Büyük Torbalı

ADD aydinlanma sehitlerini andi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ADD aydinlanma sehitlerini andi
201 Görüntüleme
12 Şubat 2010 - 22:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

30-31 Ocak 2010 tarihlerinde Atatürkçü Düsünce Dernegi Izmir ve Manisa subelerinin katilimiyla bölge toplantisi gerçeklestirildi. Yapilan bu toplantinin sonuç bildirgesi hakkinda açiklama yapan Ata-türkçü Düsünce Dernegi Torbali Subesi Baskani Nur-sen Karaca,Atatürkçü Düsün-ce Dernegi Kurucusu Prof. Dr. Muammer Aksoy ve ay-dinlanma sehitlerini saygi ve özlemle andiklarini belirterek ADD olarak ülkemizin ve ço-cuklarimizin gelecegini sa-vunmak konusunda kararli-liklarinin dün oldugu gibi bu-gün de ayni inançla sürdügü-nü söyledi.

SILIVRI’DE AYRI HABUR’DA AYRI HUKUK
EMPERYALIZMIN ve onun yerli isbirlikçilerinin saldi-rilarina dün oldugu gibi bu-gün de devam etmekte oldu-guna deginen Karaca, ulusal çikarlarimizi, tam bagimsizli-gimizi ve Kemalist ilkeleri savunan aydinlarin sorgusuz sualsiz içeri alindigini söyle-di. Karaca “Hukukun ve vic-danlarin susturuldugu bir dö-nem yasanmaktadir. Silivri’de ayri Habur’da ayri hukuk uy-gulanmaktadir. Hukuk devleti ve yargi bagimsizligi ayaklar altina alinmistir” dedi.

BORÇLAR ÇIG GIBI BUYUYOR
AKP iktidarinin ekonomi po-litikalarinin halkimizi issizli-gin ve sefaletin kucagina itti-gini belirterek milyonlarca in-sanin açlik siniri altinda yasa-digini söyleyen Karaca, “Çig gibi büyüyen borçlar tam ba-gimsizligin önünde bir esaret zinciri gibi durmaktadir. Ayrica özellestirmelerin emekçiler için bir kiyim ve yikim örnegi oldugunun en somut göstergesi 4C uygula-masidir. Örgütümüz Tekel is-çilerinin yanindadir. Alti kon-federasyonun bir araya gele-rek Tekel isçilerine destek vermesi umut verici bir gelis-medir” dedi.

GUVEN BUNALIMI
BUGUN Türkiye siyasetinin yönetilemez bir noktaya geldigini vurgulayarak devle-tin aslî kurumlarinin yara al-digini söyleyen Karaca “Ku-rumlar arasi çatismalar körük-lenerek halkimizda bir güven bunalimi yaratmistir. Yandas basini arkasina alarak demok-rasi havarisi kesilen ve darbe senaryolariyla gündemi iste-digi gibi yönlendiren siyasi iktidar demokrasiye, sendikal hak ve özgürlüklere taham-mülsüzlügünü 1 Mayis’larda ve Tekel isçilerine karsi uygu-ladigi orantisiz güçle göster-mistir. Ulkemizin içinde bu-lundugu kosullar Osmanli Im-paratorlugu’nun çöküs döne-mini hatirlatiyor. Son günler-de ADD ve aydinlarimiz üze-rinde yogunlasan baskilar mü-cadelemizi engellemeyecektir. ADD olarak temel görevimiz halkimiza gerçekleri anlat-maktir. Umut yükselen muha-lefettedir. Karamsarlik ve gü-vensizlikle gerçekler asilamaz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web