski kahvehanelerinden olan Kösk Kiraathanesi’ni isletiyor

TORBALI’nin en eski kahveha-nelerinden olan Kösk kahvehane-sinin isletmesini bir yildir bayan yürütüyor. Genelde erkekleri gör-meye alisik oldugumuz kahve-hanelerde bir bayanin kahvehane isletmesi Torbali halkindan hem hayranlik, hem büyük begeni topluyor. Isletme sahibi Zuhal Kara kahvehaneciligi baba mes-legi olmasindan dolayi tercih ettigini söyledi.

ELIMIN HAMURU ILE ÇAY DEMLERIM

HEMEN hemen her sektörde görmeye alisik oldugumuz ka-dinlar simdilerde erkek egemen-liginin hakim oldugu kahvehane isletmeciligini de ele almis du-rumda. Kahvehane isletmecili-gine basladigi ilk zamanlarda çevreden olumsuz tepkiler aldi-gini söyleyen Zuhal Kara: “Bu isler sana göre degil git butik aç parfümeri isine gir, seklinde tepkiler aldim. Ama zamanla müsteriler de bu duruma alisti. Simdilerde bazi müsterim var ki sabah çayimi içmeden ise bile gitmiyorlar” dedi.

TABULARI YIKACAGIM

BABASININ mesleginden ötürü üç tane il degistirdigini dile getiren Kara: “Bu yasima kadar 3 il dolastim. En son duragimiz Torbali oldu. Babam beni  bir erkek gibi yetistirdi. 13 yasimdan bu yana kahvehanelerde büyü-düm. Gerçek meslegim Erkek Kuaförlügü. Amasya’da 4 yil erkek kuaförlük yaptim, simdi de kahvehane isletiyorum” dedi. Genelde kahvehaneye gelen müsterin bir bayan isletmeci gördüklerinde saskinliklarini gizleyemedigini söyleyen Kara, bu isi yapmaktan çok büyük bir zevk aldigini da belirtti. Torba-li’da kahvehane isletmeciliginde farklilik yaratacagini belirten Kara: “Islettigim kahvehane bayanlarin ugrak mekâni haline gelecektir. Çünkü bu alanda Torbali’da büyük bir eksiklik var. Kösk’ü bayanlarin rahatlikla gidebilecekleri bir adres haline getirecegim. Artik kadinlarda kahvehanelere gidebileceklerini benim sayemde görecekler” sek-linde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web