Büyük Torbalı

Baykal’in Basbakan’a yaptiklarini biz Uygur’a yapmiyoruz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Baykal’in Basbakan’a yaptiklarini biz Uygur’a yapmiyoruz
243 Görüntüleme
23 Haziran 2010 - 21:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Ak Parti Grup Sözcüsü NURETTIN ALBAS:

AK Parti Il Yönetiminde geçtigimiz dönemden bu yana önemli görevlerde bulunan, Torbali Ticaret Odasi’nin yönetiminde yer alan Belediye Meclis Uyesi Nurettin Albas ilçe siyasetinin etkili isimlerinden. Uzun süredir sessizligini koruyan Albas sorularimizi yanitladi. Belediye Meclis’indeki çalismalardan Torbali Belediyesi’nin hizmetlerine; AK Parti’nin Torbali’daki durumundan diger siyasi partilerin politikalarina kadar birçok konuda degerlendirmelerde bulunan Albas önemli açiklamalarda bulundu.

ALTERNATIFIMIZ YOK

AK Parti’nin halktan büyük bir teveccüh gördügünü, genel se-çimde yeniden iktidara gelece-gini söyleyen Nurettin Albas, “Hafta sonu Karadeniz’deydim. Orada da gözlemle im-kâni oldum. AK Parti’ye olan ilgi aynen devam ediyor. In-sanlar AK Partili oldugunu heyecanla dile getiriyor. Bu da demektir ki insanlarin partimi-ze olan inanci ve güveni de-vam ediyor. Bu durum ilk se-çimde sandiga olumlu yansiya-caktir. Böyle de olmalidir. Çünkü Türkiye’nin baska alternatifi yoktur” diye konustu.

LIDER ULKE OLMAMIZ RAHATSIZ EDIYOR

SON dönemde artan terör sal-dirilarinin temelinde Türki-ye’nin dis politikadan basari-sinin yattigini söyleyen Albas, Türk milletinin zor günlerin üstesinden birlik ve beraberlik içerisinde çikacagini söyledi. Albas, “Türkiye’nin dünyada lider ülke konumuna gelmesi bazilarini rahatsiz ediyor. Bas-bakan’in öncülügünde ülkemiz lider ülke konuma gelmistir. Bunu kabul edemeyen bazi çevreler içeride karisikliklar çikarmakta ve teröre destek vermektedir. Ama basaramaya-caklar. Halklar arasinda hiçbir sorun yok. Türk milleti hiçbir tahrik ve provokasyona mey-dan vermeyecektir” dedi.

AÇILIM DEVAM ETMELI

SON olaylarla birlikte ‘açilim’ girisiminin sekteye ugradigi yönündeki görüslerin kabul e-dilemez oldugunu, AK Parti’-nin demokratik açilim ile bir-likte tarihi bir sürece imza atti-gini söyleyen Albas, “Açilim daha genis bir katilim ile sür-meli. Devlet Bahçeli’nin OHAL istegine kesinlikle karsi çikiyoruz. Türkiye birlik ve be-raberlik içerisinde bu sorunu çözecektir. Basbakanimiz açi-limi gerçeklestirip terörü biti-rebilirse tarihe geçecektir. Za-ten bunlar oy için yapilmiyor, tamamen halkin huzuru için yapiliyor. Terör, bu olumlu ge-lismelerden rahatsiz olanlarin dügmeye basmasi sonucu hortlamistir” dedi.

BAYKAL’A NAZARAN DAHA YAPICI

KILIÇDAROGLU’NUN eski genel baskan Deniz Baykal’a nazaran daha yapici bir siyaset tarzini benimsedigini söyleyen Nurettin Albas, “Kiliçdarog-lu’nun verdigi mesajlari olumlu buluyorum. Özellikle terör ko-nusunda sadece askeri tedbirle çözülemeyecegini bunun için, baska adimlar atilmasi gerektigini belirtti. Bunun disinda sü-rekli laiklikten degil, issizlikten, ekonomiden söz etmesi de Kiliçdaroglu’nu Deniz Bay-kal’dan ayiriyor” dedi.

CHP, AK PARTI’YI TAKLIT EDIYOR

GENEL baskan degisikligi ile birlikte CHP’nin daha genis kitlelere ve toplumun her ke-simine hitap etme söylemini kullanmasinin inandirici olma-digini söyleyen  Albas, “CHP’lilerin ‘halkin içine inme’ söylemini kullanmalarini anla-miyorum Biz zaten halkin içindeyiz. CHP bunu yeni yeni ya-piyorsa ve bunu basari saniyorsa ne diyelim. AK Parti’nin i-zinden gidiyorlar, belki böyle yaparak destek görebilir”

KILIÇDAROGLU MERDIVENALTINDA ÇALISAN TURBANLI KIZLARA CEVAP VERMELI

KEMAL Kiliçdaroglu’nun söylemlerinde çeliskiler oldu-gunu, bazi ifadelerinin sadece sözde kaldigini söyleyen Albas, “Kemal Kiliçdaroglu bas-kan seçildigi genel kurulda türbanli kizlarin merdiven altinda çalismasindan söz etmisti. Biz ayni seyleri zaten söylüyoruz. Ama Kiliçdaroglu bu genç kiz-larimizin nasil üniversiteye gidecekleri konusunda hiçbir açiklama yapmiyor. Merdiven altindan çikan kisiler sonra ne yapacak? Universiteye girebi-lecek mi? Universiteyi bitirdi diyelim, her alanda is bulabilecek mi?” seklinde konustu.

SARIGUL’UN CESARETSIZ OLDUGUNU SÖYLEMISTIM

DEGISIM Hareketi’nin lideri Sisli Belediye Baskani Musta-fa Sarigül’ün partiyi kurmaktan vazgeçip, CHP’ye destek vermesinin kendisini sasirtma-digini söyleyen Nurettin Albas, “Mustafa Sarigül’ün partiyi kurmayacagini ve lider olamayacagini, Degisim Hareketi’nin kurulma asamasinda kalacagini Torbali Ticaret Odasi Meclis Baskani Sayin Abdulvahap Olgun ile paylasmistim. Çünkü Sisli’yi birakamayacagini, istifa edecek cesareti olmadigini öngörebiliyordum. Daha geçen hafta CHP’ye sert elestiri ya-pan Sarigül keskin bir dönüs ile CHP’yi destekledigini açikladi. Bu da kendisi ile ilgili düsüncelerimin ne kadar hakli oldugunu ortaya koydu” dedi.

MHP KENDI ADAYINA OY VERIRSE SEVINIRIZ

GEÇTIGIMIZ gün gazetemize yaptigi degerlendirmede ‘AK Parti Torbali’da bitmistir’ tespitinde bulunan MHP Ilçe Bas-kani Musa Serbest’in sözlerine de cevap veren Albas, “Torbali’da AK Parti’nin büyük bir gücü var. Bu güç katlanarak devam etmekte. Son seçimler-de yüzde 39 oy almis bir partiyiz. Gelecek ile ilgili de her zaman basa oynayacagiz. Önü-müzdeki seçimde rakibimiz yok. Yerelde bu defa rakipsi-ziz. Bizim de en büyük dilegimiz MHP’nin güçlü bir aday ile seçime girip kendi adaylari-na oy vermeleri olacaktir. MHP o sekilde Torbali’da basa-riya ulasabilir. Bu konuda simdiden adayligini açiklayan Sa-yin Musa Serbest’e basarilar diliyorum. Bizim Torbali’da seçim kaybetmemizin nedeni Izmir’in tüm ilçelerinde oldugu gibi bizim disimizdaki siyasi partilerin blok halinde hareket etmesidir. Biz, adayimiz Atilla Kaya ile basarili bir seçim dö-nemi geçirdik, rekor bir oy aldik. Demokrasilerde sandiga küsülmez. Kaldigimiz yerden çalismalara devam ediyoruz”

MECLIS’TE RANT ILISKISI YOK

AK Parti grubunun bu yil mecliste muhalefet edemedigi yönündeki elestirileri kabul etmedigini söyleyen Grup Sözcüsü Nurettin Albas, prensip olarak ‘yapici’ bir muhalefet tarzi izlediklerini belirtti. Ilçenin yararina kararlarda oy birligi ile ‘evet’ dediklerini, bunun yani sira hizmetin aksadigi noktalari da sik sik dile getirdiklerini söyleyen Albas, acil çözüm bekleyen sorunlari da bir bir siraladi. Albas: “Ben geçen dönem de mecliste grup sözcüsüydüm. Çok sert tartismalarin oldugu dönemler de oldu. 2004–2009 yillari arasindaki 5 yillik dönemde Belediye’nin yapmadiklarini, basarmadiklarini, eksiklerini tamamla-yabilecegimiz, yerel iktidar ile genel iktidarin birlesmesi ile ilçenin kalkinacagini projelerle halkimizin önüne koyduk. Ilçe halki da yüzde 50 oy ile Belediye Baskani Ismail Uygur’un basarili oldugunu, hizmetlerin-den memnun olduklarini verdikleri oylarla beyan etti. Ben de yeni dönemin ilk oturumun-da faaliyet raporlari konusunda, “Baskanim biz geçen dönem yapamadiklarini ve yapa-bileceklerimi halka anlattik. Madem halk buna ragmen size yüzde 50 oy verdi. Bize muhalefet görevi verdi. Biz de faaliyet raporunuzu onayliyo-ruz’ dedim. Yeni dönemde ilçenin sorunlarin meclise tasidik. Otopark sorunu, Ertugrul Kavsagi’na sinyalizasyon düzenlemesinin yapilmasi, Kâzimdirik Caddesi girisindeki Ertugrul Kavsagi’nin acil bir sekilde çözüme kavusturulmasi, Kül-tür Sarayi Insaatinin bir an önce bitirilmesi, Cem evinin bir an önce açilmasi, Belediye Garaji’nin arkasindaki harabe dükkânlarin ilçeye kazandirilmasi ve Ayrancilar, Pamukyazi arasindaki Izmir-Aydin Yolu mevkinin ilçeye faydali olacak sekilde düzenlenmesini sürekli gündeme getirdik. Ama bunlari bagirarak çagirarak degil uzlasi ve diyalog ile gündeme getirdik. Herhalde bunun için pek medyada taraf bulmadik. Çok donanimli, deneyimli bir meclisimiz var. Hiçbir menfaat iliskisi yok. Hiçbirinin Belediye ile rant iliskisi yok. Bu yüzden çikar çatismasi yok.”

KAVGAYLA IKTIDAR OLUNSAYDI CHP IKTIDAR OLURDU

SORUNLARIN tartisma ve sürekli karsi çikma yönetmi ile çözülemeyecegini inandigini söyleyen Albas, bu iddiasina CHP Baykal’in AK Parti ile iliskisini örnek gösterdi. Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur’un ilçeye hizmet etmesi-ne yardimci olmaya çalistiklarini söyleyen Albas, “Tartis-ma ortamindan ziyade diyalogla ile hizmet edilebilecegini düsünüyoruz. Sayin Belediye Baskani’nin genel iktidar ile ilgili sorunlarini da çözmek için var gücümüzle yardimci olmaya çalisiyoruz. Gerek ilçe baskanimizin gerekse de be-nim bu konuda çalismalarimizi Belediye Baskanimiz biliyor. Ben siyasette kavgadan çok diyalogun geçerli oldugunu düsünüyorum. Türkiye’de çok kavga etmekle, her seyi hayir demekle, her seyi anayasa mahkemesine tasiyarak hükü-meti çalisamaz hale getirmekle iktidar olunsaydi CHP iktidar olurdu. Biz Deniz Baykal’i CHP’nin Ankara’da AK Parti’ye yaptigini, biz Torbali’daki AK Partililer olarak Belediye Mec-lisi’nde Ismail Uygur’a yapmi-yoruz. Biz Belediye Baskani-nin basarili çalismalarini oy birligi ile onayliyoruz. Çünkü hizmet halka yapiliyor, biz de halk için siyaset yapiyorsak geregini yapmak zorundayiz. Bu strateji izlerken Ismail Uygur’un da payi büyük O da kararlari dayatma ile degil, uzlasi ile                  
geçirmenin yollarini biliyor ve bizimle diyalog kuruyor.”

KARADENIZLILER HEYECANLI OLUR

GEÇTIGIMIZ gün gazetemize yaptigi degerlendirmede ‘Belediye Meclisi’nin en heyecanli ve hareketli isimi olarak kendisinin ismini veren CHP’li Belediye Meclis Uyesi Hamit Cömert’in tespiti ile ilgili de konusan Albas, “Hamit Abi’ye çok tesekkür ediyorum. Siyaseti severek yapiyorum. Severek yapilan bir iste heyecan duymak, hareketli olmak  çok normal. Maç seyrederken bir heyecan duyuyorsak, mecliste heyecanli olmamiz çok normal. Bunun yani sira Karadenizli olmamin da hareketlilikte biraz payi vardir diye düsünüyorum. Bu vesile tüm meclis üyesi arkadaslarima basari diliyorum” dedi.

KILIÇDAROGLU’NU MEDYA ABARTIYOR
ULKE siyasetindeki son gelismeleri de degerlendiren Nurettin Albas, CHP’deki genel baskan degisikliginin AK Parti’nin oylarina yansimasinin mümkün olmadigini söyledi. Albas, “CHP’nin yeni genel baskani Kiliçdaroglu’nun AK Parti’nin oyunu etkilemesi mümkün degil. Medyanin gücü ile sürekli oyu yüksek gibi gösterilip, durum abartiliyor. Biz medyanin degil halkin gücüne inaniyoruz. Ilk seçimde yüzde 40 oy orani ile yeniden iktidar olacagiz. Güçlü ve donanimli bir sosyal demokrat partinin muhalefette olmasi ülkemizin menfaatine olur.
 

“ISMAIL UYGUR HEYECANINI KAYBETTI”

ISMAIL Uygur baskanligindaki Torbali Belediyesi’nin 1,5 yillik çalismalarini da degerlendiren Albas, ikinci dönemi ‘heyecansiz’ olarak nitelendirdi. Albas, “Torbali Belediyesi’nin 2004-2009 yillari arasindaki heyecan ve azim kalmadi. Durgunluk dönemi yasaniyor. Yeni baglanan mahallelere yatirim kaydirilmali. Belediye’de hizmetler bir anda eksildi. Özellikle belde belediyelerin kapanmasi ve Torbali Belediyesi’nin buna hazirliksiz olmasi etkili oldu” dedi.

TICARET ODASI’NIN VIZYONU DEGISTI
AYNI zamanda Torbali Ticaret Odasi Yönetim Kurulu Uyesi de olan Nurettin Albas, odadaki çalisma-larin basari ile sürdügünü söyledi. Albas, “Torbali Ticaret Odasi gelisen yapisi, misyonu ve degisen vizyonu ile hem ilçemize hem de üyelere son derece yararli oluyor. Genç, donanimli, sürekli okuyan, bilgilendiren, herkese saygili bir meclis baskanimiz var. Gelecek günlerinin daha parlak oldugunu düsünüyorum. Yönetim olarak da deneyimli isimlerle çalisiyoruz. Adnan Yasar Görmez’e son ana kadar verdigi hizmetlerinden dolayi tesekkür ediyoruz. Torba-li’ya, esnafina, sanayice sahip çikan bir Ticaret Odamiz var. Hiz-metlerden dolayi baskan, meclis baskani, yönetim  ve meclis üye-lerine tesekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web