Büyük Torbalı

Ayrancilar poliste israrli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ayrancilar poliste israrli
234 Görüntüleme
28 Ekim 2010 - 21:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Nüfusu 25 bine ulasn Ayrancilar, güvenlik ve asayis hizmetlerinin polis tarafindan saglanmasini istiyor. Konuyla ilgili Izmir Emniyet Müdürü Ercüment Yilmaz ile görüsen Hakki Güney, gelismelerin olumlu oldugunu söyledi.

ÇAYBASI’NIN polise geçmesi ve suç oraninin düsmesinin ardindan Ayrancilar’da oturan vatandaslar da mahallelerinde polisin görev yapmasini istiyor. Vatandaslar kararin alinmasinin ardindan polis merkezini kendi imkânlari ile kurmaya hazir. Mahalle halki geçtigimiz aylarda isteklerini imza kampanyasi düzenleyerek Vali Cahit Kiraç’a iletti. Geçtigimiz günlerde konuyla ilgili Izmir Il Emniyet Müdürü Ercüment Yilmaz ile görüsen Il Genel Meclis Uyesi Hakki Güney, sürecin hizlandigini söyledi.

NUFUS PATLAMASI YASANIYOR

AYRANCILAR’DA son yillarda nüfus patlamasi yasaniyor. 1997 yilinda 6 bin 237 olan nüfus 2010 yilinda 25 bine ulasti. Mahalle halki, bölgenin gerek Torbali Belediyesi sinirlarina dahil edilmesi gerekse sanayi ve is kapasitesi ile yogun bir potansiyele sahip olmasi nedeniyle güvenligin ye-niden ele alinmasi ve hizla artan cana ve mala karsi islenen suçlarin önüne geçilmesini istiyor. Geçtigimiz günlerde Çaybasi’nin Jandarma sorumluluk sahasindan polise devredilmesi ile mahalle halki harekete geçti. Vatandaslar Il Genel Meclis Uyesi Hakki Güney’in öncülügünde imza kampanyasi baslatti. Ayrancilar’a polis merkezinin kurulmasi halinde vatandaslar bilgisayar, masa, sandalye gibi ihtiyaçlari karsilamaya hazir olduklarini belirtiyor. Konuyla ilgili Izmir Emniyet Müdürü Ercüment Yilmaz ile görüsen Hakki Güney, gelismelerin olumlu oldugunu söyledi. Yilmaz ile yapilan görüsmede, müracaat yapilmasi hâlinde gerekli çalismalarin baslatilabilecegi belirtildi. Bunun üzerine geçen yil ki müracaata atifta bulunularak Valilik makamina müracaat edildi. Su anda ön çalismalarin yapilmasi ve gerekli incelemelerin yapilmasi için Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügüne yazi intikal etti. Konuyla ilgili gerekirse Izmir Valisi Cahit Kiraç ile görüsülecek.

SuÇ ISLEME YASI ILKÖGRETIM SEVIYESINE DUSTU

AYRANCILAR’DA suç çesidinin arttigini ve suç isleme yasinin ilkögretim seviyesine düstügünü bu nedenle böyle bir istekte bulunduklarini söyleyen Ayrancilarli CHP Il Genel Meclisi Uyesi Hakki Güney “Vatandaslarimiz rahat ve huzur içinde yasama arzusu içindeler. Kolluk ve asayis hizmetlerinin polis yoluyla yürütülmesini istiyoruz. Bu konuda yapilacak her türlü alt yapi hususunda bölge halki gerekli destegi verecek. Valilik makamina sunmak için imza kampanyasi dü-zenledik. Topladigimiz imzalarla gerekli mercilere müracaat edecegiz” seklinde konusarak sözlerini tamamladi.

NEDEN POLIS ISTENIYOR?

IL Genel Meclis Uyesi Hakki Güney, neden polis istedik-lerini su sözlerle açikladi:
– Cografî yandan ve yerlesim yönünden kent vasfi almasi nedeniyle polis hizmetinin zorunlu hale gelmesi.
– Suç ve suçlulara karsi poli-sin önleyici ve istihbarat hiz-metlerindeki basarisi.
– Yasaninin Ayrancilar gibi yerlesim birimlerinde asayis hizmetlerinin polis tarafindan yürütülmesini isaret ediyor.
– Ilçe olabilecek statüde olan Ayrancilar’a polis hizmetinin gelmesine bölge halki da des-tek vermesi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web