Büyük Torbalı

Altin ödülü bile kitap okutturamadi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Altin ödülü bile kitap okutturamadi
214 Görüntüleme
22 Ocak 2010 - 23:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaymakamligin ‘Çeyrek Altin’ ödüllü kitap okuma kampanyasina 194 kisi basvurdu ancak sadece 23 ögrenci kampanyayi tamamlayabildi.

TORBALI Kaymakami Zeki Arslan tarafindan baslatilan “Okumak yasamaktir” isimli ödüllü okuma kampanyasinda 31 Aralik 2009 tarihinde sona erdi. Dün yapilan bir törenle kampanyaya katilan 23 ögren-ciye çeyrek altinlari hediye e-dildi. Altinin yani sira istedik-leri kitabi alabilecekleri 15 TL’lik hediye kartlari verildi. Törene Ilçe Milli Egitim Mü-dürü Ruhi Gündogdu ile kam-panyaya katilan ögrencilerin velileri ve ögretmenleri de katildi.

PROJE UZATILDI
KAYMAKAM Arslan, ögren-cilere okuma aliskanligi ka-zandirmak adina ‘Okumak ya-samaktir’ projesi kapsaminda okuma kampanyasi baslatmis-ti. Nisan ayinda baslatilan ve 31 Aralik 2009 tarihine kadar süren kampanyaya baslangiçta 194 kisinin basvurmustu. Ancak bu 194 kisiden sadece 23 ögrenci kampanyayi ta-mamlayabildi. Bu ögrencilere dün Ilçe Kütüphanesinde dü-zenlenen törenle hediyelerini veren Arslan “Ilçedeki ögren-cilere okuma aliskanligi ka-zandirmak amaciyla böyle bir projeyi baslattik. Ne yazik ki ben de dahil olmak üzere bi-rçok kiside düzenli kitap oku-ma aliskanligi bulunmuyor. Ne yapi etmeli bu aliskanligi ög-rencilerimize kazandirmaliyiz. Çünkü kitap okuma aliskanligi kavrama yetenegini gelistirdigi gibi derslerdeki basariyi da önemli ölçüde etkiliyor. Oku-ma aliskanliginin kazandirilmasi için bize ge-tirilecek her türlü öneriye açigiz. Faydali olabilecegimiz projeleri degerlendirebiliriz. Bu aliskanligin kazandirilmasi konusunda umudumuzu kay-betmedik. Okumak yasamaktir projesini uzatma karari aldik. Böylece projemiz 31 Aralik 2010 tarihine kadar devam edecek. Geçtigimiz yil projeye katilan ögrencilerimiz bu yil tekrar katilabilirler. Bu projeye destek veren ögrenci ve ve-lileri de tebrik ediyorum” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web