Büyük Torbalı

Adliye otoparka kavusuyor!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Adliye otoparka kavusuyor!
215 Görüntüleme
21 Şubat 2010 - 23:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Israrli yayinlarimiz amacina ulasti, Torbali Adliyesi’ne otopark yapiliyor. Gerekli plan düzenlemesi Izmir Büyüksehir Belediye Meclis’nde onaylandi. Adliye’nin çevresinde 4 bin metrekare otopark yapiliyor

ILK olarak 4 Aralik 2009 tari-hinde ‘Otoparksiz Saray’ man-seti ile duyurdugumuz ve israr-la yayinlarla takipçisi oldugu-muz Torbali Adliyesi’nde oto-park sorunu çözülüyor. Geçti-gimiz aylarda hizmete giren fakat plani çizilirken otoparki unutulan Torbali Adliyesi’nde otopark yapilmasi için gerekli plan düzenlemesi Izmir Bü-yüksehir Belediye Meclis’nde onaylandi. Konuyla ilgili bilgi veren CHP’li Büyüksehir Bele-diye Meclis Uyesi Ufuk Yörük Adliye Sarayi en geç nisan ayi basinda otoparka kavusacak.”

NISAN AYINDA BITECEK
ARAZISI 6 yil önce bagisla-nan fakat 4 yil boyunca tek bir çivi çakilmayan Torbali Adliye Sarayi, Yeni Asir’in ve gazete-mizin israrli yayinlari sonu-cunda tamamlandi ve hizmete basladi ama bu kez de plan çi-zilirken unutuldugu için oto-park yapilmadi. Toplam 3 bin metrekare alana kurulan Adli-ye Sarayi’nin planinda otopark bulunmadigi için araçlarin park edilmesi sirasinda büyük sorun yasaniyor. Adliye bina-sinda isi olan vatandaslar, araç-larini uzun kuyruklar olustura-rak Izmir-Aydin karayolunun kenarina birakmak zorunda ka-liyor. Gazetemizin konuyla il-gili israrli yayinlari sonuç ver-di. Torbali Belediyesi tarafin-dan Büyüksehir Meclisi’ne su-nulan plan degisikligi önceki gün oy birligi ile kabul edildi. Mevcut alanda bulunmayan 1/5000’lik planlarin Büyükse-hir tarafindan hazirlanmasina karar verildi. 1/1000’lik plan düzenlemesi Subat ayi Beledi-ye Meclisi’nde onaylandiktan sonra 4 bin metrekare alanda otopark çalismasi baslayacak. Islemlerin kisa sürece tamam-lanacagini müjdeleyen Meclis Uyesi Ufuk Yörük “Binanin saginda 2 bin, solunda 2 bin olmak üzere toplam 4 bin met-rekare alana kurulacak otopark Adliye’mize yakisir nitelikte olacak” dedi. Büyüksehir Bele-diyesi ekiplerine alani gezdiren Ufuk Yörük uzun zamandir üzerinde çalistiklari bu soru-nun çözümü için somut adim-larin atilmasinin sevindirici oldugunu söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web