Büyük Torbalı

6 dükkânlik sanayi sitesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
6 dükkânlik sanayi sitesi
314 Görüntüleme
19 Ocak 2010 - 22:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pancar’da uzun yillardir faaliyet gösteren Sanayi Sitesi’nde simdilerde sadece 6 esnaf faaliyet gösteriyor. Vergisi ödemekte bile zorlanan esnaf eski hareketli günlerini mumla ariyor

PANCAR Sanayi Sitesi’nde 40 is yeri bulunuyor. Bu is yerlerinden bugün sadece 6 ta-nesi faaliyette. Önceleri faali-yet gösteren esnafin neredeyse tamami ekonomik sikintilar nedeniyle kapisina kilit vur-mus. Is yapamadigi için vergi-sini bile ödemekte zorlanan sanayi esnafi çareyi fabri-kalarda ise girmekte buluyor. Sanayide faaliyet gösteren isletmeciler küçük esnafin zor durumda oldugunu belirterek bu Pancar sanayisinin çok geride kaldigini söyledi.

FABRIKADA ÇALISMAYI TERCIH EDIYORLAR
PANCAR sanayisinde faaliyet gösteren esnafin sayisinin hiz-la azaldigini belirterek bugün sadece 6 isyerinin ayakta kala-bildigini söyleyen Abdullah Ccoskun “Sanayi esnafi çok zor durumda. Sanayi esnafinin giderleri gelirinin çok üstüne çikiyor. Burada sürekli is ol-madigi için de birçok esnaf vergisini ödemekte zorluk çe-kiyor. Sanayici artik kendisi-ne baska isler ariyor. Birçok kisi de fabrikalarda çalisma-yi tercih ediyor. Böylece hem her ay ellerine sabit bir gelir geçmis oluyor hem de en azindan sosyal güvence-leri oluyor. Su anda faaliyet-te olan esnaf da bu sekilde devam ettigi taktirde isyerini kapatmak zorunda kalir” seklinde konustu.

UNUTULDU
PANCAR Sanayi Sitesi’nde çalisan esnafin Torbali’ya gitmeyi tercih ettigini belirterek ve 1944 yilindan beri Pancar’a ve sanayisine hiçbir açilim yapilmadigini söyleyen Müjdat Inar “Pancar da sanayisi de çok geri kaldi. Bu yüzden de burada çalisan esnafin büyük bir kismi Torba-li’ya gitmeyi tercih etti. Bazi-lari da kendileri için daha ga-ranti olacak isler yapmayi ter-cih etti. Bu yüzden de fabri-kalar da çalismaya basladi. Ben yillardir baba meslegi olan demirciligi yapiyorum. Ancak bugün kendime fabri-kada bir is bulsam hemen bu isi birakirim.
Yasanan ekonomik kriz nedeniyle küçük esnafin ayakta kalmasi artik çok zorlasti. Zaten buradaki sanayide çok fazla is olmu-yor. Artik sadece küçük tamir isleri oluyor. Eskiden sifir zirai aletler yapardik. Fakat artik bu aletlerin yapimi kalmadi. Alüminyum isi yapmaya basladik. Ancak artik alüminyum yapimi da kalmadi” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web