REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akpunar Kazandi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akpunar Kazandi
439 Görüntüleme
07 Ocak 2010 - 22:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

7 ay önce yönetimin oyu ile Ilçe Baskanligina getirilen Faruk Akpunar bu kez delegelerin oyu ile Baskan seçildi. Ertan Çelik sadece yönetimindeki isimlerin imzasini alabildigi için aday olamadi

CUMHURIYET Halk Partisi(CHP) Torbali Tes-kilati dün Olagan Genel Kurulu’nu gerçeklestirdi. 405 delegenin oy kullandigi seçime Faruk Akp-unar tek listeyle girdi. Baskan adaylarindan Ertan Çelik’in delegelerden seçime girmesi için parti tü-zügüne göre gerekli olan 81 imza barajinin altin-da kalmasi nedeniyle, Akpunar ikinci dönem bas-kanligini ilan etti. Akpunar, tüm partililere tesek-kür etti. Ertan Çelik’e listesindeki delegeler disin-da hiç kimse imza vermedi.

45 KISI PARTIYE KATILDI
MEVCUT Baskan Faruk Akpunar ve eski baskan Ertan Çelik’in yaristigi seçim âdeta CHP’nin göv-de gösterisine döndü. Saat 11.00’de Torbali Bele-diyesi Dügün Salonu’nda gerçeklestirilen Olagan Genel Kurul’a MYK’a üyesi Savci Sayan, Izmir Milletvekilleri Bülent Baratali, Ahmet Ersin, Il Baskani Rifat Nalbantoglu, eski Il Baskani Kemal Karatas, Il Yönetiminden Mustafa Özuslu, Yalçin Erdogan, siyasi parti, sivil toplum temsilcileri ve birçok partili katildi. Kongre Divan Baskanligini Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur yapti. Kongrenin ardindan kisa bir degerlendirme yapan Ilçe Baskani Faruk Akpunar, “Tüm delegelerimi-ze tesekkür ediyorum. Simdi hep birlikte kenet-lenip partimizi genel seçimde ilçede birinci parti yapacagiz. Bizlere destek veren herkese çok tesekkür ediyorum” dedi. Kongrede en çok alkisi Kürt kökenli oldugunu belirterek ülkedeki birlik ve beraberligin bozulmamasi gerektigini söyleyen CHP MYK üyesi Savci Sayan aldi.

Delege ‘Akpunar’ dedi
Mevcut Baskan Akpunar tek liste ile girdigi seçimde 250 delegenin oyunu aldi. Ertan Çelik sadece 29 delegenin imzasini aldigi için yarisa dahil olamadi.

CUMHURIYET Halk Partisi (CHP) Torbali Teskilati dün Olagan Genel Kurulu’nu ger-çeklestirdi. 405 delegenin oy kullandigi seçime Faruk Ak-punar tek listeyle girdi. Bas-kan adaylarindan Ertan Çe-lik’in delegelerden seçime girmesi için 81 imza barajinin altin kaldi. 250 delegenin oyunu alan Akpunar, tüm par-tililere tesekkür etti. Belediye Baskani Ismail Uygur, kapida partilileri karsiladi ve hepsiyle tokalasti. Sadece 29 delege-den imza alabilen Ertan Çelik ve ekibi seçimden üzgün ayrilan taraf oldu.

45 KISI CHP’YE KATILDI
MEVCUT Baskan Faruk Ak-punar ve eski baskan Ertan Çelik’in yaristigi seçim adeta CHP’nin gövde gösterisine döndü. Saat 11:00’de Torbali Belediyesi Dügün Salonu’nda gerçeklestirilen Olagan Genel Kurul’a MYK’a üyesi Savci Sayan, Izmir Milletvekilleri Bülent Baratali, Ahmet Ersin, Il Baskani Rifat Nalbantoglu, eski Il Baskani Kemal Kara-tas, Il Yönetiminden Mustafa Özuslu, Yalçin Erdogan, si-yasi parti, sivil toplum temsil-cileri ve birçok partili katildi. Kongre Divan Baskanligini Torbali Belediye Baskani Is-mail Uygur yapti. Saygi duru-su ve Istiklal Marsi okunma-sinin ardindan partiye yeni katilan 45 kisinin rozetleri takildi. Rozet takma töreninin ardindan eski yönetim faaliyet raporlarini ve kesin hesap raporlarini okudu.
Kongrenin ardindan kisa bir degerlendirme yapan Ilçe Baskani Faruk Akpunar, “Tüm delegelerimize tesekkür ediyorum. Simdi hep birlikte kenetlenip partimizi genel seçimde ilçede birinci parti yapacagiz. Bizlere destek veren herkese çok tesekkür ediyorum” dedi.

UYGUR’LA CHP’NIN BAYRAGINI EN USTE TASIDIK
FAALIYET raporu oylama-sindan önce söz alan Baskan adayi ve eski Ilçe Baskani Ertan Çelik sonuç ne olursa olsun birlik ve beraberligimiz bozulmayacak mesajini verdi. Ertan Çelik, “Belediye Baska-nimiz Ismail Uygur’la birlikte partimizin bayragini Torbali-da en üst seviyeye tasidik. Bunda partililerimizin büyük emegi var. Ama süreçte bazi degisiklikler oldu. Geçtigimiz dönemde yaptigimiz çalisma-lar belli. Biz Torbali ve Izmir olarak et ve tirnak gibiyiz” dedi. Çelik’in yönetiminde yer alan Mustafa Yetkil ise konusmasinda, AK Parti’ye karsi mücadele edebilmek için görev istediklerini belirtti.

TORBALI DEMOKRASININ BESIGI OLSUN
ERTAN Çelik ve Mustafa Yetkil’in konusmasinin ardin-dan kürsüye çikan MYK üye-si Savci Sayan, halka tepeden bakmak istemedigini belirte-rek, kürsüden asagi inip ko-nusmasina basladi. Sayan, hükümeti demokratik açilimi elestirdi, “Ben de Kürt köken-liyim ama burada yasadigim, dogdugum yerlerden bin 700 kilometre uzakta sizlerle beraber kongreye katilip Torbalililara seslenebiliyor-sam, sizlere rozet takabiliyor-sam bu ülkede zaten kardesçe yasiyoruz demektir. Hükümet ‘Ya sev ya terket’ politikasini güderken bir anda ABD’ den aldigi direktiflerle böyle bir projeyi olusturdu. Bu proje bizi daha çok birbirimizden uzaklastiracaktir. Bu proje Torbali’daki tarlada yan yana çapa sallayan Agrili Fatma ile Torbalili Ayse’yi düsman yapma projesidir. Bu kongre-ler Sivas, Erzurum, Samsun kongreleridir. Türkiye’nin gelecegini belirleyen kongre-lerdir. Bu kongreyle Torbali demokrasinin besigi olsun” diye konustu. Sayan’in ko-nusmasi büyük alkis topladi.

ERTAN ÇELIK aday olamadi
KONUSMALARIN tamamlanmasinin ardindan, baskan adaylarinin belirlenmesi için delegeler divan heyetine imza sundu. CHP’nin tüzügü geregi delege sayisinin yüzde 20’sinden imza alan baskan aday adaylari bas-kanlik için seçime girebiliyor. Seçime girebilmesi için en az 81 oy almasi gereken baskan adaylarindan Çelik, 29 imzada kalinca seçime giremedi. Faruk Akpinar, seçime tek listeyle girdi ve partililerin güvenoyunu alarak yeni-den göreve geldi. Çelik’e listesindeki delegeler disinda kimse imza vermedi. Sadece 29 delegeden imza alabi-len Ertan Çelik, seçimden üzgün ayrilan taraf oldu.

DELEGEYE UYGUR MARKAJI
* Belediye Baskani Ismail Uygur, seçim öncesi partilileri kapida karsilayarak hepsiyle teker teker tokalasti.
* Ismail Uygur, her iki adayin istegiyle Divan Kurul’u baskanligina seçildi.
* Eski Torbali Belediye Baskani Aydin Sezer de seçimlerde hazir bulundu.
* 29 Mart Yerel seçimlerinde belediye baskan adayi olan, ancak teskilatin protestolari sonrasi adayligi geri alinan Ibrahim Öz bir konusma yapti.

ÖZ LISTEYE GIRMEDILISTEYE kesin girmesi gö-züyle bakilan Ibrahim Öz, Ak-punar’in listesinde yer almaz-ken, AK Parti’li Ender Suba-kan’in belediye baskan yar-dimcisi olmasi nedeniyle Is-mail Uygur’a kizip istifa eden Ibrahim Özel, bu seçimle birlikte yeniden siyasete döndü. Ayrica aV. Yagiz Çalik ve Mahmut Yörük de siya-setin yeni genç isimlerinden oldu. Emekli ögretmen Muzaffer Yildirimer de listede yer alan isimlerden oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web