Büyük Torbalı

Bedri Amca Kaymakam’dan elektrikli sandalye istiyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bedri Amca Kaymakam’dan elektrikli sandalye istiyor
271 Görüntüleme
19 Şubat 2010 - 23:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kasigindan itibaren kesilen bacaginin yerine protez takilan Bedri Günbey, baston degnekleriyle yürümeye çalisiyor. Günbey rahat hareket edemedigi için elektrikli sandalye istiyor

40 yildir Ayrancilar da ika-met eden 68 yasindaki Bedri Günbey seker hastaligi nede-niyle yaklasik 2 yil önce sol bacagini kaybetti. Kasigin-dan itibaren kesilen bacagi-nin yerine protez takilan Günbey, baston degnekleriy-le yürümeye çalisiyor. Fakat rahatsizliklari nedeniyle çok fazla ayakta duramayan Günbey, Kaymakamlik Sos-yal Yardimlasma Vakfina e-lektrikli sandalye talebinde bulunmasina ragmen 1,5 ay-dir kendisine herhangi bir cevap verilmedigini söyledi. Normal tekerlekli sandalye-leri kullanamamasi nedeniyle elektrikli sandalye kullan-mak zorunda oldugunu fakat temin edilememesi nedeniyle eve kapali kaldigini söyleyen Günbey yetkililerden san-dalye talebinde bulunuyor.

BACAGI KESILDI

1942 yilinda Izmir Karsiya-ka’da dünyaya gelen Günbey 40 yildir Ayrancilar da ika-met ediyor. 20 yildir kalp ve seker hastaligiyla mücadele eden Günbey, seker hastali-gindan kaynaklanan damar tikanikligi nedeniyle sol ba-cagini 1,5 yil önce kaybet-mis. Sag bacagindan da a-meliyat oldugunu belirten Günbey, “Zaten bir bacagim da protez var. Diger bacagim da ameliyatli. Bu nedenle artik yürüyemiyorum. Koltuk degnekleriyle biraz yürümeye çalissam da hemen yoruluyorum. Normal tekerlekli sandalyeleri de kullanamiyorum. Elektrikli sandalye almak için de bütçem uygun degil” dedi.

KENDI DUNYAMA HAPIS OLDUM

KAYMAKAMLIK Sosyal Yardimlasma Vakfina yakla-sik 1 ay önce elektrikli için basvuruldugunu fakat hala bir sonuç elde edemedigini söyleyen Günbey “Bu san-dalye temin edilmedigi süre-ce eve hapis olup kalmaktan baska çarem yok. Ancak evi-min bahçesine kadar çikabi-liyorum. Bütün gün yapabi-lecek bir sey olmadigi için bahçede vakit geçirmeye ça-lisiyorum. Bahçede kendime bir dünya olusturmaya çalis-tim. Burada tavsanim ve ta-vuklarimla vakit geçirmeye çalisiyorum. Yetkililerden bana tekerkli sandalye konu-sunda yardimci olmalarini istiyorum. Çünkü bu küçücük bahçede zaman geçmiyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web