Büyük Torbalı

Bilginin adi Kazimpasa

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bilginin adi Kazimpasa
391 Görüntüleme
15 Ocak 2010 - 23:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bilgi yarismasi finalinde 190 puan alan Kazimpasa Ilkögretim birinci, 180 puan alan 80. Yil Ilkögretim Okulu ikinci, 160 puan alan Pancar Muzafer Hanim ve Cengiz Topel Ilkögretim Okullari ise üçüncü oldu.

HER yil Ilçe Milli Egitim Müdürlügü tarafindan dü-zenlenen bilgi yarismasi dün finalle sonra erdi. 3 gün sü-ren yarisma sonunda finale kalan okullar arasinda Kâ-zimpasa Ilkögretim Okulu topladigi 190 puanla birinci oldu. Bu sonuçla birlikte, Kâzimpasa Ilkögretim Oku-lu ilçemizi Izmir’de yapila-cak olan Ilkögretim Okullari arasi bilgi yarismasinda tem-sil edecek. 30 ilçe okulunun katilacagi yarismanin mart ayi içerisinde yapilmasi bek-leniyor.

FINAL BUYUK ÇEKISMEYE SAHNE OLDU
ILÇE Milli Egitim Müdürlü-gü tarafindan düzenlenen ve 29 Ilkögretim Okulu’nun ka-tildigi bilgi yarismasinin ön eleme turunda dereceye gi-ren, Kazimpasa, Cengiz To-pel, Torbali Ticaret Odasi 80. Yil, Subasi, Ayrancilar, Pancar Muzaffer Hanim ve Yedi Eylül Ilkögretim Okul-lari, dün finalde karsi karsi-ya geldi. Endüstri Meslek Lisesi spor salonunda ger-çeklestirilen finalde okullar, bilgilerini yaristirdilar. Çok çekismeli ve heyecanli ge-çen bilgi yarismasinda ög-rencilere Türkçe, Matematik, Fen ve Teknolojileri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ah-lak Bilgisi ile Genel Kültür dallarindan 20 soru yönel-tildi. Her masaya bir bilgisa-yar konularak teknolojik ortamda yapilan yarisma so-nunda 190 puan alan Kazim-pasa Ilkögretim Okulu birinci, 180 puan alan 80. Yil Ilkögretim Okulu ikinci, 160 puan alan Pancar Muza-fer Hanim ve Cengiz Topel Ilkögretim Okullari ise üçüncü oldu. Finale kalan diger okullardan Özel Olgun 150, Subasi 130, Yedi Eylül ve Ayrancilar Ilkögretim Okullari 90’ar puan aldilar.

KÂZIMPASA’YI TEBRIK EDIYORUM
YARISMA birincisi olan Kâzimpasa Ilkögretim Oku-lu Mart ayinda yapilmasi planlanan Izmir finallerine katilmaya hak kazandi. 30 ilçe temsilcisinin katilacagi bilgi yarisinin bir hayli çe-kismeli geçmesi bekleniyor. Yarismayi düzenleyen Ilçe Milli Egitim Müdürlügü ya-rismada dereceye giren ögrencilere çesitli hediyeler verdi. Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu, “Tüm okul-larin basarili bir sekilde yaristigi finalde, birinci olan Kazimpasa Ilkögretim Oku-lu ögrencilerin ilçemizi Izmir’de temsil edeceginden daha çok çalismasi gereki-yor. Kazimpasa Ilkögretim Okulu ögrencilerini basarila-rindan dolayi tebrik edi-yorum” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web