Büyük Torbalı

Allah’a emanet

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Allah’a emanet
289 Görüntüleme
26 Ocak 2010 - 23:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Otoyol üzerinde olmasi nedeniyle sik sik kazalara sahne olan ve aninda müdahale edilmesi gereken durumlarin yasandigi ilçemizin tek beyin cerrahinin tayini çikti. 13 ayda 13 intihar vakasinin yasandigi Torbali’ya 3 aydir pskiyatrist de atanamadi. Her iki alanda da ne zaman atama yapilacagi ise belli degil

TORBALI’DA en sik yasanan üzücü olaylarin basinda trafik kazalari ve son bir yildir artan intiharlar gösterilmesine ragmen bu durumlara acil müdahale edilebilecek uzman doktorlar ilçeden ayrildi. Beyin cerrahi olmadigi için geç-tigimiz yillarda üzücü olaylarin yasan-digi ilçede 1 yildir görev yapan Op.Dr. Orhan Kalemli’nin Dokuz Eylül Uni-versitesi Tip Fakültesi’ne, tek psikiyat-rist Dr. Deya Tonkus’un emekliye ay-rilmasi ile ‘hayatî’ önem tasiyan bu 2 klinik doktorsuz kaldi.

BEYIN CERRAHI EKSIKLIGI
GEÇTIGIMIZ yil beyin cerrahi olmadi-gi için sik sik sikinti yasanan Torbali Devlet Hastanesi’ne atanan Beyin Cer-rahi Operatör Doktor Orhan Kalemli geçtigimiz günlerde Dokuz Eylül Uni-versitesi’nde görev yapmaya basladi. Torbali’nin en yogun ihtiyaç duyulan klinikleri arasinda gösterilen Beyin Ce-rahi kliniginin doktorsuz kalmasi ‘Kâ-bus geri mi geliyor’ sorusunu akillara getirdi. Geçtigimiz yil 31 yasindaki Tü-lin Yildirim’in beyin kanamasi geçir-mesi ve ilçede müdahale edilememesi ile gündeme gelen, yogun tartismalara neden olan beyin cerrahi eksiginin gide-rilmesinin en az 3 ayi bulabilecegi belir-tiliyor. Beyin Cerrahi doktor Kalemli’-nin Torbali’da görev yapmasi ile birlik-te özellikle trafik kazalarinda beyin ve omurilik zedelenmelerine aninda müda-hale edilebiliyordu. Kalemli bel fitigi, boyun fitigi, kafa travmasi, karpal tünel sendromu, beyin tümörü gibi rahatsiz-liklardan dolayi Izmir’e sevk edilen has-talari ameliyat edebiliyordu.

TORBALI PSIKIYATRISTINI ARIYOR, INTIHARLAR SURUYOR
TORBALI Devlet Hastanesi’nde doktor eksigi yasana bir diger servis de pski-yatri klinigi. Artan intihar vakalariyla gündemden düsmeyen Torbali ilçesi, psikiyatristsiz 3. ayina girdi. Torbali Devlet Hastanesi’nin tek Ruh ve Sinir Hastaliklari Uzmani Dr. Derya Tonguç 3 ay önce emekliye ayrilinca, ilçede ruhsal saglikta yasanmaya baslayan kriz devam ediyor. Izmir Alsancak Nevvar Salih Isgören Devlet Hastanesi’nden haftada 2 gün geçici görevle gelen Dr. Haluk Sunday ile soruna nester vurul-maya çalisilirken, ilçede devam eden intihar vakalari tedirginlik yaratiyor. Psikiyatri klinigi önünde uzun kuyruk-lar olusuyor. 13 ay içinde 13 kisinin ya-samina son verdigi, 70 kisinin de intiha-ra tesebbüs ettigi Torbali, Türkiye orta-lamasina göre normalin çok üzerinde o-lan intihar vakalariyla gündemdeki yeri-ni korurken, bölgedeki ihtiyacin karsila-namamasi vatandaslarin tepkisini çekti. Bakanligin ilçeye ne zaman bir psiki-yatrisi atayacagi henüz belli degil.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web