REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Artik yalniz degilim

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Artik yalniz degilim
209 Görüntüleme
08 Kasım 2010 - 22:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyüksehir Belediyesi’nin Taskesik’e kurmak istedigi Kati Atik Bertaraf Tesisi’ne karsi 27 kurulusun mücadele etmesi en çok Taskesik Muhtari Ismail Çakaloglu’nu sevindirdi.

TORBALI Ticaret Odasi’nin (TTO) öncülük ettigi ve 27 kurumun destekledigi Sivil Inisiyatif Hareketi, dün çöpe karsi bir deklarasyon yayinladi. Haftalardir süren çöpe karsi mücadele artik ses getirmeye basladi. Ulusal basinda da genis yanki uyandiran bu karsi durus en çok Taskesik Muhtari Ismail Çakaloglu’nu sevindirdi. Çöpün Torbali’ya gelmemesi için su ana kadar yalniz mücadele eden Çakaloglu, Ticaret Odasi’nin olaya el atmasiyla birlikte artik kendini daha güçlü hissetmeye basladigini belirtti. Bu çöpün sadece Taskesik’in sorunu olmadigini ifade eden muhtar Ismail Çakaloglu: “Artik çöpe karsi tek yumruk olduk” diye konustu.

ILK ADIM 2 HAFTA ÖNCE ATILDI

IZMIR Büyüksehir Belediyesi tarafindan Taskesik Köyü’ne yapilmasi planlanan Kati Atik Bertaraf Tesisi’ne karsi ilk ça-lisma 2 hafta önce basladi. Ilk olarak 25 sivil kurulusun bir araya getirilmesini saglayan Ticaret Odasi, daha sonra da Çevreci avukat Sehrazat Mer-can’i Taskesik Köyü’ne götü-rerek hukuki mücadele için girisimde bulundu. Sivil Ini-siyatif Hareketinin öncüleri geçtigimiz hafta da CHP Ilçe Baskani Faruk Akpinar ve il-çedeki muhtarlarla bir araya gelmis ve onlarin da bu hare-kete destek olmalarini sagla-misti. Öncülügünü TTO Mec-lis Baskani Abdulvahap Olgun, Meclis Baskanvekili Sükrü Kolcu ve Meclis Uyesi Ahmet Dalgiç’in yaptigi Sivil Inisi-yatif Hareketi, dün bir dekla-rasyon yayinlayarak ‘Doga Harikasi Taskesik Harman-dali’ya Dönmesin’ mesajini verdi. 27 kurumun altina imza attigi deklarasyonda, Torbali-nin bölgesel olarak ne kadar önemli bir konumda oldugu-nun alti çizildi.

KENDIMI DAHA GUÇLU HISSEDIYORUM

BUYUKSEHIR Belediyesinin kurmayi planladigi Kati Atik Bertaraf Tesisi’ne karsi geçtigimiz haftaya kadar yal-niz mücadele ettigini söyleyen Ismail Çakaloglu: “Hep bireysel olarak mücadele ediyordum. Ne kadar bagirsam da sesim duyulmuyordu. Kendi-mizi üvey evlat gibi görmeye baslamistik. Çünkü kimseden destek gelmiyordu. Ancak sagolsun Ticaret Odasi olaya el atti. Ilçemizdeki diger kuruluslarin da destegi ile gücümüzü herkese gösterdik. Artik daha organize bir sekilde karsi durusumuzu sergiliyoruz. Ilçedeki siyasi partiler, sivil toplum kuruluslari, odalar tek bir yumruk olduk. Herkese örnek olacak bir sekilde çalisiyoruz. Bu sadece Taskesik’in degil Torbali’nin sorunuydu. Bunu anlattik. Sivil Inisiyatif Hareketi’nde yer alan herkes elini tasin altina koymaya basladi. Çöpün köyümüze gelmeyecegine inancimiz artti” dedi.

DOGA HARIKASI: TASKESIK

HUKUKI mücadele için adim atilmasi ve deklarasyonun yayinlanmasiyla Taskesik’in çöp tesisi için neden uygun olmadigini ifade etme olanagi bul-duklarini ifade eden Çakaloglu: “Burasi tam bir doga harikasi. Zeytincilik, aricilik, hayvancilik yapiliyor. Ayrica meyve ve sebze üretimi gerçeklestiriliyor. Yer alti sulari açisindan da oldukça zengin bir bölgedeyiz. Nasil olur da böyle bir yasam alani çöpe dönüstürülmek isteniyor? Burasi sadece bin metrekarelik tas ocagindan ibaret degil. Bunu herkes ögrenmeli” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web