Büyük Torbalı

Ankara çikarmasi meyvelerini veriyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ankara çikarmasi meyvelerini veriyor
212 Görüntüleme
21 Nisan 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Universiteye giris ve ehliyet sinavlarinin gelecek yil ilçede yapilacaginin açiklanmasinin ardindan 2 olumlu haber daha geldi. MHP’li vekil Bal, ecrimisil ve Tüvtürk’ün kapasite sikintisini TBMM’de gündeme getirdi

TORBALI’DAKI oda bas-kanlarinin birlesip Ankara’da TBMM ve Basbakanliga yaptigi ziyaret meyvelerini vermeye basladi. Önceki gün Ak Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez tarafindan verilen ehliyet ve üniversite-ye giris sinavlarinin Torbali’-ya yapilacagi müjdesinin ar-dindan dün de MHP Izmir Milletvekili Senol Bal, Tor-bali Tüvtürk’ün kapasitesinin arttirilmasi ve ilçedeki yük-sek ecrimisil sikintisini TBMM’ye tasiyarak 2 bakan tarafindan cevaplandirilmak üzere soru önergesi verdi. Öte yandan Milli Egitim Ba-kanligi’nin da Torbali’daki egitim alaninda yasanan fizi-ki mekan sikintisi ile ilgili çalisma yaptigi da ögrenildi.

MUJDELER GELIYOR

DEVLET Bakani Mehmet Aydin, AK Parti Milletvekili Tugrul Yemisçi, CHP Millet-vekili Mehmet Ali Susam, MHP Grup Baskan Vekili Oktay Vural ve MHP Millet-vekili Senol Bal ile görüsen Torbali heyeti, ilçemizin
tüm sorunlarini 1 gün boyun-ca bakan ve milletvekillerine anlatmisti. Bu çalismalar hafta basindan bu yana mey-vesini vermeye basladi. Ilk müjde AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez’den geldi. Görmez, yillardir Tor-bali’nin öncelikli istegi hali-ne gelen üniversiteye giris ve ehliyet sinavlarinin Torbali’-da yapilmasi ile ilgili Il Milli Egitim Müdürü’nün çalisma baslttigini müjdeledi.
Ikinci olumlu haber ise MHP cephesinden geldi. MHP Izmir Milletvekili Senol Bal, Içisleri Bakani Besir Atalay ile Çevre ve Orman Bakani Veysel Eroglu’na farkli ko-nularda soru önergeleri önerdi. Ziraat Odasi Baskani Murat Uslu tarafindan ileti-len Ecrimisil sorunu ve So-förler Odasi Baskani tarafin-dan iletilen Tüvtürk’ün ka-pasitesinin arttirilmasi Me-clis’te gündeme geldi. Içis-leri Bakani Atalay’in yanitla-masi için verdigi önergede, Torbali’da 26 bin aracin bu-lunmasina ragmen, Mende-res, Selçuk, Bayindir ve Ke-malpasa ilçelerindeki araçla-rin da vize islemleri için bu ilçedeki TUVTURK’e müra-cat etmek zorunda kaldigini belirtti. Bal, “Bu konuda mevcut kanal ve personel sayisinin çogaltilmasi için nasil bir önlem alacaksiniz? Halkimizin araçlarinin muayene islemleri baslarken ödemis olduklari harç test sonucunda tespit edilen bir eksikligin giderilmesinden sonra yeniden basvuru yap-tiklarinda tekrar isteniyor. A-raçlarin eksiginin tamamlan-masi için belirlenecek süre içinde yeniden yapilacak basvurularda harç alinmama-si daha hakkaniyetli uygula-ma degil midir?” diye sordu.

ECRIMISIL SORUNU

BAL, Eroglu’nun yanitlama-si için yazdigi yazili önerge-de ise Torbali’da Ayrancilar, Özbey, Yeniköy, Ahmetli, Arslanlar köy ve belde-lerinde bir kisim köylünün, Hazinenin 2B kapsaminda kullanim izni verdigi ara-zilerde yasadiklari belirtile-rek, “Vatandaslarimiz burada ecrimisillerini ödeyerek ika-met ediyorlar. Bugün turizm sektörü için uygulanan yüz-de 1’lik ecrimisil oraninin, çiftçiye yüzde 5 olarak uygu-lanmasi hakkaniyetli bir yaklasim midir?” seklinde sordu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web