REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir gecede üç baz istasyonu kuruldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bir gecede üç baz istasyonu kuruldu
810 Görüntüleme
31 Aralık 2015 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yazıbaşı eski belediye binasına bir gecede apar topar 3 baz istasyonu kuruldu. Belediye görevlisinin mahallelinin tepkisi karşısında “baca” dediği, istasyonlar mahalleliyi isyan ettirdi.

İNSAN sağlığını ciddi şekilde etkileyen baz istasyonundan Yazıbaşı Mahallesi’ne de kuruldu. Bir gecede eski belediye binasının üstündeki üç ayrı alana kurulan baz istasyonları nedeniyle mahalle sakinleri durumdan son derece tedirgin oldu. Bir gece de apar topar kurulan baz istasyonlarının sağlıklarını tehdit ettiğini söyleyen mahalleliler konuyla ilgili belediyeyi suçladı. Eski belediye binasının çatısına bir gecede kurulan baz istasyonları için çatıya çıkan yerlere kilit vuruldu. Mahalle sakinlerinin mahalledeki belediye görevlisine çatıya konan baz istasyonları ile ilgili sorusuna ise görevliden ilginç yanıt geldi. Belediye görevlisi çatıya kurulan üç ayrı baz istasyonunun baca olduğunu mahalleliye söyleyince, Yazıbaşı ve İstiklal Mahalle muhtarları duruma, “Çocuk mu kandırıyorlar” diyerek isyan etti.

BELEDİYE, İSTASYONA “BACA” DEDİ

İnsan hayatı üzerinde kalıcı zararları olan baz istasyonları Yazıbaşı’na da kuruldu. Henüz sinyal verilmeyen ancak önceki gün sinyal için çalışmaların gerçekleştiği belirtilen baz istasyonları mahalleye bir gecede kuruldu. Mahalle sakinlerinin ilk gördüğünde anlam veremediği istasyonlar için mahallede bulunan görevli “baca” deyince olanlar oldu. İki ayrı mahallenin bulunduğu Yazıbaşı’da mahalle muhtarları “Çocuk mu kandırıyorlar” diyerek duruma tepki gösterdi. Belediyeyi bugüne kadar kendilerine hizmet yapmamakla suçlayan Yazıbaşı Mahalle Muhtarı Ertuğrul Kar, “Belediyenin yapacağı hizmetler zincirinin ilk halkası baz istasyonları oldu” diyerek sitemlerini belirtti.

KAMUOYU OLUŞTURULDU

Türkiye’nin cep telefonu pazarına girmesiyle baz istasyonu cennetine dönüşmesi çok çabuk oldu. Şehirlerde yerleşim alanlarına çok kolay şekilde kurulan, çatılarda görmeye alışık olunan baz istasyonları kırsal alanlara da kurulmaya devam ediyor. Bir gecede Yazıbaşı’na kurulan üç ayrı baz istasyonu mahalleliyi isyan ettirdi. İlk olarak mahalle muhtarlarına sitemlerini belirten mahalleliler, muhtarların bile konudan bihaber olduğunu öğrenince topu belediyeye attı. Eski belediye binasının tepesine kurulan üç ayrı baz istasyonu mahalle muhtarlarını isyan ettirdi. İstiklal Mahalle Muhtarı Ali Öğüt, belediye yetkililerini hedef alarak, “Kimse bize bir şey sormadan iş yapıyor. Mahallemize zararına ya da yararına yapılacak bir şey varsa bizimle paylaşılmalı. Yetkililer hala bir açıklama yapmadı. Onlardan açıklama bekliyoruz” diye konuştu. Öte yandan mahallede konuyla ilgili kamuoyu oluşturulduğu öğrenildi. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web