Büyük Torbalı

Aksamlari Yaprak Dökümü’nü izleyip tüm, vaatlerimi sadece Beyza’ya veriyorum

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aksamlari Yaprak Dökümü’nü izleyip tüm, vaatlerimi sadece Beyza’ya veriyorum
196 Görüntüleme
09 Haziran 2010 - 22:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

29 Mart yerel seçimlerinde ikinci kez AK Parti’den Belediye Baskan adayi olan  ve iki seçimi de CHP’li Ismail Uygur’a karsi kaybeden Atilla Kaya faal siyasete nokta koydugunu 1 yil öncesinden açiklamasina ragmen her dönem ilçe kamuoyunda ismi politika ile anilan kisilerin basinda geliyor. Asil meslegi avukatlik olan, AK Parti Ilçe Baskanligi dahil olmak üzere 5 yil boyunca aktif siyaset yapan Kaya, simdilerde evi ve isi arasinda mekik dokuyan ortalama bir Türk erkegi gibi yasanti sürüyor. Seçim dönemi meydanlarda sarf ettigi sözler, en büyük rakibi Ismail Uygur ile girdigi polemikler ve bazi kisiler tarafindan ‘uçuk’ bulunan projeleri ile ilçe siyasetinin bir dönemine damgasina vuran Atilla Kaya ile ’29 Mart seçimleri, avukatlik meslegini, simdiki yasantisini ve siyasete dönüp dönmeyecegini’ konustuk. Seçim dönemine iliskin daha önce gündeme getirmedigi tespitleri paylasan Atilla Kaya, simdi aksamlari dizi izleyip, tüm vaat verme hakkini da kizi Beyza’da kullandigini söyledi.

AKSAM 18.30’DA EVDE OLUYORUM

SIYASETÇI kisiliginin yani sira ayni zamanda ilçenin basarili avukatlarindan da olan Atilla Kaya, seçimlerin ardindan kendisine tamamen isine verdigini söyledi. Sabah 08.30’da büroya geldigini söyleyen Kaya, aksam saat 18.30’da evine gittigini söyledi. Kaya, “Avukatlik meslegini her zaman severek yaptim. Belki de  siyasete de bu yüzden girdim. Çünkü her iki meslek de insanlara hizmet edip yardimci oluyoruz. Avukatlik yogun bir meslek oldugu için zaten bütün bir günüm ve enerjimi aliyor. Aksamlari da hiçbir yere ugramadan evime gidiyorum”

25 BIN SEÇMENE SIRTIMI DÖNEMEM

BAZEN sokaktaki insanlarin kendisine hala siyasetteymis gibi davrandigini söyleyen Avukat Kaya, “n çok da is talebi ile karsilasiyorum. Çünkü ilçemizin maalesef en büyük sorunu issizlik. Bunun yaninda 25 bin seçmenin oyunu almis bir kisiyim. Tabiî ki hiç kimseye sirtimi dönemem. Bana umutlarini baglamis insanlar vardi. Siyasette olmasam bile bu düsünce ile bana basvuranlara elimden geldigince yardimci olmaya çalisiyorum” seklinde konustu.

OYUMU ARTTIRDILAR

KENDISINDEN sonra AK Parti Ilçe Teskilati’nin içerisinde bulundugu durumu degerlendiren Atilla Kaya, “Hem benden sonraki Ilçe Baskanimiz Hüseyin Söyler hem de mevcut Ilçe Baskanimiz Adnan Yasar Görmez çok degerli insanlar. O koltuga çok yakistilar ve layikiyla doldurdular. 5 yilda temelini attigimiz teskilati güzel yerlere tasiyorlar. Gayretleri çok güzel. Benim biraktigim oy potansiyelini arttiklarindan hiçbir süphem yok” seklinde konustu.

SEÇMENIM IÇIN UZULUYORUM

SEÇIMDE kaybeden taraf olmanin kendisini üzmedigini sadece oy veren kisiler adina üzüldügünü söyleyen Kaya, “5 yillik siyasi hayatima baktigimda 5 kisiden 2’sinin bana oy verdigini, bana inandigini görüyorum. Kendi açimdan kaybetmeme üzülmedim çünkü ben çalmak, çirpmak, rant saglamak için o koltuga talip degildim. Ben hizmet etmek istiyordum. Ama halk tercihini baska türlü kullandi. Demokrasiye âsik, sandiga inanan bir insan olarak simdi kalkip nasil tepki gösterebilirim ki. Ben sadece seçmenimin üzülmesine üzüldüm” dedi.

BELEDIYE’YI ALSAYDIM…

TORBALI’DA Ak Parti’nin Belediye’yi almasi durumunda gözle görülür bir degisim yasanacagini, ilçenin bu anlamda önemli bir firsati kaçirdigini söyleyen genç avukat: “Eger simdi AK Parti yerel iktidarda olsaydi Bölge Hastanesi’nin insaati baslamisti ve bina yükseliyor olurdu. Universite kuruluyor olurdu. Belediye’nin arsa konusunda çikardigi zorluklari hepimiz biliyoruz. Bu sadece Torbali’ya özgü bir durum degil. Yerel ve genel iktidar ayni partiden oldugunda daha güzel bir uyum ve enerji yakalaniyor. Zaten biz, kalkinma projesi hazirlamistik. Torbali’nin potansiyelini kullanip ilçemizi kalkindirmanin yollarini biliyorduk çünkü” seklinde konustu.

SIYASETE DÖNMEK ISTEMIYORUM

“SIYASETE dönecek misiniz” sorusunu da cevaplandiran Atilla Kaya, bu konunun sik sik gündeme geldigini artik bir nokta koymak istedigini söyledi. Kaya, “Seçimden sonra Genel Merkez tarafindan bana ‘devam et’ yönünde telkinler geldi. Çünkü biz Torbali’da kaybeden parti olsak da aslinda önemli bir basari elde ettik. Büyüksehir’de yüzde 25 oy alan AK Parti Torbali’da yüzde 40 oy aldi. Bu önemli bir basaridir. Ama ben halkin mesajini çok iyi aldim ve siyaseti biraktim. Yasimin genç olmasi belki birçok insanin kafasinda ‘birakmamasi gerekir’ gibi fikrin olusmasina neden oluyor ama benden gençleri de var. Ben 2 defa aday oldum. Kimsenin önünü kesmek, tikamak istemem. Belki partimizde bu görevi daha iyi yapabilecek baskalari da vardir. Benim sahsi kararim dönmemek yönünde. Ama bu isler kader isi. Kendi kanaatim kaderi zorlamamak yönünde. Kader beni zorlarsa hayatin ne getirecegi belli olmaz”

ÇÖP, CHP’NIN TORBALI’YA BAKISIDIR

ÖNCEKI gün Taskesik’e Izmir Büyüksehir Belediyesi tarafindan kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi ile ilgili gazetemize ‘Universite kuracagim alana çöplük kurdular” seklindeki açiklamasi genis yanki uyandiran Atilla Kaya, “Ben Torbalililari var gücümle uyarmaya çalistim. Akil var, mantik var; Izmir’in 30 ilçe arasinda çöplüge en uygun nasil Torbali olur? Bu olay, CHP’nin Torbali’ya  bakisidir. Artik seçmen de olaylari kendine göre degerlendirsin. Milletin gözünün içine bakarak ‘Torbali’ya çöp gelmeyecek’ dediler. Sonuç ne oldu? Izmir’in 30 yillik çöplügü geliyor iste. Tesisin modern olacagini söylüyorlar. Hadi öyle olsun. Dört dörtlük tesis yapsinlar, teknolojiyle donatsinlar -bence beceremezler- ama yine de bu durum çok kötü. Çünkü çöpü sadece Torbali’ya layik görüyorlar. Bu bir bakis meselesidir. Izmir’de masanin basinda oturup 30 ilçeyi gözden geçirip Torbali’yi çöpe mahkûm etme kararini alan zihniyet iyi degerlendirilmelidir. Halk bunu iyi düsünmeli. Oradaki adam kafasinda sunu düsünmüs. Sular arsenikliydi yüzde 20’lik oyumu yüzde 45’e katladim. Ee bir de çöpü verirsem bu oy 75′ e çikar’. Seçmen kendisini bu gözle görenlere gerekeni yapmali” seklinde konustu

KEMIK ATANA OY VERENE NE DIYEBILIRIM?

29 Mart döneminde kaybetmesinin temelinde baska partilerin CHP’yi desteklemesinin yattigini söyleyen Atilla Kaya, kendisine sik sik ‘sen neden uzlasmaci olmadin’ elestirisi yapildigini söyleyerek bu duruma da açiklik getirdi. Kaya, “Simdi bazilari Basbakanimiz Recep Tayyip Erdogan’in dik durusuna da kiziyor. Taviz vermemesine kiziliyor bazen. Ben, yanlis gördügüm konuda asla taviz vermem. El uzattiklarim farkli taleplerle karsima çikarsa ‘orada dur bakalim’ derim. MHP’liler Türkes’e kemik atanlara oy verdiyse, 1946’da Çapak’ta sandigi vermeyen DP’liler bu seçimde kalkip CHP’ye oy veriyorsa benim yapabilecegim hiçbir sey yoktu” dedi.

DIZILERI KAÇIRMIYORUM

SIYASETI birakmasinin günlük yasantisina büyük etki ettigini söyleyen Kaya, degismeyen tek durumun sigarayi çok içmesi oldugunu söyledi. Kaya, “Rahatlamadan dolayi kilo aldim. Biyik biraktim. En önemlisi de artik yorulmuyorum. Hayatimda sadece kizim Beyza ve ailem var. Normal bir yasantiya döndüm. Geceleri 01.30’a kadar çalisiyordum, simdi rahatim. Aksamlari dizi izliyorum. Kurtlar Vadisi, Hanimin Çiftligi ve Yaprak Dökümü severek izledigim diziler arasinda” dedi.

INSAN BIRAZ UTANIR

BIR dönem Torbalispor Kulüp Baskanligi görevini sürdüren, uzun yillar kayinbiraderi Özgür Çaglar’ ile birlikte takimda yöneticilik yapan Atilla Kaya, Hamit Karasu’nun geçtigimiz günlerde yaptigi “Yönetime geldigimizde bir enkaz devraldik ama zamanla iyi bir bütçe olusturduk” seklindeki açiklamasina da tepki gösterdi. Kaya, “Insan bunu söylerken biraz utanir. Hamit Karasu dedigimiz kisi Özgür Çaglar’in baskan yardimcisi. Yani basari ve basarisizligin sorumlulari arasinda. Kaldi ki Özgür’ün baskanligi döneminde benim seçim islerimden dolayi o çok fazla kulüple ilgilenmiyordu. Islerin büyük bir kismini Hamit Karasu yönetiyordu. O zaman yönetimde söz sahibi olan bir insan nasil böyle bir açiklama yapar? Takimi 3. Lig’e çikaran da Özgür ile benim. Simdiki tesisi olusturan, stadi modernlestiren eski yönetimdir. Insan biraz vefali olmali. Biz, 6 yil Belediye’den bir kez bile destek almadan kendi çabamiz ile kulüp yönettik. Belediye’nin destegine lafim yok. Destek vermemesini anliyorum çünkü Ismail Uygur rakibimdi. Takima destek vermesi durumunda basarili olursak bunun bizim hanemize arti olarak yazilacagini düsünüyordu. Kendine göre hakliydi da. Sanirim Hamit Karasu mevcut bütçeyle ve destege ragmen ayni durumda oldugu kulüplerin gerisinde kalinca böyle bir açiklama yapmak zorunda hissetti kendisini” seklinde konustu.

ADNAN ABI ILE KIYASLAMAYIN

ZAMAN zaman kendisi ile Adnan Yasar Görmez ile  kiyaslanmasindan çok rahatsiz oldugunu dile getiren Atilla Kaya, “Beni, Adnan Abi ile kiyaslamak çok yanlis. Adnan Abi, partimizin milletvekili adayi olmus, teskilatta birlikte omuz omuza mücadele verdigimiz çok degerli bir insan. Koltugu da hakkiyla dolduruyor. Herkesin kendisine göre bir siyaset yapma tarzi, farkli bir kisiligi vardir. Farkliliklari ‘eksik veya kusur’ olarak görmek hiç dogru degil” dedi.

HUSEYIN KARAMAN’I GÖRUNCE IÇIM BURKULUYOR

29 Mart yerel seçim dönemine iliskin pismanliklari olup olmadigi sorumuza “Vicdanim ve içim çok rahat. Hiç kimseyi kirmadan bir dönem geçirdim” diyen Atilla Kaya içerisindeki tek buruklugunun Hüseyin Karaman’in 10.siradan meclis üyesi adayi gösterilmesi oldugunu söyledi. Kaya, “Hüseyin Karaman 1.siraya layik bir isimdi. O dönem bana darildi. Hakliydi da.  Bu partiye çok emek verdi, çok degerli bir insan. Bizim partide belirli kriterler var. Uyelerin kadin ve tahsilli kontenjani gibi. Ilçe Baskani, Il Baskani ve Genel Merkez karar veriyor. Hüseyin Abi de o zaman üzüldü. Simdi konusuyoruz, selamlasiyoruz ama her gördügümde içimde bir burukluk oluyor. Onun disinda kimse ile kirginligim yok” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web