Büyük Torbalı

Ayrancilar dogalgaz istiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ayrancilar dogalgaz istiyor
269 Görüntüleme
27 Ocak 2010 - 23:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nüfusu 20 bine ulasan Ayrancilar’a henüz dogalgaz sebekesi dösenmemesi vatandasin tepkisine neden oluyor. Mahalle sakinleri, Ayrancilar merkeze yaklasik 1 kilometre uzaklikta bulunan Kabaagaç Mevkii’nde var olan dogalgaz hatlarinin mahalle içerisine kadar çekilmesini istiyor.

AYRANCILAR Mahallesi sakinleri mahallelerine dogalgaz verilmesini istiyor. Geçtigimiz yillarda büyük bir törenle Torbali’ya getirtilen dogalgaz sadece Ertugrul, Muratbey, Tepeköy Mahalleleri ve Torbali Mahallesi’nin bir bölümünde bulunuyor. Ilçenin bü-yük bir kisminda bulunmayan dogal-gaz, dünyanin en ucuz yakiti olarak gösteriliyor. Ilçenin en büyük mahal-lesi olan Ayrancilar Mahallesi sakin-leri, dogalgaz hatlarinin mahallelerine de çekilmesini istiyor.

DOGALGAZDAN MAHRUM EDILMEK ISTEMIYORUZ
29 Mart yerel seçimleri sonrasina belde belediyesi statüsünden mahalle statüsüne gelen Ayrancilar Mahallesi sakinleri dogalgaza kavusacaklari gü-nü iple çekiyor. Gelisim açisindan Torbali’yla yarisan Ayrancilar’in do-galgazdan mahrum edilmemesi ge-rektigini söyleyen vatandaslar, bu hizmetin bir an önce getirilmesini istiyor. Mahalle sakinleri, Ayrancilar merkeze yaklasik 1 kilometre uzak-likta bulunan Kabaagaç Mevkii’nde var olan dogalgaz hatlarinin mahalle içerisine kadar çekilmesini istiyor. Dogalgaz isteyen ev sayisinin olduk-ça fazla olduguna deginen mahalle esnaflarindan Sinan Yildirim, “Ay-rancilar’da en az Torbali kadar gelis-mis bir yer. Buradaki evler klima, ka-lorifer, kömürlü ve elektrikli sobalar-la isiniyor. Bu durum kisin marsafla-rimizin artmasina neden oluyor. Bu nedenle dünyanin en ucuz isinma ya-kiti olan dogalgazin mahallemize ge-tirtilmesini istiyoruz. Izmirgaz ve Torbali Belediyesi yetkililerine çag-rida bulunuyoruz” diye konustu.

FATURALAR ÇOK YUKSEK GELIYOR
2006 yilinda gerçeklestirilen büyük bir törenle Torbali’ya getirtilen dogal-gaz, maalesef ilçenin büyük bir kis-mina halen verilemedi. Kis mevsi-minde soba kullanimi ve kaloriferli kazanlarin devreye girmesi nedeniyle havada büyük bir kirlililik olusturdu-gunu belirten Damla VCD-DVD Market sahibi Oktay Türk, “Elverissiz hava sartlari nedeniyle kisin çok soguk geçiyor. Bu nedenle elektrik faturalari çok yüklü geliyor. Oysa burada dogalgaz kullanim po-tansiyeli oldukça fazla. Yetkililer dev-reye girsin, Ayrancilar Mahallesi’nin tamamina dogalgaz verilsin. Izmirgaz istedigi abone sayisina burada mutla-ka ulasir.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web