Başkan Uygur son yolculuğuna uğurlandı

194 Görüntüleme

Başkan Uygur son yolculuğuna uğurlandı

Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur’un vefatı tüm Torbalı’yı yasa boğdu. Evinde çıkan yangından sonra hastaneye kaldırılan bir müddet de evinde tedavisi sürdürülen başkan Ramazan İsmail Uygur, solunum rahatsızlığına bağlı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Yoğun bakım ünitesine alınan Uygur, Pazar günü akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Vefatı ilçede büyük üzüntüye neden olurken, Uygur dün son yolculuğa uğurlandı.
“KARDEŞİMİ KAYBETTİM”
Belediye Kültür Merkezi önünde yapılan cenaze törenine, Uygur’un eşi Afet Uygur ve çocukları, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, siyasi parti milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze töreninde Uygur’un eşi ve çocukları ayakta durmakta zorluk çekerken, çok sayıda vatandaş göz yaşlarına hakim olamadı. Saat 16:30’da başlayan cenaze töreninde duygusal anlar yaşandı Üzüntüden ayakta durmakta zorluk çeken ve cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın, “Ben çok üzgünüm. Yalnızca belediye başkanımı değil, kardeşimi kaybettim. Ben hakkımı helal ediyorum sizler de hakkınızı helal edin” dedi.
“HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”
Törende açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Torbalı’ya girerken güzel bir afiş bizi karşılıyor. Torbalı’ya hoş geldiniz diye gülümseyen bir belediye başkanı. Büyük hizmetleri var büyük çabalar harcadı. Kendisini hastanede ziyaret ettiğim zaman emin olun aklımın ucundan ölüm geçmedi. Gayet güzel, sevecen, gülümseyerek espri yaparak İzmir’den ayrılmıştım. Fakat Pazar günü akşam gelen haber bizi gerçekten derinden yaraladı. Kendisini bir topluma, bir kitleye daha açıkça ifade etmek gerekirse Torbalı’ya adamış bir belediye başkanını bugün sonsuzluğa yolcu ediyoruz. Kuşkusuz hepimiz aynı yolculuğa çıkacağız. Bundan kaçma şansımız yok. Mevlana bunu bir düğün günü olarak tanımlamaktadır. Ama gönül isterdi ki bütün o hizmetleri yerine getirsin. Verdiği çabalara gösterdiği emeği Torbalı halkı unutmayacaktır. Ben hepinizin huzurunda, verdiği hizmetler için ona minnet duygularımızı ifade etmek isterim. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. Törenin ardından Fatma Topalan Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından Başkan Uygur, Torbalı kabristanlığına defnedildi. ÖMER DUR