Büyük Torbalı

Altin fiyatlari evlilik erteletiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altin fiyatlari evlilik erteletiyor
339 Görüntüleme
06 Nisan 2010 - 22:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Kuyumcular ve Sarraflar Dernegi Baskani Osman Kurt, dügün sezonuna çok yaklasilmasina ragmen ilginin az oldugunu, birçok kisinin veresiye altin almak istedigini söyledi

EKONOMIK kriz ile birlikte altin fiyatlarinin son yillarin en yüksek rakamlarina ulas-masi evlenmeyi düsünenleri de etkiledi. Ev kurmak için gerekli ihtiyaçlarini karsila-makta zorluk çeken gençler bir de altin fiyatlarindaki yük-selis nedeniyle evlilik plan-larini ertelemek zorunda kali-yor. Torbali Kuyumcular ve Sarraflar Dernegi Baskani Os-man Kurt, dügün sezonuna çok yaklasilmasina ragmen kuyumcular sokaginin bos oldugunu belirterek altini ve-resiye almak isteyenlerin bile oldugunu söyledi.

KUYUMCULAR SOKAGI HALA BOS
GEÇTIGIMIZ yil bu tarihler-de grami 44 TL olan altinin bugünkü grami 53 TL. Yüksek altin fiyatlari nedeniyle gelen-ekleri yerine getiremeyen gençler evlilik planlarini erte-liyor. Dügünlerin yavas yavas baslamasina ragmen altin sa-tislarinda hiçbir hareketlilik yasanmadigini belirten Kurt “Yasanan ekonomik kriz ne-deniyle insanlari alim güçleri oldukça düstü. Bu nedenle ev-lenmeyi planlayanlar hazirlik-larini yaparken çok zorlaniyor. Evlilik planlari yapan gençler özellikle dügünlerin gelenegi olan altin aliminda çok zorlan-maya basladi. Dügün tarihini ertelemek istemeyenlerse es-kiden oldugu gibi yüklü mik-tarda alisveris yapamiyor. Ön-celeri 5-6 bilezik aliniyorsa bugün 1-2 bilezik ancak alina-biliyor. Gelen müsterilerimiz-den dügün tarihlerini ertele-mek zorunda kaldiklarini söy-leyenler oluyor. Daha önceki yillarda dügün sezonuna yak-lasirken bizim satislarimiz da hizlanmaya baslardi. Bu ta-rihte kuyumcular sokagi hala bombos” dedi.

VERESIYE ALTIN
DUGUN alisverislerinin di-sinda da altin alabilenlerin kalmadigini da belirten Kurt, veresiye alisveris yapmak iste-yenlerin bile oldugunu söyle-yerek “Artik altin alanlar ken-di kullanmalari için almiyor. Daha önce baskalarindan borç aldiklari altinlari ödemeleri gerektigi için alanlar oluyor. Birçok kisi geçimini asgari ücretle karsiliyor. Zorunlu ihtiyaçlarini bile gideremeyen vatandaslar eslerine küçük bir küpe bile alamaz hale geldi. Altin satislarinin hareketlen-mesi için fiyatinin 40 TL’lere düsmesi gerekiyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web