Büyük Torbalı

‘Analar aglamasin’ denetimi sonuç verdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Analar aglamasin’ denetimi sonuç verdi
183 Görüntüleme
08 Haziran 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Motosiklet kazalarinda yasanan ölümler sonrasinda sert bir çikis yapip ‘Analar aglamasin’ diyerek Emniyet ile isbirligi yapip denetimleri arttiran Kaymakam Zeki Arslan amacina ulasti. 300 olan ehliyetli sayisi bu yil 576’ya yükseldi.

YAZ aylarinin gelmesiyle bir-likte trafige çikan motosiklet ve bisiklet sayisi neredeyse yüzde 100 artti. Torbali trafiginde her gün binlerce motosiklet seyre-diyor. Motosikletler ehliyetsiz, kasksiz ve kurallara uyulmadan sürüldügü için yaralamali hatta ölümlü kazalara neden oluyor.  Ancak emniyet ekiplerinin yap-tigi siki çalisma sonrasinda eh-liyetli ve kask takan sürücü sa-yisinda büyük bir artis yasandi. Geçtigimiz yil 300 olan ehli-yetli sayisi bu yil 576’ya yük-seldi. Bununla birlikte kazalar-da da büyük bir azalma yasani-yor. Ilçe Emniyet Müdürü Yal-çin Orhan, vatandaslari yavas yavas bilinçlendirdiklerini be-lirtti.

ISTATISTIKLER DEGISTI

2009 yilinda meydana gelen motosiklet kazalarinda yasanan ölümler sonrasinda Kaymakam Zeki Arslan’in ‘Analar aglama-sin’ açiklamasiyla birlikte olaya el atmasinin ardindan ilçede genis kapsamli motosiklet uy-gulamasi baslatildi. Resmi ve sivil tüm ekipler tarafindan ya-pilan motosiklet uygulamasiy-la, sürücülere adeta göz açtiril-madi. 2009 yilinda 215 moto-siklet incelenirken, 2010’un ilk 5 ayinda 215 motosiklet durdu-ruldu. 2009’da 184 motosiklete ceza kesilirken, 2010’da ise su ana kadar sadece 56 motosiklet sürücüsüne cezai islem uygu-landi. Geçtigimiz yil motosik-letler 67 yaralamali ve maddi hasarli kazaya karisirken, bu yil sadece 21 kaza yasandi. Istatis-tiklerde yasanan bu degisimin en büyük nedeni kuskusuz em-niyet ekiplerinin ilçe genelinde yaptigi uygulamadan kaynak-lanmasi. Öte yandan uygulama sonrasinda ehliyetli sürücü sa-yisinda da geçtigimiz yila oran-la yüzde 90’lik bir artis var.

EGITIM UZUN VADELI BIR IS

TORBALI’NIN hem sanayi hem de tarim sehri olmasi ne-deniyle motosikletlerin ilçede çok fazla tercih edildigini belir-ten Emniyet Müdürü: “Moto-siklet kullanimina büyük önem veriyoruz. Çünkü insan haya-tiyla ilgili olan bir durumu ya-bana atamayiz. Herkese ceza keselim mantigi yok. Amaci-miz insanlari bu konuda daha fazla bilinçlendirmek. Aliskan-liklarin terk edilmesi kolay de-gil ama yaptigimiz uygulama-larla bunu uzun vadede basara-cagiz. Artik Torbalililar bu ko-nuda bilinçleniyor. Bu durum iyi yolda oldugumuz gösteri-yor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web