REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BAŞARI DEDİĞİMİZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAŞARI DEDİĞİMİZ
Atiye Tumuklu( atiyetumuklu@buyuktorbali.com )
367 Görüntüleme
21 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır.

Konfüçyüs

 

“Uçurtmalar, rüzgâr kuvvetiyle değil, bu kuvvete karşı uçtukları için yükselirler.”

William Churchill

BAŞARI: 1.Başarma işi.

 1. Bir işte elde edilen yararlı sonuç, muvaffakiyet: En basit hâliyle “istenilen bir sonucu elde etmektir olsa da insanin yapmak ve başarmak istediği güzel bir şeyi yapabilmesi, ulaşmak istediği güzel bir hedefe varabilmesidir. Yalnız zekâ, yetenek yetmez birçok şeyin bileşkesidir.

Başarı eyleminde “yanlış, kötü, zararlı” kabul edilenler değil “doğru, iyi, yararlı” sonuçlara ulaşılmış olması gerekir

Her insanın en büyük arzusu kendi alanında bir iş başarmak, kendi yeteneklerini ortaya koymaktır. Dünyanın acı zorluk ile dolu olduğu doğrudur. Ama birçok insan bunun üstesinden gelmektedir

Doğduğumuz gün başlarız bir şeyler için çabalamaya ve başarmaya. İlk adım bir başarıdır. O adımı atana kadar ne çok çabalanır. Önce emeklenir, yerlerde sürünülür, defalarca düşmüş kalkılır. Sonunda yürüme eylemi başarılır. Anlamsız sesler, ilk yarım yanlış sözcükler derken anlamlı cümleler kurma ulaşılan az başarı değildir.

Başarı algısı yargısı konusunda insanlar 3’e ayrılır;

Gerçekten başarılılar,

Başarılıyım diye geçinenler.

Başarılı insanlar üzerinden geçinenlerdir.

Toplumsal, psikolojik, beğeniler, değer yargıları; toplumdan topluma kişiden kişiye farklıklar gösterdiğinden, sosyolojik ve bireysel başarı algılamaları bazen birbirine tezat oluşturacak değişikler gösterir.

Gerçek başarı herkesin ulaşamadığı bir zenginlik olarak kabul edilirse konuda karşı çıkan engelleri aşma gücüdür. Güçlüklerse, başarının değerini artıran öğelerdir.

Düşünceler, amacı doğurur. Amaç eyleme dönüşür. Eylemler de alışkanlıkları. . Alışkanlıklarsa, kişinin karakterini kişiliğini belirler. Karakterse kişinin kader denilen geleceğini.

Bir başka gerçekse insanoğlunun içinde uyuyan onun bilmediği güçlerdir. Kişi bu güçlere sahip olduğunu aklından geçirmez. Bu güçleri uyandırıp eyleme geçebilirse, o kişinin hayatında büyük bir devrim olurdu. (Swette Marden ) Yapabildiğimiz her şeyi yapsaydık, buna kendimiz bile şaşardık. (Thomas Edison)

İnsanlar, öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyulan zevk, her insanın doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilir ama en büyük mutluluk başarıdan olandır. Her insanın en büyük arzusu budur.

Başarısı geniş insan kitlelerince onaylı büyük insanların yaşam öykülerinin ortak noktası, ilk zaferlerini kendilerine karşı kazanmalarıdır. Bunlar kendilerine gereken bilgileri öğrenmekten bir an geri kalmazlar. Olay ve olguların nedenlerini araştırıp sonuna kadar giderler Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret edemedikçe insan yeni okyanuslar keşfedemez gerçeğini görürler ve özümserler.

Büyük işler başarmak isteyen kişi, ölüm yokmuş gibi davranmamalıdır. Ölmeye değer bir amacı olan insanların yaşamaya değer bir amaçları da olur. Yalnız bunları düşünmek, söylemek kolaydır. Ama yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur

Başarı üç şey ister: Tutku, teknik ve cesaret. Yolu, sabırla çalışmaktan geçer.

Başarı için iyi bir başlangıç gerekir, Bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur. Ya başlamamalı, ya da bitirmelidir. Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliği olduğu unutulmamalıdır. Hiçbir şeye cesaret etmeyenin başarı beklemesi olanaksızdır.

Gideceğiniz yer bilinmiyorsa varılan yerin önemi yoktur. Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil. Başarının sırrı, amaca sadık kalmaktır.

Başarının negatifi başarısızlıktır.

Geçici başarısızlıkların kişinin gözünü korkutmamalıdır.

Başarıya ulaşanlar, yenilgiye uğramayanlar değil, başarısızlık karşısında pes etmeyenlerdir.

İnsan bir şeyi, çok ciddi olarak arzu etmeye görsün, hiçbir şeyi erişilmeyecek kadar yüksekte değildir.

Başarı insana belki çok şey öğretmez, fakat başarısızlık çok şey öğretir.

Ders alınmış başarısızlık da başarıdır. Başarısızlıklar, kuvvetlilere daha da kuvvet verir.

Gerçek başarı başarısızlık korkusunu yenebilmektir.

Başarı dediğimiz yer, küçük hataların ve başarısızlıkların ilerisindedir.

Başarı emek ister. Ona ulaşabilmek için yorulur, bazen üzülür bazen de umutsuzluğa kapılarak tekrar baştan başlamak zorunda kalırız. Başarı tüm bu sıkıntıların sonucudur tam da bu yüzden çok tatlıdır.

Nerede olursanız olun, elinizdekilerle yapabileceğinizi yapın. Başarınızı ilk unutan, başarısızlığınızı ilk gören siz olun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web