Büyük Torbalı

Başkanlardan Kaya’ya tam destek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başkanlardan Kaya’ya tam destek
794 Görüntüleme
20 Ekim 2015 - 8:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milletvekili olma yolunda hızla ilerleyen Kaya’ya bir destek de uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapan Ayrancılar, Çaybaşı ve Karakuyu Belediye Başkanlarından geldi. Farklı siyasi görüşlere sahip olan Ahmet Özkan, Şükrü Tekin, Ender Subakan ve Nurettin Girgin Atilla Kaya için tek yürek olduklarını açıkladılar

1 KASIM tarihinde yapılacak olan genel seçimin ardından Torbalı’dan bir milletvekilinin Meclise gidecek olması ilçeye adeta bayram havası yaşatıyor. AK Parti’nin 13 yıllık iktidarı süresinde Torbalı’dan milletvekili çıkmamıştı. Milletvekilliği AK Parti’nin her kademesinde görev yapmış Mahmut Atilla Kaya’ya nasip oldu. Mahmut Atilla Kaya’nın Milletvekili olmasına ilçedeki birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve muhtarlar destek verip ‘Torbalı Vekil Platformu’ adı altında platform kurup, bu süreçte Kaya’yı desteklediklerini açıklamışlardı. Milletvekili olma yolunda hızla ilerleyen Kaya’ya bir destek de uzun yıllar Belediye Başkanlığı yapan Ayrancılar, Çaybaşı ve Karakuyu Belediye Başkanlarından geldi. Ahmet Özkan, Şükrü Tekin, Ender Subakan ve Nurettin Girgin Torbalılı Atilla Kaya’nın milletvekili olmasının Torbalı için büyük bir şans olduğunu, Kaya’nın ilçeye büyük yatırımlar kazandıracağından şüphelerinin olmadığını söylediler. İşte eski belediye başkanlarından Kaya yorumları.

ÖZKAN: TORBALI’NIN YAZIHANESİ OLACAK

Ayrancılar Belediyesinin efsane başkanı Ahmet Özkan Mahmut Atilla Kaya’ya Milletvekilliği görevinde başarılar dileyerek sözlerine başladı. Torbalı’dan yetişmiş, Torbalı’ya görev yapacak birinin ilçeye büyük faydası olacağını ifade eden Özkan “Atilla Kaya halktan birisi, halkın içinde yaşayan birisi. Kapısı ve gönlü açık.

Ankara’ya gittiğimizde hiç çekinmeden yanına uğrayabileceğimiz bir hemşerimiz olacak. Tabiri caizse Torbalı’nın TBMM’de artık bir yazıhanesi olacak. 1 Kasım seçimlerinden sonra AK Parti yeniden tek başına iktidar olursa Kaya’nın yapacağı yatırımları birlikte göreceğiz. Atilla Kaya’nın vekil olması Torbalı için bir bayram. Seçildiği gün de kutlamalarla bayram havası yaşacağız” dedi. Daha önceki yıllarda İzmirli olamayan Milletvekillerin İzmir adına Ankara’ya gönderildiğini de sözlerine ekleyen Özkan “Adı İzmir Milletvekili ama İzmirli olmayan vekiller göreve geldi. Önceliği kendi illerine verdikleri için İzmir’e hizmet yapılmadı. Bu anlayış böylelikle bitmiş olacak” şeklinde konuştu.

SUBAKAN: ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR KAZANDIRACAKTIR

Karakuyu Belediyesinin son Belediye Başkanı 2004-2009 yılları arasında görev yapan Ender Subakan Atilla Kaya’nın ilçeye çok önemli yatırımlar kazandıracağını belirterek, Torbalı’dan bir milletvekilinin çıkmasına sevindiğini söyledi. Subakan : “İlçemizin evladının milletvekili olması demek, bizim için büyük bir nimet. Torbalı Ankara’da bugüne kadar layığı ile temsil edilmedi. Bir dönem CHP’li Sedat Uzunbay vardı ancak halkla ilişkileri yoktu. Torbalı’dan milletvekili olup olmadığı belli bile değildi. Ancak Atilla Kaya İzmir İl yönetiminde gündemi belirleyen mevki ve makamlarda görev yaptı. Yaptığı bu başarılı işlerle siyaseti pekiştirdi. Kendisini geliştirip ustalaşan Kaya’nın Torbalı’ya çok faydası olur. Ben Atilla Kaya’nın başarılı işlere imza atacağından eminim. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

TEKİN: KAYA’YI DESTEKLİYORUM

1994-2004 yılları arasında Karakuyu’da DYP’den Belediye Başkanlığı görevini yapmış olan Şükrü Tekin Atilla Kaya’nın Milletvekili olacak olmasına sevinen isimler arasında. Yaptığı açıklama ile Kaya’yı desteklediğini belirten Tekin şu yorumu yaptı: Bir Torbalılı olarak Atilla Kaya’yı destekliyorum. Torbalının evladının TBMM’ye gidecek olması bizim için büyük bir şans. Ankara’da bir evimiz oldu. Bugüne kadar aldığı tüm görevleri başarıyla tamamlayan Kaya’nın bu görevi de başaracağından şüphem yok. Atilla Kaya’yı tanıyan bilir, sıcakkanlı, güler yüzlü ve herkese kapısı açıktır. Milletvekilliği süresinde Torbalı’ya büyük katkıları olacağından eminim. Tüm Torbalı halkının vekiline sahip çıkması gerekir. Kendisine başarılar diliyorum. Yolu açık olsun.”

GİRGİN: BU BAŞARI HEPİMİZİ MUTLU ETTİ

Çaybaşı Mahallesinde 1991-1999 yılları arasında Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Nurettin Girgin Atilla Kaya’nın Milletvekili olacak olmasını yorumladı. Başarılı siyasetçi Girgin Kaya: Torbalı’nın evladının meclis’te olacak olması Torbalı için çok önemli. Torbalı’dan yetişen ve siyasette önemli yerlere gelen Atilla Kaya’nın Ankara’da Torbalı için çalışacağından eminim. Bugüne kadar Torbalı ve İzmir’de hep kritik makamlarda görev alan Atilla Kaya’nın bu başarısı şüphesiz hepimizi mutlu etti. Bizim içimizden birinin Ankara’da olması ilçemizin geleceği için de çok önemli. Torbalı’nın çok büyük sorunları var. Bu sorunların çözümünde Atilla Kaya’nın rolü çok büyük olacak. Her geçen gün gelişen ilçemizin bu gelişime ayak uydurması için bazı yatırımlara ihtiyacı var. Bunların hepsini bilen Kaya, hazırladığı dosyalar ile sorunları çözecektir. Kendisine başarılar diliyorum” dedi. Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web