Büyük Torbalı

Binalarında ülkücü şehitleri ölümsüzleştiriyor

Ülkücü kimliği ile bilinen müteahhit Veli Kaçar yaptığı binalarda ülkücü şehitlerin ismini yaşatıyor. 2 yıl önce Ege Üniversitesi’nde şehit edilen Ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi Kaçar’ın yeni binasında ölümsüzleşti. Kaçar bir binasına da Ömer Halisdemir’in ismini verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Binalarında ülkücü şehitleri ölümsüzleştiriyor
226 Görüntüleme
30 Aralık 2016 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İLÇEDE 4 yıldır VEKA İnşaat firması ile müteahhitlik yapan Veli Kaçar ülkücü kimliği ile tanınıyor. Vatan ve bayrak sevdalısı olan Veli Kaçar Torbalı’da inşa ettiği binalara ülkücü şehitlerinin adını ölümsüzleştirmek için onların isimlerini veriyor. İlçede yaptığı ilk binalardan birisine 12 Eylül 1980 tarihinde şehit edilen Mustafa Pehlivan’ın ismini veren Veli Kaçar, Torbalı Mahallesi Camisi’nin karşısında yapımına devam edilen son binasına da 20 Şubat 2014 tarihinde Ege Üniversitesi’nde şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini verdi. Binanın girişine Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına yazılı bir tabela yaptıran Veli Kaçar binaya da dev bir Türk bayrağı astı. Ülkücü camianın sevilen ismi Kaçar yapacağı tüm binalara şehitlerinin isimlerini vereceğini yaptırdığı bir binaya da 15 Temmuz darbe girişiminde generali öldürdükten sonra şehit edilen Ömer Halisdemir’in ismini verdi.

BİNALARDA AY YILDIZ MOTİFİ

Aslen Çorumlu olan Veli Kaçar ilçedeki potansiyeli görerek 2012 yılında yatırım yapmak üzere Torbalı’ya geldi. VEKA İnşaatı kuran ve burada faaliyetlerine başlayan Kaçar, yaptığı binalardaki farklı mimarisi ile herkesin dikkatini çekti. Bugüne kadar yaptığı tüm binalara ay yıldız motifini mutlaka koyan Kaçar, binaların isimlerini de ülkücü davaya gönül verip bu uğurda hayatını kaybedenlere ithaf ediyor. Ay yıldızlı motifler ile süslenen binaların bayrak sevdalısı insanları memnun ettiği gibi bayrak düşmanlarını rahatsız ettiğini öne süren Kaçar “Türk milliyetçisi vatandaşlar bayraklarla süslenmiş binalarımızı çok seviyor. Bayraklar bazı vatandaşları da rahatsız ediyor. Benim içindeki vatan ve bayrak sevdası her geçen gün daha da çoğalıyor. Bu yüzden projelerime bu yönde devam edeceğim” şeklinde konuştu.

ŞEHİTLER ÖLÜMSÜZDÜR

Bu vatanı ve bayrağımı, uğruna canını seve seve verebilecek kadar çok seviyorum diyerek sözlerine başlayan Veli Kaçar ülkücü şehitlerin isimlerini gelecek nesillere ulaştırmak adına böyle bir uygulamaya imza attığını belirtti. Vatanın bölünmez bütünlüğünü savunan herkesin el üstünde tutulması gerektiğini dile getiren Kaçar “Türkiye’yi bölmek isteyenler üzerimizde çok büyük oyunlar oynuyor. 1980 döneminde bu ülke çok büyük olayların içine girdi. Vatanını korumak adına mücadele veren ülkücü camiadan çok şehit verdik. Halen de şehit vermeye devam ediyoruz. Vatan ve bayrak sevdamız nedeniyle gözümüzü kırpmadan şehit olmaya hazırız. Vatanı için şehit düşen ülküdaşlarımızın isimlerinin gelecek nesillere taşınması için bende elimden geleni yapmaya çalışıyoruz. Müteahhitlik ile uğraştığım için şehitlerimizin adını yaptığım binalara vererek onlara dikkat çekmek istiyorum. Son yaptığımız binaya da Ege Üniversite’sinde şehit düşen üniversite temsilcimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismini verdim. Binanın girişindeki tabelayı görenler duygulandıklarını belirtip beni arayıp teşekkür ediyor” dedi.

Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web