REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

9 Eylül OSGB, işçilerin hayatına dokunuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
9 Eylül OSGB, işçilerin hayatına dokunuyor
889 Görüntüleme
02 Kasım 2015 - 8:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ayrancılar’da faaliyet gösteren 9 Eylül OSGB, iş ortaklarıyla birlikte daha fazla hayata dokunabilmek, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gerçek anlamda oluşumuna katkıda bulunabilmeyi hedefliyor.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, iş hayatında birçok yenilikler getirerek, bu yenilikleri uygulamayan işverenleri de ağır cezai müeyyidelerle karşı karşıya bırakmıştı. Yasa çerçevesinde gelen en büyük zorunluluklardan biri de her işverenin iş yerlerinde, iş yeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli çalıştırma yükümlülüğü olmuştu. Aynı yasa işverenlere İSG profesyonellerini ya kendi bünyelerinde bulundurma, ya da Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden (OSGB) hizmet almasını zorunlu hale getirmişti. Ayrancılar’da bulunan 9 Eylül OSGB, sunduğu kaliteli hizmet ile birçok firmayla çalışıyor. 9 Eylül OSGB, hem personeliyle hem de hizmet verdiği firmalarla büyümeye devam ediyor. Daha fazla hayata dokunmak istediklerini dile getiren firma sahibi Metin Emekli: “Hedefimiz iş sağlığı ve güvenliğini kültürünü gerçek anlamda oluşturabilmek” dedi.

AĞIR CEZALAR VAR

6331 sayılı İş Sağlığı ve iş Güvenliği Kanunu, işverenlere bir takım yükümlülükler getirdi. Tehlike sınıfı ve çalışan sayısına bakılmaksızın tüm iş yerleri, ‘Risk Değerlendirmesi, Acil Eylem Planları, Çalışanlara İş Güvenliği Eğitimleri verilmesi ve Sertifikalandırılması ve İşe Giriş Periyodik Muayene Raporları’ işlemlerini 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yapmak zorunda. Çalışanın sağlığını ve güvenliğini koruyan yasa kapsamında, iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi bulundurmayana, hemşire görevlendirmeyene ve bunun yanı sıra risk değerlendirmesi yaptırmayanlar binlerce liralık ceza ile karşı karşıya.

İŞ KAZALARI ÖNLENECEK

Torbalı’da iş yeri güvenliği ve iş sağlığı hizmeti veren 9 Eylül OSGB, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteriyor. Kurumun sadece Torbalı ve İzmir dışında ülke genelinde birçok ilde çalıştığı büyük kuruluşlar bulunuyor. 9 Eylül OSGB’nin sahibi Metin Emekli, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin toplumun tamamını etkileyecek bir değişime imza atacağına inancını dile getirerek, ülke ekonomisinde her yıl milyarlarca lira kayba neden olan iş kazası ve meslek hastalıklarının da iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimlerince önleneceğini belirtti. Emekli, yüzde 98’inin önlenme imkanı bulunan iş kazası ve meslek hastalıklarının önüne geçilmesinde iş güvenliği uzmanları ile iş yeri hekimlerine önemli görevler düştüğünü söyledi.

DENEYİM VE UZMANLIĞIN BİRLEŞTİĞİ NOKTA

9 Eylül OSGB, üstün hizmet kalite anlayışından asla vazgeçmeden, daima yenilikçi ve akredite edilmiş bir kuruluş olarak, müşteri beklentilerini ulusal ve uluslar arası yasal mevzuat çerçevesinde en doğru şekilde çözümleyerek daima tercih edilen ulusal bir marka olma gayreti içerisinde. Hem personeli hem de hizmet verdiği firmalarıyla büyümeye devam eden 9 Eylül OSGB’nin sahibi Metin Emekli: “Amacımız, ailemizin her parçasıyla uzun yıllar yol alabilmek. Deneyim ve uzmanlığı birleştiği noktadayız ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını onların bakış açısıyla görebiliyoruz. Her adımda önce insan hayatı farkındalığı ile, bilgi ve tecrübelerimizi dinamizmle birleştirerek, hizmetlerimizi amaca uygun faydalı ve yenilikçi halde sunuyoruz. Bölgenin istikrarlı, güvenilir iş sağlığı ve güvenliği merkezi haline gelen kuruluşumuz, geniş uzman ve hekim kadrosuyla birçok işletmenin bütün yasal sorumluluklarını yerine getirmekte ve her yeni gün artan iş ortaklarıyla büyümekte” dedi.

UZMAN KADRO

Daha fazla hayata dokunabilmek, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gerçek anlamda oluşumuna katkıda bulunabilmek ve iş yaşamında sağlıkla gülen yüzler görebilmeyi hedeflediklerini kaydeden Emekli, uzman bir kadroya sahip olduklarını söyledi. Emekli: “Mikrobiyoloji uzmanı ve radyoloji uzmanı, yeterli sayıda iş hekimi, iş güvenliği uzmanı, makine mühendisi, laborant, hemşire, acil tıp teknisyeni, radyoloji teknikeri, odyomedris, biyolog, ilk yardım personeli, yeterli sayıda iletişim uzmanı ve yardımcı personelimizle, iş ortaklarımızın yanındayız. Yurt içi ve yurt dışında özel eğitim almış profesyonel ekibimizle, yapılan çalışmalar sonucunda başarıya ulaşmış OSGB’ler arasında öncü kuruluşlardanız” diye konuştu.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web