Büyük Torbalı

Agir Ceza geliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Agir Ceza geliyor
409 Görüntüleme
04 Mayıs 2010 - 21:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtigimiz haftalarda Ankara’yagiden Bassavci Celal Tekin Agir Ceza Mahkemesi’nin Torbali’ya kurulacagi müjdesini aldi.

YENI Adliye Sarayi’nin ya-pilmasiyla gündeme gelen Agir Ceza Mahkemesi’nin Torbali’ya kurulmasinda önemli gelismeler yasandi. Cumhuriyet Bassavcisi Celal Tekin’in geçtigimiz haftalarda Ankara’ya yaptigi ziyaret sirasinda yetkililer Torbali ve Menemen’e Agir Ceza Mahkemesi kurulaca-ginin müjdesini verdi. Anka-ra’daki yetkililer Izmir Ad-liye Sarayi’nin yükünü hafif-letmek için önceligin Torba-li’ya verilecegini açikladi. Agir Ceza Mahkemesi’nin yil sonuna dogru ilçeye gelecegini söyleyen Izmir Barosu Torbali Temsilcisi Avukat Dogan Turan: “Yasa-nan bu gelisme bizleri çok mutlu etti” dedi.

IZMIR’IN YUKU AZALACAK

120.000’i askin nüfusuyla Izmir’in en kalabalik metro-pol ilçelerinden biri olan Torbali’nin acil ihtiyaçlari-nin basinda gelen yeni Adli-ye Sarayi 13 Aralik 2009 ta-rihi itibariyle kapilarini hiz-mete açti. Torbali’da huku-kun nabzinin atacagi yeni Adliye binasinin hizmete girmesiyle Agir Ceza Mahkemesi’nin kurulmasi gündeme gelmisti. Avukat Dogan Turan’in yaptigi bas-vuru dilekçesi Türkiye Baro-lar Birligi tarafindan olumlu karsilanmis ve dilekçe daha sonra Adalet Bakanligi’na gönderilmisti. Ilçenin fiziki ve cografi açidan Agir Ceza Mahkemesi’nin kurulmasina elverisli olmasi, mahkeme-nin Torbali’da kurulmasini hizlandiran en büyük etken oldu. Agir Ceza Mahkeme-si’nin Torbali’ya gelecek ol-masiyla Kemalpasa, Selçuk, Bayindir, Tire, Ödemis’teki agir ceza islemleri de burada görülecek ve Izmir Agir Ceza Mahkemeleri’nin yükü de azalacak.

YIL SONUNA KADAR GELECEK

5 Savci,7 Hakim, 50 person-el ve 55 avukatin görev yap-tigi Torbali’da Agir Ceza Mahkemesi kurulmasinin ta-lebi Adalet Bakanligi tarafin-dan olumlu karsilandi. Geçti-gimiz haftalarda Ankara’ya giden Bassavci Celal Tekin yaptigi görüsme sonrasinda Agir Ceza Mahkemesi’nin Torbali’ya kurulacagi müjde-sini aldi.  2 Asliye Ceza Mahkemesi, 1 Sulh Hukuk, 2 tane Asliye Mahkemesi’nin bulundugu Torbali Adliye Sarayi yil sonuna kadar Agir Ceza Mahkemesi’ne de kavusacak. Torbali’nin yil içerisinde Izmir’e oldukça fazla agir ceza dosyasi gönderdigini ifade eden Tu-ran, “Bu durum Agir Ceza Mahkemesi’nin ilçemize gel-mesini hizlandirdi. Anka-ra’daki yetkililer Torbali ve Menemen’e bu yil içerisinde Agir Ceza Mahkemesi açila-cagini belirtti. Ancak önceli-gin Torbali’ya verilecegi ifade edildi. Suanda mecliste yeni Anayasa görüsmeleri yapiliyor. Bu görüsmeler tamamlandiktan sonra 2010 yili sonlarina dogru Agir Ceza ilçemize gelecektir. Bu konuda çok ümitliyiz. Fiziki açidan yeterli bir alana sahibiz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web