Büyük Torbalı

BEN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BEN
177 Görüntüleme
27 Ekim 2010 - 21:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bugüne kadar elestirel yazilarimda hiç isim zikretmedim. Ama buna ragmen yazilar hep “cuk oturdu” ve adrese tes-lim oldu. Yani gocunanlar, alinanlar ol-du. Oysa ki yazida o muhterem “BILGE INSANLARIN” ismini de zikretmis degildim.
Bir defa su bilinmelidir ki Cevdet Kivil-cim “kirk kralla” barisik, herkesle me-deni iliski kurabilen bir insandir. Siyasi tercihin bir demokratik hak oldugunu bilen bir insandir. Hiçbir insani “BIL-GISIZLIK” ile suçlama gibi bir saygi-sizligi hiçbir zaman yapmaz. Yapmamistir da. Ancak çok “AKIL” ve “BILGE” oldugunu iddia edenler yaz-diklari kanunun “ÖZUNE” aykiri ve “ESASINI” çarpitacak yanlislarla dol-durma hakkina sahip degillerdir. Bir de su bilinmelidir ki ömrümün hiçbir evre-sinde herhangi bir konuyu çok bildigimi iddia edecek derecede haddimi de asma-misimdir. Ancak siyasete çekirdekten basladik.
Bir kisinin üslubundan niyetinin ne ol-dugunu anlayabiliyoruz. Sanki bir seyi istiyormus gibi görünüp asil onu nasil karistirabilirim diyenleri biliyoruz.
Geçmis iktidarlar ile,  AK Parti iktidari-nin farkli oldugunu, AK Parti’nin olma-yacak bir isi sirf hos görünmek için yapariz demedigini yani “geçistirmedi-gini” de anlattik. Ama “BILGE” insanlar yine istedigi gibi algilamis anlasilan bu-nu. Bizden somut belge isteyenler hangi somut bilgiyle Ayrancilar’in geçistirildi-gini iddia edebiliyorlar acaba?
Evet o “bilge kisiler bizi “tahammülsüz ve basarisiz” ilan etmisler. Hay Allah razi olsun. Bak sizlerin bu ifadeleri son derece anlamlidir. Cevdet Kivilcim 30 yasinda Ayrancilar’in en genç Belediye Meclis Uyesi seçilmis birisi. Iki dönem Ayrancilar’da bir de bu dönem Torbali-da olmak üzere “Uç” dönemdir meclis üyesidir. 120 bin nüfuslu Torbali’da ilk 30 kisilik meclis adayligi listesine gire-bilmis ve muhalefet meclis üyesi olarak seçilmis bir insan. Torbali Belediye Meclisinde en fazla “ÖNERGE VE DILEK-TEMENNIDE” bulunan birisi olarak meclisin en çok “KONUSAN” üyesi ünvanini almis.
Yöresinin ve Torbali’nin sorunlarini dile getirmis. AK Part’inin Ayrancilar kurucu BELDE BASKANLIGINI yapmis; yani BILGE insanlarin ‘Tayyip ERDOGAN muhtar bile olamaz’ dediginde bu parti-yi Ayrancilar’da teskilatlandirmis bir insan.
Mensubu oldugu parti girdigi bütün seçimlerden ezici üstünlükle çikmis bir insan. Ayrancilar’da sivil toplum örgüt-lerinde görev almis bir insan…
Bu kadar BASARISIZLIK! bize yeter be aziz BILGELER. Size de yeter mi? Elbette Ayrancilar ILÇE olacak. Bu ko-nuda çalismalarimiz devam ediyor. Eger çok istiyorsaniz Ankara’daki tüm ma-kamlara sundugumuz gibi bir DOSYA da size sunalim. Bir de sunu hatirlatmak isterim. Torbali Belediye Meclisinde muhalefet üyesiyim ben. Ayrancilar’in her sorunu dile getiriyorum ancak bunu çözecek olan YEREL IKTIDARDIR. Bunu da gözden kaçirmissiniz herhalde.
Tahammüle gelince bana saygi duyma-digini söyleyenlere saygi duyacak kadar, 2011’de yasadigimiz su dönemde 19-40’li yillarda patinaj yapanlara gülüp geçecek kadar, beni elestiren muhterem-lerin, ELESTIRIDE bulunmalarinin on-larin hakki oldugunu bilecek kadar, mil-letin ekseriyetine ‘bidon kafalilar’ di-yenleri alkislayanlara aci da olsa gülüm-seyebilecek kadar da “TAHAMMULLUYUMDUR” ben.
Bir de bilen bilir; bizi bilmeyenler ne bilsin…!
Saygilarimla.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web