Büyük Torbalı

Azrail kalpten vuruyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Azrail kalpten vuruyor
438 Görüntüleme
26 Mart 2010 - 22:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ölüm Raporu Istatistikleri’ne göre Torbali’da ölümlerin yüzde 50’si kalp rahatsizliklarindan kaynaklaniyor. Geçtigimiz yil 400 ölümden yüzde 50’si bu yilda 60 ölümden 31’i kalp krizi ve yetmezliginden kaynaklandi

SAGLIK Grup Baskanligi’nin açik-ladigi ‘Ölüm Raporu Istatistikleri’ne göre Torbali’da kalp rahatsizliklarin-dan ölenlerin sayisinda artis oldugu görülüyor. 2010 yilinda Saglik Grup Baskanligi kayitlarina geçen 60 ölümden 22’si kalp krizine bagli ola-rak yasanirken, 9’u kalp yetmezligi, 15’i de kansere bagli olarak görüldü. Geçtigimiz yil meydana gelen 400 ölümden yaklasik 50’sinin kalp yetmezligi ve kalp krizinden oldugu açiklandi.

KALBIMIZ SIKISIYOR
NUFUSU 120 bine ulasan Torbali’-da hemen hemen her gün farkli bir sebepten ölüm haberi aliniyor. Sag-lik Grup Baskanligi’nin tuttugu ölüm raporlarinda kaza ve intiharlarin di-sinda, hastaliga bagli ölüm sebepleri arasinda kalp rahatsizlari ilk sirada yer aliyor. Ikinci sirada ise çagin hastaligi haline gelen ve son yillar-da tirmanisa geçen kanser geliyor. Geçtigimiz yil ilçede meydana gelen 400 ölüm vakasindan yaklasik yüzde 50’sinin sebebinin kalp rahatsizlikla-ri oldugu ortaya çikti. Diger ölüm sebepleri ise kanser, kaza, intihar, yaslilik gibi çesitli sebeplerde topla-niyor. 2010 yilinda da ilçenin kalp-ten ölüm istatigi oldukça yüksek gö-rünüyor. Ocak Subat ve Mart ayla-rini kapsayan 3 aylik 2010 raporun-da 60 ölüm vakasi yer aliyor. 22 kisi-nin kalp krizi sonucu hayatini kay-bettigi ilçede, 9 kisi kalp yetmezli-ginden, 15 kisi ise kansere bagli ol-arak yasamini yitirdi.

ARSLAN: ARTIS VAR
ILÇEDE kalp krizi ve kansere bagli ölümlerin diger vefat sebeplerine oranla daha da yükselecegini söyle-yen Saglik Grup Baskani Doktor Is-mail Arslan, bunun sebebini su söz-lerle açikladi: “Bundan 10 yil önce-sine kadar solunum yollarina bagli olarak çocuklarda kizamik, ishal gibi sebeplerden ölümler yaygindi. Ama simdi kalp krizi ve kanserden ölüm-lerde artis yansiyor. Tip artik çok ilerledi. Her hastaligin çaresi var. Solunum yollarindan kaynaklanan ölüm duymuyoruz. Asit enfeksiyon-larla ölümlerin yasandigi devirler geride kaldi. Ama yasin ilerlemesine bagli olarak kalp rahatsizliklarina bagli hayata kayiplari artti” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web