Büyük Torbalı

Bakan ezber bozdu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bakan ezber bozdu
169 Görüntüleme
15 Haziran 2011 - 20:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Binali Yildirim’in Taskesik Çöp alani ile ilgili açiklamasi üzerine bir açiklama yapan TTO Meclis Baskani Olgun: Pek aliskin degiliz, siyasetçiler seçimde verdikleri sözü unutur ama sayin bakan ezberimizi bozup seçimden 4 gün sonra sözünü tuttu.

ULASTIRMA Eski Bakani Binali Yildirim’in “Izmir’de planladigimiz projeleri hayata geçirirsek çöpün Taskesik’e tasinmasina gerek kalmayacak” seklindeki sözleri ilçede sevinç ve heyecanla karsilandi. Genel seçim öncesi 1 ay içinde Çevre ve Orman Bakani Veysel Eroglu, Kültür ve Turizm Bakani Ertugrul Günay, Izmir Milletvekili Adayi Mehmet Tekelioglu, Milletvekili Adayi Ilknur Denizli’yi agirlayarak “Izmir’in Çöpü Doga Harikasi Taskesik’e Gelmesin” seklindeki taleplerini ileten Torbali Ticaret Odasi öncülügündeki “Çöpe Karsi Sivil Inisiyatif Hareketi” dün bir açiklama yaprak, seçimden 3 gün sonra verdigi sözün takipçisi oldugu yönünde açiklama yapan Binali Yildirim’a tesekkür etti. Torbali Ticaret Odasi Meclis Baskani Abdulvahap Olgun, 1 yildir devam eden çöp kâbusuna son veren Yildirim’i Torbali’da agirlayip tesekkür etmek istediklerini söyledi. Genellikle siyasetçilerin seçimden önce verdikleri sözleri seçimden sonra unuttugunu söyleyen Olgun, Binali Yildirim’in bu ezberi bozdugunu söyledi.

“YUREGIMIZE SU SERPTI”

AYLARDIR ilçedeki tüm siyasi parti, sendika, dernek ve muhtarlarla birlikte tesisin Torbali’ya kurulmamasi için mücadele eden Sivil Inisiyatif Hareketi’nin öncülügünü yapan Torbali Ticaret Odasi’nin Meclis Baskani Abdulvahap Olgun dün bir açiklama yapti. Bakan Binali Yildirim’in önceki gün yaptigi açiklamanin kendilerini sorununun çözümü notasinda umutlandirdigini söyleyen Olgun, “Bakan, hepimizin yüregini su serpti” dedi. Genellikle siyasetçilerin seçimden önce verdikleri sözleri seçimden sonra unuttugunu söyleyen Olgun, Binali Yildirim’in bu ezberi bozdugunu söyledi. Olgun, “Seçimden önce 2 bakan ve 2 vekil adayini agirladik. Torbali’nin çöp tesisi için neden uygun olmadigini raporlarla anlattik. Seçimden 4 gün sonra bize verilen sözlerin tutulacagi yönünde üst düzey açiklama gelmesi bizleri çok sevindirdi. Seçimlerden önce verilen sözler genellikle unutulur. Ama Izmir’in Bakani Sayin Binali Yildirim bizim ve Izmir’in ezberini bozdu”

“BEN IKI KERE HAYIR DIYORUM”

HARMANDALI çöplügünün ömrünü doldurmasi ile yeni tesisi Torbali’ya bagli Taskesik’te kurma karari alan Izmir Büyüksehir’e karsi 1 yildir Torbali’da büyük bir direnis yasaniyor. Tesis için Torbali’nin uygun olmadigini kanitlamak için sendika, sivil toplum kurulusu ve siyasi parti temsilcileri Torbali Ticaret Odasi öncülügünde örgütlendi. Ekip, seçimden önce sik sik ilçeleri ziyaret eden ve istekleri dinleyen siyasilere yakin markaj uyguladi. 1 ay içerisinde ilk olarak Çevre ve Orman Bakani Veysel Eroglu agirlandi. Eroglu, “Gördügüm kadariyla Taskesik, çöp tesisi için uygun degil. Buradan bürokratlarima talimat verip, alternatif yer arastirmalarini isteyecegim” açiklamasini yapti. Bu sözün üzerinde bir hafta geçmeden bu defa Kültür ve Turizm Bakani Ertugrul Günay, Torbali’ya davet edildi. Günay’a da , “Kardesim Veysel Eroglu, çöpün Torbali’ya gelmesine ‘hayir’ dediyse ben iki misli hayir derim” sözünü aldi. Bu sözlerin tutulacaginin ilk sinyal, seçimden 3 gün sonra Binali Yildirim’dan geldi.

TORBALI’YA DAVET ETTILER

YILDIRIM’I Torbali’ya davet eden Olgun, “Sayin Yildirim’a çok te-sekkür ediyoruz. Bizi, bu kâbus-tan kurtardigi için kendisini Tor-bali’da agirlayip tesekkür etmek istiyoruz. Temennimiz, Büyük-sehir Belediyesi’nin en kisa za-manda proje için Torbali’dan vaz-geçmesidir. Çünkü Taskesik, Iz-mir’de bu proje için uygun ola-bilecek en son bölgelerdendir. Torbali’daki tüm siyasi parti, sen-dika, STK, dernek ve muhtarlarla birlikte olusturdugumuz sinerjinin en üst düzeyde yanki bulmasi biz-leri çok umutlandirmistir” dedi. Olgun ayrica, seçimden önce il-çeye gelen Bakan’larin çözüm ko-nusunda söz verdigi Bölge Hasta-nesi, Metro Hattinin ilçeye kadar uzatilmasi, Yazibasi sanayi böl-gesindeki imar sorunun çözümü, Metropolis Antik Kenti’nin ören yeri olmasi gibi konulardan da en kisa zamanda müjde bekledikle-rini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web