Büyük Torbalı

Alarmi kuran rahat uyuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Alarmi kuran rahat uyuyor
256 Görüntüleme
25 Şubat 2010 - 22:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1 yildir Alpkent Mahallesi’nde faaliyet gösteren Izbil Bilisim Sistemleri’nin Isletme sahipleri Ertun Akman ve Tanju Gümüs ilçedeki hemen her is yerinde alarm sistemlerinin kurulmus oldugunu söyledi

GELISEN teknoloji bilgisayarlari hayatimizin çok büyük bir kisminda etkin hale getirdi. Basta kurumlar olmak üzerer Torbalililarin gelisen teknolojiyi yakindan takip edebilme-sini saglayan bilgisayar bayilerinin sayisi her geçen gün artiyor. Bilgisa-yar satisi, teknik servisi ve güvenlik sistemleri ile Torbalililarin ihtiyaçla-rini karsilamaya çalisan Izbil Bilgi Sistemleri yaklasik 1 yildir Alpkent Mahallesi’nde faaliyet gösteriyor. Isletme sahipleri Ertun Akman ve Tanju Gümüs, bilgisayar sektörün-deki gelismelere ragmen Torbali’da bu gelismelerin yasanmadigini belir-terek bilisim ve güvenlik sistemleri-nin artik lüks olmaktan çikarak zo-runlu bir ihtiyaç oldugunu söyledi. Kamera sistemlerinin güvenlik kul-lanimindan ziyade isyeri takibi için kullanildigini belirten Gümüs, ilçe-eki hemen her is yerinde alarm sis-temlerinin kurulmus oldugunu söy-ledi.

ILÇE HALKI HENUZ BILINÇLENMEDI

AMACI kurumsal firmalara destek vermek olan Izbil Bilisim Sistemleri profesyonel olarak 7 gün 24 saat aninda hizmet veriyor. Bilgisayar satisi, servis hizmetleri ve güvenlik sistemlerinin yani sira kartus ve toner dolumlariyla da müsterilerine destek veren firma yetkililerinden Tanju Gü-müs 6 yildir bilisim sektöründe çalis-malar yaptiklarini belirterek gerek aldiklari üniversite egitimi gerekse yaptiklari çalismalarla profesyonel olarak hizmet verdiklerini söyleyerek “Biz müsterilerimizin her türlü ihti-yaçlarina cevap verebilmek istiyoruz. Bu nedenle de çesitli markalarim ba-yiligini almis durumdayiz. Ayrica 2 aracimizla da müsterilerimizin so-runlarina aninda çözüm bulabiliyo-ruz. Bilisim sektörü her geçen gün ilerliyor. Fakat bu hizli gelisim Tor-bali’da yok. Çünkü format atmayi bilen bilgisayarci açiyor. Bu konuda ilçe halki da çok bilinçsiz. Çünkü bil-gisayarlarini aldiklarinda ya da servi-se götürdüklerinde sadece bilgisaya-rina oyun, müzik ya da film yüklenip yüklenmedigine bakiyorlar. Bunun disinda verilen hizmeti kalitesi bir-çok kisi için önemli olmuyor” dedi.

GUVEN VERIYOR

GUNUMUZDE insanlar bütün isleri-ni bilgisayarlar sayesinde yapabili-yor. Özellikle de fabrikalarda bilisim olmadan üretim yapilmasi neredeyse imkânsiz. Bu nedenle her fabrikada bilgi islem bölümleri olusturuluyor. Torbali’nin kurumsal çalismalar açi-sindan yüksek bir potansiyele sahip olduguna deginen Gümüs “Ilçede çok sayida firma var. Fakat bunlarin büyük bir kismi zamaninda iyi hiz-met alamamalari nedeniyle Izmir merkezde bulunan firmalarla çalis-mayi tercih ediyor. Torbali’daki bilgi-sayar firmalariyla çalisilmasinin sag-lanmasi için daha fazla personelle profesyonel hizmet verilmesi gerekir. Aslinda son zamanlar da ilçedeki bazi firmalar güven kazanmaya bas-ladilar. Küçük çapli fabrikalarin bü-yük bir kismi Torbali’daki bilgisayar-cilarla çalisiyor. Böylece hem mali-yetten hem de zamandan tasarruf et-mis oluyorlar. Çünkü merkezden bir firmanin gelmesi uzun zaman alabili-yor ve orada çok yüksek fiyatlarla çalisiliyor” dedi. Torbalililarin bilgi-sayar alirken daha çok fiyatina bak-tiklarini da belirten Gümüs “Sadece o anlik ihtiyacini görecek bilgisayarlar sadece ucuz oldugu için alinabiliyor. 10-15 yas arasi bilgisayar kullanici-lari daha çok masa üstü bilgisayarlari tercih ederken 20 yas üstü kullanici-arin tercihleri de notebooklardan ya-na oluyor. ADSL basvurularinda da büyük bir patlama yasanmisti. Ancak son günlerde bu konuda da durgun-luk yasaniyor” dedi.

ALARM SISTEMLERI ILGI GÖRUYOR
ARTAN hirsizlik olaylari vatandaslari güvenlik önlemi almaya yöneltiyor. Bu nedenle kamera ve alarm gibi güvenlik sistemlerine duyulan ihti-yaç da her geçen gün artiyor. Tor-bali’da hemen hemen bütün is yer-lerinde alarm sistemlerinin bulundu-gunu belirten Gümüs “Güvenlik sis-temleri artik lüks olmaktan çikti ve zorunlu bir ihtiyaç haline geldi. Ilçe-de birçok isyerine güvenlik sistem-leri kurduk. Özellikle de alarm sis-temleri yogun ilgi görüyor. Çünkü kamera sistemleri her ne kadar cay-dirici olsa da alarm sistemleri daha etkili. Hem canini hem malini koru-mak isteyenler güvenlik sistemlerini tercih ediyorlar. Kamera sistemleri güvenligi saglamanin disinda isyer-lerinin dünyanin her yerinden iste-nildigi zaman kontrol altinda tutul-masini da sagliyor. Bu sebeple ka-mera sistemi kullanan da çok kisi var.Ilçede nüfus her geçen gün arti-yor ve buna bagli olarak da hirsizlik olaylarinda artis yasaniyor. Buna karsi her türlü önlemi almak müm-kün. Müsterilerin isteklerine göre sistem alternatifi mevcut” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web