Büyük Torbalı

Belediye Bandosunda yas ve meslek karmasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye Bandosunda yas ve meslek karmasi
388 Görüntüleme
12 Aralık 2010 - 22:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Baskan Uygur tarafindan 6 yil önce kurulan Belediye Bandosu, genellikle emekli astsubay ve müzisyenlerden olusuyor. Yaslari 28 ile 70 arasinda degisen bando ekibinin repertuarinda 20’yi askin mars bulunuyor.

TORBALI Belediye Baskani Ismail Uygur tarafindan 2004 yilinda kurulan Belediye Bandosu, yaptigi gösterilerle ilçedeki etkinliklere renk katiyor. 23 Nisan, 19 Mayis Gençlik ve Spor Bayrami, 29 Kasim, 7 Eylül Torbali’nin Kurtulusu gibi etkinliklerde boy gösteren Bando, her hafta cuma günü Belediye binasi önünden Atatürk Aniti’na kadar mars çala çala gidiyor. 16 kisiden olusan Bando, genellikle emekli astsubay ve müzisyenlerden olusuyor. Belediye Bandosu’nda baba-ogul ve abi-kardes gibi aile bagi olan kisiler de bulunuyor. Yaslari 28 ile 70 arasinda degisen bando ekibinin repertuarinda 20’yi askin mars bulunuyor.

ASTSUBAY DA VAR MUZISYEN DE

GÖREVE geldigi günden sonra sanata ve sosyal etkinliklere ön-em veren Torbali Belediye Bas-kani Ismail Uygur’un ilk icraati, bir Belediye Bandosu kurmak oldu. Uygur daha sonra sirasiyla Belediye Sanat Toplulugu, Bele-diye Metropolis Spor Okullari’ni ve son olarak da Belediye Mehter Takimi’ni kurdu. 2004 yilinda kurulan Belediye Bandosu, renkli isimleri bünyesinde barindiriyor. Bando’nun sefligini emekli bando astsubayi Celalettin Gezen yapi-yor. 6 yildir faaliyet gösteren Bando’da astsubay, müzisyen, isçi, emekli olmak üzere birçok meslek dalindan kisi bulunuyor. Belediye Bandosu; 1 sef, 3 sak-safon, 3 klarnet, 3 trambon, 3 trampet ve 3 vurmali sazdan olu-suyor.

HER CUMA ATATURK ANITI’NA KADAR YURUYORLAR

REPERTUARINDA Gölcük Marsi, Ordu Marsi, Harp Okulu Marsi gibi 20’yi askin mars bu-lundugunu söyleyen Sef Celale-ttin Gezen: “Kuruldugumuz gün-den bu yana Torbali’ya ayri bir renk kattik. Törenlerde, çesitli etkinliklerde sürekli olarak boy gösteriyoruz. Bando ekibimizdeki herkes müzige gönül vermis isim-ler. Bir çogumuz ayri yerlerde ol-dugu için sik sik çalisma firsati bulamiyoruz. Ancak deneyimli olmamiz isimizi kolaylastiriyor. Belediye Bandosu olarak ilçeye bir gelenek kazandirdik. Her hafta cuma günleri saat 16.00’da bele-diye binasi önünden Atatürk Aniti’na kadar mars çala çala yü-rüyoruz ve Türk bayragini gön-dere çekiyoruz. Bu sirada bizlere Belediye Zabita Müdürlügü ekip-leri de eslik ediyor. Caddelerden geçis yaptigimiz sirada vatandas-lar dikkatle bizleri izliyor ve al-kisliyor. Bu da bizleri mutlu edi-yor.” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web