Büyük Torbalı

Ayrancılar’a gençlik merkezi

Nüfusu 50 bine dayanan Ayrancılar’a Gençlik Merkezi yapılıyor. Bölgeye hitap edecek merkezin müjdesini veren Belediye Başkanı Adnan Yaşart Görmez, önemli bir eksikliğin giderileceğini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ayrancılar’a gençlik merkezi
412 Görüntüleme
16 Kasım 2016 - 12:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

SON dönemde gelişmişliği ile dikkat çeken Ayrancılar’da nüfus artışına bağlı olarak sosyal alanlara da daha çok ihtiyaç duyuluyor. Torbalı Belediyesi tarafından ilçenin en büyük mahallesi Ayrancılar’da yapılacak olan gençlik merkezinin bölgede sanat, kültür ve spor etkinliklerde önemli bir eksiliği gidermesi bekleniyor. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “ Torbalı, Ayrancılar’dan başlar demiştik. Şimdi bunun gereğini yapıyoruz” dedi.

Ayrancılar için projelendirilen Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi’nin inşaat ruhsatını imzalayan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Önemli bir eksiklik giderilmiş olacak. Başbakanımız ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım’a Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya’ya çok teşekkür ederiz” dedi.

KAPSAMLI BİR MERKEZ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Torbalı Belediyesi’nin işbirliği sonucu projesi tamamlanan, ihalesi gerçekleşen Ayrancılar Gençlik Merkezi ile Spor Kompleksi’nin çok amaçlı olduğunu belirten Görmez, “Projelendirme, yer tahsisi süreci dahil olmak üzere her aşamasını yakından izlediğim bir çalışmaydı. ‘Torbalı Ayrancılar’dan başlar’ sloganımızla örtüşen bir merkez olacak. Bu merkezde; uygulamalı güzel sanatlar, farklı enstrümanların eğitimi, tiyatro, edebiyat, el sanatları,  fotoğrafçılık, ağaç işleri,  model uçak çalışmaları, moda tasarımcılığı, izcilik, satranç başta olmak üzere burada gençlerimiz birçok alanda kurs görecekler. Spor kompleksinde ise  bir çok spor dalından gençlerimiz yararlanacak. İlçemize bu projeyi kazandıran Başbakanımız ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya’ya teşekkür ederiz. Gençlerimiz;  kültüre, sanata, bilime, spora yönlendirmek için başka projeler üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

8 AYDA TAMAMLANACAK.

Yer teslimi yapılan Ayrancılar Gençlik Merkezi’nin 8 ayda tamamlanması amaçlanıyor.  Mevcut Ayrancılar Kapalı Spor Salonu’nun bitişiğinde inşa edilecek olan gençlik merkezi; 50 bin nüfuslu Ayrancılar Mahallesi’nde önemli bir misyon üstlenecek. Geçlik Merkezi 750 metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Kompleksin çevresindeki 8700 metre karelik alanda ise; basketbol, futbol ve voleybol sahaları bulunacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web