Büyük Torbalı

Anadolu’ya her yerden akin var

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Anadolu’ya her yerden akin var
278 Görüntüleme
12 Ocak 2010 - 23:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Anadolu Lisesi’ne Izmir Merkez, Gaziemir, Sarniç, Menderes, Yesilyurt, Karabaglar, Selçuk gibi ilçelerden yogun talep var. Bu ilçeler disinda Malatya, Diyarbakir ve Antalya’dan da bu okulda egitim görmek için gelen ögrenciler bulunuyor

TORBALI’NIN en basarili liselerinden biri olan ve 1999 yilinda ilçede egitim ögretim hayatina baslayan Torbali Anadolu Lisesi’ne ilçe disin-dan yogun ilgi var. Son yillar-da üniversitelere giris iyice zorlasirken, Anadolu Liseleri-ne ilgi ise gittikçe artiyor. 570 ögrencinin bulundugu okulda sadece 200 ögrenci ilçe disin-dan geliyor. Torbali Anadolu Lisesi’ne Izmir Merkez, Ga-ziemir, Sarniç, Menderes, Yesilyurt, Karabaglar, Selçuk gibi ilçelerden yogun talep var. Bu ilçeler disinda Malat-ya, Diyarbakir ve Antalya’-dan da bu okulda egitim gör-mek için gelen ögrenciler var. Okul Müdürü Ziya Demir, Torbali’daki basarili ögrenci-lerinde bu okulu tercih etmesi gerektigini belirtti.

IMKANLAR GENIS
ILÇEDE yer alan liseler arasinda üniversiteye yerles-tirme orani göz önüne alindi-ginda Torbali Anadolu Lisesi, diger okullardan birkaç adim önde. Zaten ülke genelinde de, ÖSS’de yüksek puan alan ögrencilerin ilk tercihi Ana-dolu Liseleri veya Fen Lisele-ri oluyor. Son yillarda yakala-digi basariyla adindan sikça söz ettiren Torbali Anadolu Lisesi, bir ilçe okulu olmasi-na ragmen büyük bir ilgi gö-rüyor. Özellikle geçtigimiz yil üniversiteye yerlestirme oraninda yakalanan yüzde 70’lik oran, okulun prestijini iyice arttirdi. Merkezde bulu-nan Anadolu Liseleri’nin yer-lesme puani oldukça yüksek olmasi nedeniyle Torbali Anadolu Lisesi çok revaçta. Okul Müdürü Ziya Demir, “Ögrencilere her imkâni su-nuyoruz. Torbali’daki basarili ögrencilerimizi Izmir’deki okullar yerine okulumuzda görmeyi isteriz. Bizde en az Bornova Anadolu Lisesi ka-dar basarili bir okuluz” dedi.

TORBALILI ÖGRENCILERI DE BEKLIYORUZ

1999 yilinda hizmete açilan 4 katli okulda 22 sinif bulu-nuyor. 570 ögrencinin egitim gördügü okulda, 42 ögretmen ise egitim veriyor. Okulda hali saha bulunmasi, yemek-hanede sicak yemek imkani-nin olmasi, servis bulunmasi ve en önemlisi egitimdeki basarinin artmasi nedeniyle okula ilçe disindan yogun ilgi var. ÖSS’de ögrenci yerlestir-me oranini yüzde 80’e çikart-mayi hedeflediklerini ifade eden Demir, “Eger bunu basarabilirsek, ilçe disindan gelen ögrenci sayisi da artar. Ama bizim için en önemlisi ilçedeki basarili ögrencileri okulumuzda görebilmek. Çünkü ilçe disina giden ög-renciler servis olmamasi nedeniyle en az 3 saat yolda heba oluyor, saglikli beslene-miyor ve veli istedigi zaman çocugunun durumunu okul-dan ögrenemiyor. Ama biz her türlü imkani ögrencileri-mize sunduk. Öte yandan sa-dece okulumuz için bir yatili yurt olursa, basari yüzde 100 artar ve birçok ilden ögrenci gelir. Ama suanda bunun içim olanak yok.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web