Büyük Torbalı

Babasi cezaevine girince isler Seda’ya kaldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Babasi cezaevine girince isler Seda’ya kaldi
299 Görüntüleme
21 Şubat 2010 - 23:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

6 ay önce Arslanlar Köyü’nde ikamet eden Nusret Aksüt’ün cezaevine girmesi üzerine e-vin bütün sorumlulugu anne Hatice Aksüt ve 3 kizina kal-di. Evin geçimini saglamak için kendilerine yardim eden kimseyi bulamayan Seda, Seyide ve Selma Aksüt is basa düsünce traktör kullanmayi ögrendi. Lise ögrencisi olan Seda en az erkekler kadar pro-fesyonel bir sekilde traktör kullaniyor. Anne Hatice Aksüt, çok zor günler geçirdik-lerini ve tek baslarina mücadele etmek zorunda kaldikla-rini söyledi.

ELIMIZDEN FAZLA BIRSEY GELMIYOR
ESININ 6 ay önce cezaevine girmesi üzerine evin bütün yükünün kendilerine kaldigini belirterek ne yapacaklarini bilemediklerini söyleyen Ak-süt “Evimizin geçimini bir sekilde saglamak zorunday-dik. Hiç kimse bize yardimci olmadi. Biz de 3 kizimla ken-di basimizin çaresine bakmak zorunda kaldik. Çocuklari o-kula gönderebilmek için biraz ispanak ektim onlari toplayip satmaya çalisiyoruz. Fakat bahçe isleri için de traktör ge-rekiyor. Kimseden fayda ol-mayinca kizlarim traktör kul-lanmayi ögrenmek zorunda kaldi. Kendi imkânlarimizla geçimimizi saglamaya çalisi-yoruz. Fakat elimizden fazla birsey gelmiyor”dedi.

ÇOK ZORLANDIK
MECBUR kaldiklari için traktör kullanmayi ögren-diklerini belirterek anneleriyle birlikte geçimlerini saglamaya çalistiklarini söyleyen Seda Aksüt “Insanlar traktör üze-rinde bir bayan gördüklerinde sasiriyorlar. Önceleri biz de çok zorlandik. Ama kisa süre sonra alistik. Bayanlar iste-dikleri zaman her isin üstesin-den gelir. Biz de kardeslerim ve annemle yasam mücadelesi vermeye çalisiyoruz. Bundan sonra da elimizden geleni yapacagim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web