Büyük Torbalı

Ahmetli Sahil yolu istiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ahmetli Sahil yolu istiyor
194 Görüntüleme
14 Nisan 2010 - 21:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yillardir gerekliligi sik sik dile getirilen Ahmetli’de sahil yolu açilmasi oda baskanlarinin Ankara çikart-
masi ile yeniden gündemde. Bölge halki köylerinin canlanmasi için projenin hayata geçirilmesini istiyor

GEÇTIGIMIZ haftalarda Tor-bali Ticaret Odasi, Soförler Odasi, Ziraat Odasi ve Esnaf Odasi yetkililerinin Ankara’ya yaptigi çikarma sonrasinda Ahmetli Sahil Yolu yapiminin gündeme gelmesi özellikle Ahmetli sakinlerini heyecan-landirdi. Bölgede yapilacak olan çalismayla birlikte, yolun cazibesinde de büyük bir artis yasanmasi bekleniyor. Bu durum yol güzergahinda bulu-nan Özbey, Yeniköy ve Ah-metli’nin gelisimine de katki saglayacak. Ahmetli Köyü sa-kinleri, Sahil Yolu’nun günde-me gelmesinin kendilerini çok mutlu ettigini belirtirken, So-förler Odasi Baskani Civa Is-mail Akman konunun takip-çisi olacaklarini ifade etti.

YOL, HERKESI MEMNUN EDER

SAHIL Yolu’nun düzenlene-rek, yolcu tasimaciligina a-çilmasi hem bölge vatandas-lar için hem de turizm açisin-dan büyük önem arz ediyor. Yol yapiminin gündeme gel-mesiyle birlikte heyecanlanan Ahmetli Köyü sakinleri, çalis-malarin meyvesini bir an önce vermesini istiyor. Köy muh-tari Ahmet Kiliç, “18 kilomet-re uzunlugundaki yolda ya-pilacak olan çalisma bizleri çok memnun edecektir. Yaz aylarinda günde neredeyse 100 araç buradan geçiyor. Yo-lun yapilmasiyla birlikte hem bu güzergahtan geçecek olan araç sayisi artacaktir hemde esnafimiz yapilan alis verisle daha fazla kazanacaktir. Yolun onarilma-sini istiyoruz”

TURIZME KATKI SAGLAYACAK

KONUYLA ilgili geçtigimiz haftalarda oda baskanlariyla birlikte Ankara’da görüsmeler yap-tiklarini ifade eden Akman, “Sahil Yolu’nun yolcu tasi-maciligina açilmasi hem so-för esnafimizin hem de bölgedeki vatandaslarin lehine olacaktir. Ayrica Özbey-Yeniköy sinirin-da bulunan Metropolis Antik Kenti’nde taniti-mina büyük katki sagla-yacaktir. Bu güzergah boyunca tadilat yapilip, yolun genisletilmesini istiyoruz. Yol yapimi için Ankara’daki gö-rüsmeler olumlu geçti. Fizi-bilite çalismasi yapilacak.” Çalismalar baslayana kadar konunun takipçisi olacagiz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web