Büyük Torbalı

9 yasinda Türkiye birincisi oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
9 yasinda Türkiye birincisi oldu
246 Görüntüleme
28 Mart 2010 - 22:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kâzimpasa Ilkögretim Okulu ögrencisi Fatma Taskin Kazanim Degerlendirme Sinavi’na katilan Fatma, üçüncü siniflar arasinda 16. 765 kisiyi geride birakarak Türkiye birinciligini elde etti

TORBALILI 9 yasindaki Fatma Taskin Türkiye 1.’si oldu. Milli Egitim Bakanligi tarafindan ilk-ögretim ögrencilerinin sinav ba-sarisini arttirmak adina düzenle-nen Kazanim Degerlendirme Sinavi’na katilan Fatma, üçüncü siniflar arasinda 16. 765 kisiyi geride birakti. Sinavda sorulan 50 sorunun tamamina da dogru ce-vap veren Fatma’nin bu basarisi Taskin ailesinde sevince yol açti. Kazimpasa Ilkögretim Okulu 3/B sinifi ögrencisi minik Fatma, 12 Nisan’da 5.’si düzenlenecek olan sinavda ayni basarisini tekrarla-mak istedigini belirtti.

16.765 KISIYI GERIDE BIRAKTI
ILKÖGRETIM ögrencilerinin egitimdeki basarisini arttirma ve sinav stresini yenmesi kapsamin-da, ülke genelindeki resmi ve özel tüm okullarda uygulanan Kazanim Degerlendirme Sinav-larinin dördüncüsü 04 Mart 2010 günü yapildi. Türkiye’dek tüm ilkokullar arasinda gerçeklestiri-len sinava binlerce ögrenci katil-di. Bütün üçüncü siniflar arasin-daki sinava tam 16.766 kisi katil-di. 15 Türkçe, 20 Matematik ve 15 Hayat Bilgisi dersi sorularinin soruldugu sinavda, Türkiye birin-cisi Torbali’dan çikti. Sinavdaki 50 sorunun tamamina dogru yanit veren tek ögrenci olan Kazimpasa Ilkögretim Okulu ögrencisi Fatma Taskin, büyük bir basari elde etti. Türkiye birinciligi nedeniyle okul idaresi, Fatma’ya “Basari belgesi” verdi.

TASKIN AILESI ÇOK MUTLU
ERTUGRUL Mahallesi’nde ikamet eden Ersin-Ufuk Taskin, kizlarinin büyük basarisi nedeniy-le onunla gurur duyduklarini belirtti. Torununun her gün düzenli bir sekilde ders çalistigini ifade eden dede Hasan Taskin, “Haftada en az 500 soru çözüyor-du. Programli ve periyodik olarak çalisiyordu. Basarisindaki en büyük katki sistemli çalismasin-dan kaynaklaniyor. Torunumla gurur duyuyor ve basarilarinin devamini diliyorum.” dedi. Si-navda çok rahat oldugunu ve hiç heyecana kapilmadigini söyleyen minik Fatma, “Sinavda sorulan sorular, daha önce çözdügüm soru tarzlarina çok benziyordu. Bu nedenle fazla zorlanmadim. Sim-diki hedefim 12 Nisan tarihinde 5.’si düzenlenecek olan sinavda da ayni basariyi tekrarlamak” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web