Büyük Torbalı

Armagan Kars çalacak, Mehmet Ergün söyleyecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Armagan Kars çalacak, Mehmet Ergün söyleyecek
508 Görüntüleme
07 Mart 2010 - 22:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KADINLAR günü etkinlikleri hafta boyunca devam edecek. Türk Sanat Müzigi Dernegi’nin Kadinlar Gününe özel olarak hazirladigi konser yarin Torbali Belediyesi Dügün Salonu’nda saat 20.00’de baslayacak. 48 kisiden olusan koro Buselik ve Rast makaminda toplam 22 eser seslendirecek. Dernegin yakla-sik 15 yillik üyesi olan köse ya-zarimiz emekli ögretmen Arma-gan Kars ve yine köse yazarla-rimizdan emekli astsubay-ög-retmen Mehmet Ergün bu özel konserde ayni sahneyi pay-lasacak.

GURUR VERICI
SON dönemde konserlerine hiz veren ve tüm Torbali’nin takdi-rini toplayan Türk Sanat Müzi-gi Dernegi bünyesinde her mes-lek grubundan vatandaslar bu-lunuyor. Her yastan üyenin yer aldigi koronun yarin sunulacak gösterisinde köse yazarlarimiz-dan Mehmet Ergün ve Armagan Kars da bulunuyor. Koroda 15 yillik tecrübesi bulunan Kars ve ilk defa bu konser ile bir koroda yer alacak Ergün oldukça heye-canli. Ögretmenlik, okul idare-ciligi, tercümanlik, milletvekili adayligi gibi çok yönlü çalis-malari olan Armagan Kars’in vazgeçemedigi ugrasi ise mü-zik. TSM hayrani olan fakat gerek astsubaylik döneminde gerekse Ingilizce ögretmenligi yaparken müzik ile ugrasmaya vakit bulmayan Mehmet Ergün simdi koroda görev almaya basladi. Müzigi çok sevdigini söyleyen Ergün, “Bu kadar do-nanimli ve kiymetli insanlarin birarada bulundugu bir koroda yer almak gururlandirdi. Henüz acemiyim ama uzun yillar bu çati altinda bulunmak isterim.”

STRESTEN UZAKLASIYORUM
YAKLASIK 15 yildir aksatma-dan dernegin çalismalarina ka-tilan ve ritm saz çalan emekli ögretmen Armagan Kars, mü-zikle ugrasmaktan büyük zevk aldigini söyledi. Kars, “Ben birçogumuzun aksine, emek-lilikte günlerimi nasil geçire-cegim diye hiç düsünmedim. Buna zamanim olmadi diye-bilirim. Bu durumu hobilerime borçluyum. Sanat Müzigi Dernegi’nde kurulusundan beri yer aliyorum. Orada toplumun degisik kesimlerinden ve mes-leklerinden dostlar var. Yarin ki konserimizde ayni gazetede fikirlerimizi dile getirdigimiz ve yazilarini severek takip ettigim Mehmet Ergün’ün de yer almasi beni çok mutlu etti” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web