Büyük Torbalı

Banyo, tuvalet ve mutfak olmayan evde yasam mücadelesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Banyo, tuvalet ve mutfak olmayan evde yasam mücadelesi
226 Görüntüleme
10 Mart 2010 - 23:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sol tarafi felçli oldugu için çalisamayan malûlen emekli Hüseyin Özmen ve esinin drami yürek burkuyor. Ogullari üniversitede okuyan çaresiz çift yardim eli bekliyor.

ATATURK Mahallesinde ikâ-met eden Selver-Hüseyin Öz-men çifti derme çatma bir bara-kada yasam savasi veriyor. Ba-balarindan kalma iki odali çok küçük bir harabede bütün ihti-yaçlarini karsilayan Özmen çif-ti, bir yandan hayata tutunur-ken, bir taraftan da tek çocukla-rini üniversitede okutmaya çali-siyor. Tuvalet, banyo ve mutfa-gin bulunmadigi için sagliksiz bir ortamda yasayan aile, yar-dim bekliyor.

HER YAGMURDA EVI SU BASIYOR
SOL tarafi felçli olan baba Hü-seyin Özmen, 2002 yilina kadar geçmini el arabasiyla börek satarak sagladi. Selver-Hüseyin Özmen 26 yildir çatisi naylonla kapli barakada kötü sartlarda yasam mücadelesi veriyor. Ev-lerinde banyo, mutfak ve tuva-let olmadiklarini belirten Öz-men çifti en son ne zaman ban-yo yaptiklarini hatirlamiyor. Çaresiz çift, yagmur yagdigin-da çatisi aktigi için tüm esyala-rin her seferinde islandigini ve kullanilmaz hale geldigini be-lirtti. Ogullarinin evdeki temiz-lik sorunundan dolayi bagirsak enfeksiyonu geçirip ameliyat oldugunu belirten Hüseyin Öz-men “Her yagmur yagdiginda bahçemizdeki sulari ancak Itfa-iye tahliye edebiliyor. Evimizin çatisi akitiyor, esyalarim islan-masin diye içerden naylon germek zorunda kaldik. Yata-cak yerimiz bile yok. Birimiz tahta divan üzerinde digerimiz ise yerde sünger üzerinde yatiyoruz. Evimizde tuvalet, banyo ve mutfak olmadigi için çok sagliksiz bir ortamda yasiyoruz” dedi. Aldigi emekli maasinin bir kismini üniversite okuyan ogluna gönderdigini söyleyen baba Özmen, “Sol tarafim felçli oldugu için çali-samiyorum. Hayirseverlerden yardim bekliyoruz. Çöplükten farksiz bir ortamda yasiyoruz. Tek umudumuz oglumuzun üniversiteyi bitirip çalismasi” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web