REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan: Baltayı taşa vurdular!

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez aile şirketine ait akaryakıt istasyonu dışında tüm istasyonları ortadan kaldıran yeni ilçe planları hakkında konuştu. Görmez, “Bunu biz değil Büyükşehir Belediyesi yaptı. Bana imar kumpası, pusu kurdular” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkan: Baltayı taşa vurdular!
106 Görüntüleme
13 Mayıs 2017 - 9:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı Belediyesi mayıs ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu dün gerçekleşti. Meclisin dilek ve temenniler bölümüne ise ilçede üç gündür gündem olan akaryakıt istasyonlarının ticarethane alanı olması, en çok konuşulan gündem oldu. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e ve Torbalı Belediyesi’ne ait iki istasyon dışındaki tüm akaryakıt istasyonlarının ticarethane unvanı alması üzerine ulusal basında eleştiri oklarının hedefi haline gelen Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, bu karara 27 Nisan’da itiraz ettiklerini belirterek, “Bizi karalamak isteyenler baltayı taşa vurdu. Haberi yapan da yaptıran da namerttir” diye belirtti. Belgelerle konuşan Görmez zaman zaman sert ifadeler de kullandı.

27 NİSAN’DA İTİRAZ ETMİŞ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlıklarını tamamlayarak askıya çıkarttığı son revizyon planı Belediye Başkanı Görmez’in şahsına ait istasyon ile belediyeye ait olan istasyon “akaryakıt ve servis istasyonu” olarak görünürken, diğer istasyonların “ticaret alanı” olarak kayıtlarda geçmesi büyük tartışmalara neden oldu. İlçe ve il genelinde gündem maddesi olan konuyla ilgili dün mecliste konuşan Görmez, bu karara akaryakıt istasyonu sahiplerinden çok önce yani 27 Nisan’da itiraz ettiklerini belirtti. Kendisinin siyasi malzeme haline getirildiğini belirten Görmez, ‘2004 yılında 8 akaryakıt istasyonunun 4’üne ticarethane olarak kayıtlara geçiren İsmail Uygur’un başkanlığındaki belediyeydi. Şimdi ise kendisi bizi hedef gösteriyor” diye de belirtti.

‘KUMPAS GERİ TEPTİ’

Mecliste zaman zaman sert ifadeler de kullanan Görmez, “Torbalı Belediyesi ile benim şahsıma da ait olan akaryakıt istasyonları 2012 yılında işlem gördüğü için revizyona tabi oldu ve ticaret alanı olarak değil de akaryakıt ve servis istasyonu unvanına sahip oldu. Kararın askıya çıkmasıyla biz zaten itirazlarımızı yaptık. Dün de diğer akaryakıt istasyonu sahipleri ile bir araya geldik onlar da bana girişimlerimden dolayı teşekkür ettiler. Beni ve belediyeyi siyasi malzeme haline getirenler bu kez baltayı taşa vurdu. Bu kumpas geri tepti. Ben itiraz ederek görevimi yaptım. Bana bu yapılanlar mert insanın harcı değil. Bunu yapan namert oğlu namerttir” diye belirtti. Öte yandan başkanın bu açıklamasına CHP kanadından meclisten ses çıkmadı. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web