Büyük Torbalı

Berlin’de türkü gecesine hazirlik

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Berlin’de türkü gecesine hazirlik
280 Görüntüleme
08 Şubat 2010 - 23:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

50 kisiden olusan ve 4 yildir çalismalarina devam eden Tor-bali Belediyesi korosu 26 Ha-ziran’da Berlin’de konser ver-meye hazirlaniyor. Ege Univer-sitesi Konservatuari ögretim üyesi Yusuf Zülel Yönel’in yö-netiminde çalisan korodan se-çilecek olan 20 kisi Berlin ko-rosundan 20 kisiyle olustura-caklari koro ile 2 konser vere-cek. Nobel ödüllerinin verildigi dünyaca ünlü bir salonda veri-lecek olan konserde Karacaog-lan, Erzurumlu Emrah, Zarali Halil ve Muharrem Ertas’dan derlenmis türküleri seslendi-recek.

BERLIN KOROSUYLA ORTAK KONSER
ALMANYA’DA yasayan bagla-ma sanatçisi Adil Arslan Torba-li Belediyesi korosunun dinle-mesinin ardindan Torbali Bele-diye Baskani Ismail Uygur’a Berlin korosu ile Torbali Bele-diyesi korosunun ortak bir kon-ser yapmasi teklifinde bulundu. Uygur’dan olumlu cevap alin-masinin ardindan gerekli yazis-malar yapildi. 4 yildir çalisma-larini sürdüren koro elemanlari yaklasik 4 aydir 26 Haziran ta-rihinde verilecek konser için hazirliklara basladi. Nobel öd-üllerinin verildigi konser salo-nunda 50 kisilik Torbali Beledi-yesi koro elemanlari arasinda seçilecek olan 20 kisi Berlin Türk Halk Müzigi korosundan 20 kisiyle ile olusturulacak or-tak koroda yer alacak. Konser-den 5 gün önce Berlin’e gide-cek olan Torbali Belediyesi ko-ro elemanlari Berlin Il Komis-yonu tarafindan agirlanacak.

TORBALI’NIN TANITIMI IÇIN ÇOK ÖNEMLI
4 aydir hazirliklari yapilan kon-ser için repertuar belirlendi. Ya-pilacak olan 2 konserde Kara-caoglan, Erzurumlu Emrah, Za-rali Halil ve Muharrem Ertas’-tan derlenmis Anadolunun de-rinliklerinde sakli gerçek sesi yansitacak türküler seslendirile-cek. Konserler Alman RTL, TRT Int ve TRT Türk kanalla-rinda 5 kez yayinlanacak. Bu organizasyonun Torbali’nin ta-nitimi açisindan çok büyük öneme sahip oldugunu ifade eden Belediye Sanat Danismani Dr.Ahmet Çiçek “Torbali Bele-diyesi’nin adinin yazili oldugu afisler basilmaya baslnadi. Bu afisler1 ay boyunca Berlin’in bütün duvarlarinda yer alacak. Ayrica Torbali’nin tanitimini içeren bir film hazirliyoruz. Bu film konserden önce gösterilecek. Torbali’nin adini bütün dünyaya duyuracak olan bu organizasyon sayesinde birçok kisi yurt disina çikacak ve bu sayede ufuklari genisleyecek. Diger yandan da konseri izleyen birçok kisinin Torbali’ya gelmesi saglanacak” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web