Büyük Torbalı

BDP’nin kandan beslendigini söylemek vicdansizliktir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BDP’nin kandan beslendigini söylemek vicdansizliktir
243 Görüntüleme
12 Temmuz 2010 - 21:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mus Milletvekili Sirri Sakik ve Batman Milletvekili Bengi Yildiz Atatürk Mahallesi’nde yaptiklari konusmada artan terör olaylarina degindi. BDP’liler hükümete yüklendi. Mitingte genis güvenlik önlemleri alindi

BARIS ve Demokrasi Partisi (BDP) Mus Milletvekili Sirri Sakik ile Batman Milletvekili Bengi Yildiz önceki Torbali’daydi. Atatürk Mahallesi’nde konusma yapan vekiller, Kürt sorununa degindi. Ilk olarak mikrofona çikan Bengi Yildiz, bir müddet Kürtçe konustu. Daha sonra sözlerine Türkçe devem eden Yildiz: “Bizim bu ülkeyi bölmek ve parçalamak gibi bir niyetimiz yok. Biz bir rengiz. Anadolu’nun bir rengiyiz, bizi bu sekilde kabul edin. 1000 yillik Türk-Kürt kardesligini tanimayanlari kiniyoruz” dedi. Batman milletvekilinin konusmasinin ardindan, küsüye çikan Sirri Sakik büyük bir coskuyla karsilandi. Yasanan kargasanin anlamsiz oldugunu belirten Sakik: “O çatismalarda ölenlerin hepsi bizim kardesimiz. Ama bazi siyasiler, sehit cenazelerinde timsah gözyasi dökerek oy toplamaya çalisiyor” diye konustu. Milletvekillerinin yaptigi konusmalar boyunca ‘Katil Erdogan’ ve ‘AKP kahrolsun’ sloganlari atildi. BDP’liler, yaklasan seçim sürecini ve 12 Eylül’de referanduma sunulacak Anayasa degisikligine, BDP olarak neden destek vermeyeceklerini halka anlatti.

OSMANLI DEVLETI VE ATATURK BIZI INKAR ETMEDI

IZMIR Diyarbakirlilar Derne-gi’nin davetlisi olarak Izmir’e gelen Sakik ve Yildiz, daha sonra Torbali’ya geldi. Atatürk Mahallesi’nde coskulu vatan-daslar tarafindan karsilanan milletvekilleri, sevgi gösterile-riyle karsilasti. Pazar Alani’nda yapilan ve kalabalik bir grup vatandasin katildigi konus-mada Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü’nden 100, Izmir Il Emniyet Müdürlügü’nden de 150 çevik kuvvet olmak üzere toplam 250 polis görev yapti. Bengi Yildiz: “Bizim de ayri örf ve ananelerimiz var. Türk-lerle ortak bir geçmisimiz var. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Kurtulus Savasi’nda kanimiz birlikte döküldü. O zaman ne Osmanli Devleti ne de Atatürk bizleri inkar etmedi. Ne degisti de yok gösterilmeye çalisiliyoruz. Bizleri Türklerle, Çerkezlerle, Lazlarla, Alevilerle düsman olarak göstermeye çalisiyorlar. Bu büyük bir yalan. Türklere ve Kürtlere yapilan-lar bir zulümdür. Anadolu’nun emekçi çocuklarini savasa göndereceginize kendi çocuklarinizi neden bu savasa göndermiyorsunuz. Bu bir kardes kavgasidir. Kardesi kardese kirdiriyorlar” diye konustu.

BEYAZ TURKLER-SIYAH KURTLER

BENGI Yildiz’in ardindan kürsüye çikan Sakik, çarpici a-çiklamalarda bulundu. Yasa-nan bu kavgayi kendilerinin durduracagini söyleyen Mus Milletvekili: “Çünkü kavga bizim bedenimizden parçalar götürüyor. Erdogan, ‘Terörden nemalanan BDP ve MHP’yle görüsmem’ diyor. Tamam, MHP kandan besleniyor, bunu biz de söylüyoruz ama BDP’nin kandan beslendigini söylemek ahlaksizliktir, vicdansizliktir. Siz bir kavgadan iktidar yarattiysaniz, bu sizin rantçiliginizdir. Esas magdur biziz. Bu halk birçok basbaka-ni alip çöpe gömdü. Genelkurmay’a biat eden basbakanlar tek tek gitti. Basba-kan BBP, DSP, Saadet Partisi ve CHP’yle görüsmek için randevu talep etti. Bunlar Beyaz Türkler. Bizler ise Siyah Kürtleriz. Bu yüzden bize tepeden bakiyorlar, asagiliyorlar. Bas-bakan mevzide çömeldi. Çömelse ne olur, çömelmese ne olur? Ana muhalefet lideri git-ti, kumdan kaleler olusturuldu. Kumdan kaleler hiçbir seyi çözmez. Siyaset dünyasinin o mevzilere giderek yillardir o mevzilerde topraga düsen gencecik bedenlerden özür borcu vardir, Türk, Kürt fark etmeden. Ölülerin hepsi bizim kardesimizdir. Eger bir Türk kardesimiz öldüyse ve biz bu aciyi paylasmiyorsak insanliktan nasibimizi almamisiz demek-tir. Ama bazilari ölen askerlerin tabutlarina sarilip, timsah gözyasi dökerek oy toplamaya çalisiyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web