Büyük Torbalı

Akif, mazimiz ile gelecek arasinda bir köprüdür

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akif, mazimiz ile gelecek arasinda bir köprüdür
213 Görüntüleme
29 Aralık 2011 - 21:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu; Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliklerinin yetersiz oldugunu, bu denli önemli bir sahsiyeti yeni nesle anlatmak için daha fazla organize olunmasi gerektigini kaydetti.

ISTIKLAL Marsi’nin sairi Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 75’inci yildönümünde anildi. Bu yil, hem ölümünün 75’inci yili olmasi hem de ve Istiklal Marsi’nin kabulünün 90. yili olmasi nedeniyle 2011 yili Basbakanlikça ”Mehmet Akif Ersoy Yili” kabul edilmisti. Yil boyunca Kültür ve Turizm Bakanligi bünyesinde çesitli sempozyumlar ve sergiler düzenlendi, anitlar ve kütüphaneler açildi. Adini Cumhuriyet tarihine altin harflerle yazdiran sair,  düsünür, yazar, veteriner, ögretmen, vaiz, hafiz, Kur’an mütercimi, milletvekili ve Istiklal Madalyasi sahibi bir sahsiyet olan Ersoy, orduya ithaf ettigi Istiklal Marsi ile Türk milletinin gönlünde ölümsüz yer edindi. Torbali Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu, 2011 yilinin Mehmet Akif Ersoy yili olmasi münasebetiyle çesitli etkinlikler düzenlediklerini ve Külliyat adinda bir dergi çikardiklarini söyledi. Etkinliklerin yetersiz oldugunu ifade eden Gündogdu, bu denli önemli bir sahsiyeti yeni nesle anlatmak için daha fazla organize olunmasi gerektigini kaydetti.

MAZI VE GELECEK ARASINDA KÖPRU

TORBALI Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu, milli mücadele ve bagimsizligin sembolü olan Istiklal Marsi’nin sairi, Cumhuriyet dönemi fikir ve sanat öncülerinden vatan sairi Mehmet Akif Ersoy’u yâd etmenin onur ve gururunu tasidiklarini söyledi. Gündogdu, “Mehmet Akif Ersoy, mazi ile gelecek arasinda köprü kuran önemli bir sahsiyet. Kurtulus Savasi’nda verdigi mücadele ve Türk halkina Istiklal Marsi’ni hediye etmesi basli basina büyük bir olaydir. 2011, Mehmet Akif Ersoy yili olmasi münasebetiyle ilçemizde de birçok etkinlik düzenledik. Ama yeterli degil. Ersoy, bir yil degil her yil bu sekilde anilmali. Böyle degerler çok az yetisiyor” dedi.

ADINI OKULDA YASATIYORUZ

GUNUMUZ gençlerinin sairlere ve eserlerine sahip çikmasi gerektigini belirten Müdür Gündogdu, “Vatan sairimiz M. Akif Ersoy’u her yönüyle yeni nesle bir model olarak anlatmak gerekiyor. Siirlerini, ünlü eseri Safahat’i okullarda tüm ögrenciler incelemeli” dedi. Ersoyun adini Yazibasi’ndaki TOKI konutlari içinde bulunan 18 derslikli okula vererek yasattiklarini belirten Gündogdu, “Ayrica bu yil Ersoy’un hatirasina binaen ‘Külliyat’ adinda bir dergi çikardik. Hiçbir reklam bulunmayan dergide sadece Mehmet Akif Ersoy anlatiliyor”
diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web