Büyük Torbalı

Baskanlar koltuklarini korudu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Baskanlar koltuklarini korudu
261 Görüntüleme
15 Şubat 2010 - 23:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SON 1 yilda 4 sivil toplum kurulusunun genel kuruluna ev sahipligi yapan ilçede O-da baskanlarinin büyük öl-çüde makamini korumasi dikkat çekiyor. Önceki gün mali genel kurulunu gerçek-lestirilen Torbali Esnaf Ke-falet Kooperatifi, geçtigimiz hafta seçime giden Torbali Esnaf ve Sanatkârlar Odasi, geçtigimiz ay genel kurulun yasandigi Torbali Soförler Odasi’na mevcut baskanlar yeniden seçilirken, degisi-min gerçeklestirdigi tek si-vil toplum kurulusu Torbali Ticaret Odasi oldu.
Gözler, 2011 yili Subat ayinda yapilacak Torbali Ziraat Odasi genel kurulan çevrildi

CIVA TARIH YAZDI
ILÇEDE en çok ses getiren sivil toplum kurulusu seçi-mi Soförler Odasi’nin genel kurulu oldu. Seçime, 4 yil-lik mevcut baskan Civa Is-mail Akman, eski baskan vekili Remzi Ekti ve Gürsel Karaca adayliginda gidildi. Belediye Baskani Ismail Uygur basta olmak üzere il-çedeki birçok siyasinin des-tegini alan Remzi Ekti’nin ‘favori’ olarak görüldügü seçimin sonucu birçok kisi için sürpriz oldu. Çok bü-yük bir heyecana sahne olan sayimlarda beyaz listeyle seçime giren Ismail Akman 640 oydan 328′ini, yesil lis-teyle seçime giren Remzi Ekti 264 ve kirmizi listeyle seçime giren Gürsel Karaca 44 oy aldi.

3.DÖNEME VIZE ALDI
GEÇTIGIMIZ hafta da Es-naf ve Sanatkârlar Oda-si’nda genel kurul heyecani yasandi. 2 dönem baskanlik yagan Sezai Tamer, 3. dö-nem için esnaftan vize al-mayi basardi. Torbali Esnaf ve Sanatkârlar Odasi’na bagli 1765 esnaf geçtigimiz hafta sandik basina gitti. Mevcut Baskan Sezai Tamer’in yeniden aday ol-dugu genel kurulda, eski Baskan Ruhi Gülercan ve Halil Gülcü de baskanlik için yaristi. 805 esnafin oyunu alan Sezai Tamer yeniden baskanliga seçildi.
Son olarak önceki gün Tor-bali Esnaf ve Kefalet Ko-operatifi’nin mali genel ku-rulu yapildi. Çok sayida üyenin katildigi genel ku-rulda yönetim ve denetim kurullari ibra edildi.
Baskan Latif Pazarci, genel kurulun gündeminde seçim olmadigi için koltugunu korudu.

Degisimin yasandigi TEK ODA
ILÇEDEKI sivil toplum kuruluslarin-da genel kurullar tam bir yil önce start aldi. 17 yillik yönetim kurulu baskani Muzaffer Sekban yöneti-minde Torbali Ticaret Odasi 16 Su-bat 2009 tarihinde genel kurulunu gerçeklestirdi. Sekban’in baskanli-ginda Hizmet Grup ve ‘Simdi Degi-sim zamani’ slogani ile yola çikan isimlerin basini çektigi ‘Degisim Grup’ hareketli geçen bir sürecin ardindan 16 Subat’ta Torbali Ticaret Odasi’nin 16 Subat 2009 günü ya-pilan organ seçimlerinde yaristi. De-gisim Grup olarak olusturulan liste seçimi ‘açik ara farkla’ kazandi. De-gisim Grup temsilcileri Torbali Tica-ret Odasi Baskani olarak Behçet Çinar’i seçti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web